Лелека чорний
Лелека чорний — вид птахів з роду Лелека, родини Лелекових. Веде потайний спосіб життя. Один з 5 -ти видів роду. В Україні гніздовий, перелітний птах. Оселяється переважно біля лісових озер чи лісових боліт.
Поширений майже по всій території Євразії у лісовій та лісостеповій зоні. У горах гніздиться до висоти 2200 м над рівнем моря. Лелека чорний гніздиться також у Південній Африці. На відміну від білого лелеки намагається уникати людей, тому представників цього виду рідко можна побачити. В Україні поширений переважно на Поліссі та в Карпатському регіоні
Морфологічні ознаки: Маса тіла - близько 3 кг, довжина тіла - 95100 см, розмах крил - 185 -205 см. У дорослого птаха груди, черево і підхвістя білі, решта оперення чорна з металічним полиском; гола шкіра навколо очей, вуздечка, дзьоб і ноги червоні. У молодого птаха чорний колір з бурим відтінком; гола шкіра навколо очей, вуздечка, дзьоб і ноги оливково-бурі.
Поширення чорного лелеки: оранжевий - місце розмноження синій - місце міграції зелений - цілорічне проживання.
По Україні чисельність досягає 400 -450 пар. У Волинській обл. 5060 пар. Чисельність у Європі сягає 7, 8 -12 тис. пар з тенденцію до зростання. Причини зміни чисельності: деградація місць гніздування через вирубування лісів, меліорація лісових угідь у смузі Лісостепу, фактор непокою.
Чорний лелека на території України
Дякуємо за увагу! Презентацію підготували: Биковський Максим Мельник Софія