ДМГБ т.2.pptx
- Количество слайдов: 25
Лекція з дисципліни: «Діяльність міліції громадської безпеки» Тема 2: «Використання форм та методів адміністративної діяльності в роботі підрозділів міліції громадської безпеки »
ПЛАН 1. Поняття форм адміністративної діяльності. Види форм адміністративної діяльності. Правові та не правові форми, їх характеристика. 2. Поняття методів адміністративної діяльності. Види методів адміністративної діяльності. Переконання та примус. 3. Особливості використання окремих заходів забезпечення провадження в діяльності підрозділів міліції громадської безпеки.
Література: 1. Конституція України: Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 р. – К. : Преса України, 1997. – 80 с. 2. Про міліцію: Закон України від 20 грудня 1990 р. // Відомості Верховної Ради. – 1991. – № 4. – С. 20. 3. Адміністративна (поліцейська) діяльність органів внутрішніх справ. Особлива частина : [підруч. ] / [Братель С. Г. , Константінов С. Ф. , Лошицький М. В. та ін. ] ; за ред. В. В. Коваленка, Ю. І. Римаренка, В. І. Олефіра. – Тз. ОВ «Терно-граф» , 2011. – 672 с.
Адміністративна (поліцейська) діяльність органів внутрішніх справ. Спеціальна частина : [підруч. ] / [Братель С. Г. , Константінов С. Ф. , Лошицький М. В. та ін. ] ; за ред. В. В. Коваленка, Ю. І. Римаренка, В. І. Олефіра. – Тз. ОВ «Тернограф» , 2011. – 528 с. 5. Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ : [навч. посіб. ] / [Братель С. Г. , Константінов С. Ф. , Лошицький М. В. та ін. ] ; за ред. В. В. Коваленка. – К. : КНТ, 2011. – 512 с. 6. Організація діяльності міліції громадської безпеки. Навчальний посібник. За загальною редакцією Олефіра В. І. Видання друге. –К. : КНТ, 2012 р. – 184 с. 7. Охорона громадського порядку під час проведення футбольних матчів. Навчальнопрактичний посібник. К. : КНТ, 2012 р. -360 с. 4.
1. Поняття форм адміністративної діяльності. Види форм адміністративної діяльності. Правові та не правові форми, їх характеристика
ОВС згідно із Законом України «Про міліцію» та Положенням про МВС України забезпечують такі основні функції (напрями діяльності): адміністративну; оперативно-розшукову; кримінально-процесуальну; профілактичну; охоронну (на договірних засадах); виконавчу.
Адміністративна діяльність ОВС – це врегульована нормами адміністративного права їх виконавчо-владна діяльність, спрямована на забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав і свобод, законних інтересів, прав і інтересів юридичних осіб, громадського порядку, громадської безпеки та боротьбу з правопорушеннями.
Види адміністративної діяльності ОВС та їх характеристика. В адміністративній діяльності ОВС розрізняється два тісно пов’язаних між собою види: внутрішня (внутрішньосистемна) або внутрішньоорганізаційна адміністративна діяльність; зовнішня адміністративна діяльність.
Внутрішньосистемна адміністративна діяльність спрямована на забезпечення чіткого функціонування усіх підрозділів і служб, організованої роботи співробітників органів внутрішніх справ, а також ефективне використання сил і засобів. Вона включає в себе: визначення структури штату ОВС; планування роботи; контроль і перевірку виконання; розповсюдження позитивного досвіду; добір, розстановку та виховання кадрів; атестування співробітників.
Переважна частина адміністративної діяльності ОВС є зовнішньою, тобто виходить за межі внутрішньоорганізаційних відносин, розповсюджується на не підпорядковані по службі державні і громадські організації, а також на громадян.
ВИДИ ЗОВНІШНЬОЇ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ охорона громадського порядку; здійснення дозвільної системи; забезпечення діяльності спеціальних установ міліції; контроль за безпекою дорожнього руху транспорту й пішоходів; забезпечення охорони об'єктів
Форми адміністративної діяльності ОВС та їх характеристика. Під формами адміністративної діяльності міліції слід розуміти однорідні за своїм характером і правовою природою групи адміністративних дій, за допомогою яких міліція забезпечує громадський порядок, безпеку та веде боротьбу зі злочинністю.
