ЛЕКЦІЯ 1. МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ, ЇЇ МІСЦЕ В НАВЧАЛЬНОМУ ПЛАНІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ Мета дисципліни Метою вивчення навчальної дисципліни є ознайомлення студентів з навчальним закладом, його історією та традиціями, структурою та особливостями діяльності кафедри, навчально-наукового інституту, формування початкової уяви про економіку та професію економіста, формування системи знань про сутність і зміст спеціальності “Економіка підприємства”, систему організування навчального процесу і вимоги до фахівців.
Завдання курсу 1 – ознайомлення з основними відомостями про кафедру, навчально- науковий інститут, університет; 2 – ознайомлення з рівнями освіти і вимогами до навчання і атестації в університеті; 3 – ознайомлення зі змістом навчального процесу та його організуванням в університеті; 4 – формування уяви про економіку підприємства як майбутню спеціальність, роботу економічних служб підприємств; 5 – ознайомлення з ОПП та ОКХ підготовки бакалаврів, спеціалістів та магістрів з економіки підприємства; 6 – формування навичок у роботі з економічною інформацією, роботи в колективах.
Зміст освітньо-професійної програми та освітньо-кваліфікаційної характеристики спеціальності: види підприємств та особливості їх діяльності; особливості роботи економічних служб підприємств; проблеми економіки підприємства; виробничі функції та типові задачі діяльності.
Після вивчення дисципліни студент повинен вміти: формувати власні погляди на навчання в університеті; пропагувати досягнення університету та його корпоративну культуру; користуватися державними та галузевими стандартами України в галузі освіти; узагальнювати інформацію та формувати підходи до вирішення задач за функціями діяльності; ефективно використовувати набуту інформацію, розподіляти свій час та інші ресурси; правильно будувати свої відносини у колективі, з викладачами і університетом.
В результаті вивчення дисципліни студент повинен знати: основні відомості про університет, кафедру, навчально-науковий інститут; правила внутрішнього розпорядку університету; основні традиції університету, кафедри, навчально-наукового інституту та зміст найважливіших елементів їх корпоративної культури; структуру навчальної програми спеціальності; структуру та загальні вимоги до організування навчального процесу; структурно-логічну схему підготовки фахівців зі спеціальності. зміст освітньо-професійної програми та освітньо-кваліфікаційної характеристики спеціальності; види підприємств та особливості їх діяльності; особливості роботи економічних служб підприємств; проблеми економіки підприємства; виробничі функції та типові задачі діяльності.
Атестація з дисципліни Навчальним планом передбачено: Вивчення дисципліни Лекції - Практичні заняття Атестація - І семестр 32 год. - 16 год. залік (за 100 бальною шкалою, з них 50 балів – за практичні заняття). Курсова робота - ІІ семестр (за 100 бальною шкалою).
Зміст дисципліни № п/п 1. 2. Найменування розділів, тем Кількість годин Тема 1. Предмет, цілі і задачі курсу. Організування навчального процесу. Предмет, цілі і задачі курсу. Місце курсу в підготовці фахівців спеціальності. Порядок атестації з дисципліни. Основні способи проведення навчальних занять у ВЗО: лекції, практичні та семінарські заняття. Навчальні практики. Основні способи атестації студентів. Кредитномодульна система. Заліки та іспити. Вимоги до студента при атестації. Державна атестація. Тема 2. Випускаюча кафедра. Особливості підготовки фахівців спеціальності. 2 2 3. Історія кафедри. Викладачі. Випускники. Організування навчального процесу. Навчальна робота. Науково-дослідна робота студентів. Організування виховного процесу. Перспективи розвитку кафедри. Тема 3. Інститут економіки та менеджменту. 2 4. Організаційна структура. Історія створення, діяльності та сучасність. Основні традиції. Кафедри та напрями підготовки фахівців. Тема 4. Національний університет “Львівська політехніка”. 4 Історична довідка. Організаційна структура. Управління навчальним закладом. Організування та управління навчальним процесом. Правила внутрішнього розпорядку в університеті. Виховна робота. Основні традиції університету. Організування відпочинку та дозвілля. Перегляд фільму про Львівську політехніку та екскурсія до Актового залу Головного корпусу та Музею університету.
