презентация БУ лекция 8.ppt
- Количество слайдов: 5
Лекція 8 Облік власного капіталу. Облік забов’язань. 1. Економічний зміст власного капиталу. 2. Облік власного капиталу. 3. Облік разрахунків з постачальниками та підрядчиками , покупцями та заказниками.
Власний капітал = Активи. На підприємстві використовується власний і залучений капітал. Власний капітал — це частка в активах підприємства, що залишається після вирахування його зобов'язань: Капітал = Активи - Зобов'язання.
Взаємозв'язок між рахунками та статтями пасиву балансу розділу І "Власний капітал” Рахунки код 40 41 422 423 424 425 426 43 44 назва Статутний капітал Пайовий капітал Емісійний дохід Статті балансу назва Статутний капітал Пайовий капітал Додатковий вкладений капітал код рядка 300 310 320 Інший вкладений капітал Дооцінка активів Інший додатковий капітал 330 Безоплатно одержані необоротні активи Інший додатковий капітал Фонди спеціального призначення Резервний капітал 340 Нерозподіленіприбутки Нерозподілений прибуток 350 (непокриті збитки) (непокритий збиток) 46 Неоплачений капітал 360 45 Вилучений капітал 370
Статутний капітал — це зафіксована в установчих документах загальна вартість активів, які є внеском власників (учасників). Пайовий капітал — сума пайових внесків членів спілок, кооперативів та інших підприємств, передбачена установчими документами. Додатковий капітал — це сума, на яку вартість реалізації випущених акцій перевищує їхню номінальну вартість, а також сума капіталу, який вкладено засновниками понад статутний капітал. Резервний капітал — сума резервів, створених відповідно до чинного законодавства або установчих документів за рахунок нерозподіленого прибутку підприємства. Нерозподілений прибуток — це накопичена сума чистого прибутку за вирахуванням всіх збитків та дивідендів, виплачених акціонерам. Вилучений капітал — фактична собівартість акцій власної емісії або часток, викуплених товариством у його учасників. Неоплачений капітал — це заборгованість власників (учасників) за внесками до статутного капіталу.
Облік розрахунків з постачальниками і підрядниками Зміст господарських операцій Кореспонденція рахунків дебет кредит Оплачено постачальникам і підрядникам: • з поточного рахунку 63 "Розрахунки з постачальниками та 311 "Поточні рахунки підрядниками" націо нальній валюті" в • через акредитив 63 "Розрахунки з постачальниками та 313 "Інші рахунки в банку в підрядниками" націо нальній валюті" • виданими векселями 63 "Розрахунки з постачальниками та 62 "Короткострокові підрядниками" видані" векселі • за рахунок короткострокової позики 63 "Розрахунки з постачальниками та 60 "Короткострокові позики" банку підрядниками" • оприбутковано від постачальників 20 "Виробничі запаси", 28 "Товари" матеріальні цінності 63"Розрахунки з постачальниками та підрядниками" • нараховано підрядникам за виконані 15"Капітальні інвестиції", роботи і надані послуги згідно зі 23 "Виробництво", складеними актами 91 "Загальновиробничі витрати", 92"Адміністративні витрати", 93 "Витрати на збут" 63"Розрахунки з постачальниками та підрядниками" • відображено ПДВ згідно з податковими 64 "Розрахунки за по датками й 63"Розрахунки з постачальниками накладними постачальників платежами" та підрядниками" • відображено залік взаємної 63 "Розрахунки з постачальниками та 36 "Розрахунки з покупцями та заборгованості між постачальниками та підрядниками" замовниками" покупцями
презентация БУ лекция 8.ppt