Форми адміністративної діяльності зведені до двох основних груп: правові; неправові /організаційні/. До правових форм діяльності ОВС належать: видання актів органів внутрішніх справ; укладення договорів; здійснення інших, юридично значущих дій. До неправових форм діяльності ОВС належать: організаційно-технічні заходи; громадсько-організаційні дії.
Акти управління класифікуються: За сферою застосування: внутрішні – звернені до підлеглих за службою апаратів та співробітників; зовнішні – спрямовані за межі апарату міліції, адресовані громадянам, організаціям, підприємствам, установам (питання дозвільної системи, транспорту). За юридичними ознаками: індивідуальні – наприклад, наказ про призначення на посаду, винесення постанови; нормативні – адресуються як співробітникам ОВС (встановлення особливого порядку і режиму роботи), так і громадянам (встановлення правил дозвільної системи). За формою видання: письмові, усні. За назвою: накази, настанови, інструкції, рішення, дозволи тощо.
Сутність громадсько-організаційних заходів характеризується спрямованістю на проведення роботи з населенням і полягає в мобілізації населення на забезпечення громадського порядку і безпеки шляхом роз'яснення правових актів, проведення звітів перед населенням. Під організаційно-технічними заходами ОВС слід розуміти урегульовані технічними нормами дії щодо створення відповідних умов для роботи апарату управління. Це одержання та обробка інформації, ведення та облік діловодства, адресно-довідкова робота. Ці дії виконуються переважно допоміжним складом службовців.
2. Поняття методів адміністративної 2. діяльності. Види методів адміністративної діяльності. Переконання та примус В адміністративно-правовому аспекті під методами адміністративної діяльності слід розуміти способи цілеспрямованого впливу на поведінку громадян, а також діяльність підприємств і організацій в інтересах забезпечення громадського порядку. Основними методами адміністративної діяльності ОВС є: переконання та примус.
Найбільш розповсюдженими формами використання методу переконання є: здійснення систематичної роз’яснювальної роботи щодо норм адміністративно-правових актів; інформування населення про стан ОГП і боротьби зі злочинністю; організаційна робота з громадськими формуваннями; прийом громадян, бесіди з ними відносно стану громадського порядку.
Заходи адміністративного примусу, в залежності від цілей і способу забезпечення правопорядку, класифікуються на наступні групи: адміністративно-попереджувальні заходи; заходи адміністративного припинення; заходи адміністративної відповідальності.
Адміністративно-попереджувальні заходи: перевірка документів; вхід на територію і в приміщення підприємств і організацій, до приміщень громадян; припинення руху транспорту і пішоходів; використання транспортних засобів, які належать державним, громадським організаціям і окремим громадянам, в службових цілях.
Заходи адміністративного припинення поділяються на: передбачені в кодексі про адміністративні правопорушення; передбачені в інших нормативних актах. До заходів адміністративної відповідальності належать як адміністративні стягнення, які є одним з основних видів адміністративного примусу, що виконує функцію покарання правопорушників, так і інші види впливу, передбачені в Законах України.
Кодекс України про адміністративні правопорушення визначає наступні види адміністративних стягнень: попередження; штраф; оплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення;
конфіскація: предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення; грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення; позбавлення спеціального права, наданого даному громадянинові (права керування транспортними засобами, права полювання); громадські роботи; виправні роботи; адміністративний арешт.
3. Особливості використання окремих заходів забезпечення провадження в діяльності підрозділів міліції громадської безпеки.
У відповідності до ст. 260 КУп. АП України, у випадках, прямо перед баченихзаконами України, з метою припинення адміністративних пра вопорушень, коли вичерпано інші заходи впливу, встановлення особи, складення протоколу про адміністративне правопорушення у разі не можливості складання його на місці вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов'язковим, забезпечення своєчасного і пра вильногорозгляду справ та виконання постанов по справах про адміні стративні правопорушення допускаються адміністративне затримання особи, особистий огляд, огляд речей і вилучення речей та документів.
Дякую за увагу!
ДМГБ т.2.pptx