Скачать презентацию Лексичне значення слова Синоніми антоніми омоніми Мова Скачать презентацию Лексичне значення слова Синоніми антоніми омоніми Мова

Ефименко З-21.pptx

  • Количество слайдов: 18

Лексичне значення слова: Синоніми, антоніми, омоніми Лексичне значення слова: Синоніми, антоніми, омоніми

Мова - втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, Мова - втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її ! Борімося за красу мови, за правильність мови, За приступність мови, за багатство мови… (М. Рильський)

 Які слова називаються синонімами? Які слова називаються антонімами? Які слова називаються омонімами? Які слова називаються синонімами? Які слова називаються антонімами? Які слова називаються омонімами?

Синоніми-це слова, близькі або тотожні за значенням, але різні за написанням і вимовою: лелека, Синоніми-це слова, близькі або тотожні за значенням, але різні за написанням і вимовою: лелека, чорногус , бусол, бузько. Два або кілька синонімів утворюють синонімічний ряд. Синоніми допомагають точніше висловити думку, уникнути однакових слів. Омоніми-слова, які мають різні лексичні значення, але однакове(чи подібне)звучання або написання.

Наприклад: лава-вид меблів для сидіння; лава-бойовий порядок; лаварозплавлена маса, що витікає з вулкана. Антоніми-це Наприклад: лава-вид меблів для сидіння; лава-бойовий порядок; лаварозплавлена маса, що витікає з вулкана. Антоніми-це слова(здебільшого однієї частини мови), які мають протилежне лексичне значення: добрепогано; світлий-темний; день-ніч.

Записати прислів”я, приказки добираючи антоніми. Хто вчиться з молоду не знає на … голоду. Записати прислів”я, приказки добираючи антоніми. Хто вчиться з молоду не знає на … голоду. Колос повний гнеться до землі, а пустий … стирчить. Добро не пропадає, а … умирає. Зимою день малий, а весною…. Сонце на літо, а… на мороз. З малої хмари… дощ буває. Сумний грудень і в свято, і в …. Довідка: старість, вгору, зло, великий, зима, ве ликий, будень.

Творча робота Придумайте і запишіть речення, використовуючи подані омоніми, поясніть лексичне значення омонімів. Став, Творча робота Придумайте і запишіть речення, використовуючи подані омоніми, поясніть лексичне значення омонімів. Став, став; діти, діти; мету, мету.

 Доберіть по 2 -3 синоніми до кожного з поданих слів. Утворені синонімічні ряди Доберіть по 2 -3 синоніми до кожного з поданих слів. Утворені синонімічні ряди запишіть. Визначте відмінність у відтінках лексичного значення (якщо вони є) синонімів одного з рядів. Радісний, ввічливий, думати, завірюха, повільно. З двома синонімами одного ряду складіть і запишіть речення.

Робота над віршем. Є слова, як день і ніч, - Прямо протилежні. От я Робота над віршем. Є слова, як день і ніч, - Прямо протилежні. От я обачливий, скажім, А ти необережний. Слова великий і малий, Сідати і вставати, Холодний – теплий, добрий – злий І як же їх назвати? (Антоніми)

До поданих слів доберіть антоніми і впишіть у кросворд. 1. Відпочивати - працювати. 2. До поданих слів доберіть антоніми і впишіть у кросворд. 1. Відпочивати - працювати. 2. Слабкий - сильний. 3. Сідати - вставати. 4. Кінець - початок. 5. Високо - низько. 6. День - ніч. 7. Поразка - перемога. 8. Сумувати - радіти.

 Дякую за увагу виконала студентка гр. З-21 Єфіменко Катерина Дякую за увагу виконала студентка гр. З-21 Єфіменко Катерина