Леонардо да Вінчі Геніальний винахідник, природодослідник, митець і пророк епохи Відродження Леонардо да Вінчі підписував свої роботи скорочено: “Leonardo”. Він сконструював перший парашут, винайшов підводний човен, водолазний скафандр, ласти. За 220 років до Ньютона сформулював закон інерції, створив теорію будівництва арок, сконструював друкарський верстат із автоматичною подачею паперу. Леонардо першим дослідив і описав клапан правого шлуночка серця, за скам'янілими рештками тварин всановив, що гори Італії колись були морським дном. Його винаходи випередили час на сотні років. Його життя оповите таємницею, а деякі роботи досі викликають подив.
На й дивовижнішою картиною у світі в важається портрет Мони Лізи (Джоконди). Дослідники виявили, що композиція портрету базується на “золотих трикутниках”, які є частинами правильного зіркового п'ятикутника. Кожний золотий трикутник має гострий кут А = 36° при вершині і два гострих кути С та D = 72° при основі трикутника. Основна особливість золотого трикутника полягає в т ому, що відношення кожного ребра АС=АD до основи DCдорівнює золотій пропорції. Досліджуючи пентаграму, яка містить п'ятикутну зірку, що складається з п'яти золотих трикутників та золотий трикутник, піфагорійці були в захопленні, коли виявили, що бісектриса DH співпадає з діагоналлю DB пентагона і ділить сторону AC в точці H золотим перерізом. При цьому утворюється новий золотий трикутник DHC. Нескінченне виконання однієї і тієї ж геометричної фігури (золотого трикутника) після проведення кожної наступної бісектриси викликає естетичне почуття краси і гармонії. Картина геніального художника Леонардо да Вінчі приваблює увагу тим, що в основі композиційної побудови картини є два золотих трикутники, які є частинами пентаграми.
Її оригінальні картини – це нагромадження чисел від 1 до 12. Вона використовує цифри тільки із циферблатів годинників, до того ж розбитих, оскільки творчість художниці – не просто малюнки з математичним ухилом. Це філософські роботи про те, як зникають секунди і як четвертий вимір, а саме час, формує три інші. Сієні 30 років. Більшу частину життя вона присвятила зображальному мистецтву. І тільки три роки тому відмовилася від звичних штрихів і почала малювати числами. Для цієї техніки художниця винайшла власну назву – numberism (числізм).
У результаті художниця зрозуміла: поки роздумує, час спливає. Ні мрії про майбутнє, ні жаль за минулим нічого не варті. Необхідно цінувати дійсність, адже іншого шансу «намалювати» картину власного життя не буде. Секунди біжать і губляться у потоці нашого існування, як числа на полотнах. І тільки усі разом вони створюють довершене зображення.
Підготувала учениця 8 -А класу Сокол Карина • Дякую за увагу