5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. Тема 5. Освітньо-професійна програма підготовки бакалавра напряму “Економіка підприємства”. Навчальні дисципліни нормативної частини ОПП за циклом підготовки бакалаврів. Розподіл загального навчального часу за циклами підготовки. Структурно-логічна схема підготовки бакалавра. Тема 6. Освітньо-кваліфікаційна характеристика бакалавра з напряму “Економіка підприємства”. Загальні вимоги до властивостей і якостей випускника. Кваліфікаційні вимоги до соціально-виробничої діяльності випускника. Державні та галузеві стандарти України. Тема 7. Освітньо-кваліфікаційна характеристика магістра з економіки за спеціальністю економіка підприємства. Сутність ОКХ. Виробничі функції, типові задачі та уміння щодо вирішення типових задач діяльності. Вимоги до професійного відбору. Вимоги до державної атестації. Основні напрямки професійної підготовки магістра. Виробничі функції, типові задачі діяльності та уміння, якими повинен володіти магістр за обраною спеціальністю. Здатності магістра та система умінь, що їх відображає. Тема 8. Економіка. Підприємство. Економіка підприємства. Економіка як наука і практика. Сутність та види підприємств. Сучасне ринкове середовище підприємства. Особливості економічної діяльності підприємства. Тема 9. Особливості роботи економічних служб підприємств реального інвестування. Тема 10. Особливості роботи економічних служб підприємств інвестиційної інфраструктури Тема 11. Ознайомлення з роботою виробничого підприємства. Всього за семестр 2 2 2 4 2 2 8 32
Практичні заняття №п/п 1. Найменування розділів, тем Тема 1. Організування навчального процесу. Кількість годин 2 Види навчальних занять. Види контролю студентів (залікові контрольні, модульні контрольні, екзамени). Курсові, розрахункові та лабораторні роботи. Самостійна робота студентів. Бібліотеки (електронні, НУ “ЛП”, ім. Стефаника). Наукова робота студентів. Бакалаврська кваліфікаційна робота. Економічна практика. Державний іспит. Завдання на творчу роботу. 2. Тема 2. Навчальний план. Структурно-логічна схема спеціальності. 2 3. Тема 3. Оцінювання власних потенційних можливостей. 4 4. 5. 6. 7. Удоскональ себе. Оціни свій характер. Оціни себе. Ваша комунікабельність. Лідерство в команді. Тема 4. Болонський процес і кредитно-модульна система організування навчального процесу. Болонський процес. Ідеї та сутність. Європейська кредитно-трансферна система. Кредитномодульна система Львівської політехніки. Тема 5. Професійна діяльність економіста. Вимоги до професійної діяльності економіста. Повинен: Вміти… Знати… Володіти… Тема 6. Кваліфікаційні характеристика основних посад спеціалістів та керівників, на яких можуть працювати випускники спеціальності: фінансовий директор, комерційний директор, нормувальник, аудитор, брокер, дилер, оцінщик. Тема 7. Обговорення творчих робіт. Атестація студентів. Всього за семестр 2 2 16
Самостійна робота № Зміст роботи п/п Кількість годин 1. Підготовка до лекційних занять 42 2. Підготовка до написання контрольного завдання 30 Всього за семестр 72
Навчально-методичні матеріали • Навчання у Львівській політехніці. Львів: Вид-во НУ „Львівська політехніка”, 2009. - 140 с. • Національний університет „Львівська політехніка”. Історичне видання. Київ: Видавничий центр „Логос Україна”, 2009. – 447 с. • Освітньо-професійні програми підготовки спеціалістів та магістра спеціальності „Економіка підприємства”. • Освітньо-кваліфікаційні характеристики спеціальності „Економіка підприємства”. спеціаліста