Скачать презентацию Латинська Америка Учениці 6 -М класу Ершова Олеся Скачать презентацию Латинська Америка Учениці 6 -М класу Ершова Олеся

Latinska_Amerika_novaya.pptx

  • Количество слайдов: 15

Латинська Америка Учениці 6 -М класу Ершова Олеся Буй Линда Латинська Америка Учениці 6 -М класу Ершова Олеся Буй Линда

це та частина континенту, що лежить на південь від кордону між США з Мексикою. це та частина континенту, що лежить на південь від кордону між США з Мексикою. Назву цей регіон отримав через переважання там іспанської та португальської мов, які виникли на основі стародавньої латинської мови.

Населесння Привілейовані Європейські землевласники Непривілейова не Індіанці, негри, мулати, метиси Населесння Привілейовані Європейські землевласники Непривілейова не Індіанці, негри, мулати, метиси

У XIX ст. почалася масова імміграція європейців. У Латинській Америці відбулася асиміляція іммігрантів. Відбувалося У XIX ст. почалася масова імміграція європейців. У Латинській Америці відбулася асиміляція іммігрантів. Відбувалося формування нових націй іспаномовних - перуанці, болівійці, еквадорці, гватемальці. Практично в усіх країнах Латинської Америки збереглися, але дуже нечисленні, корінні народи (індіанці).

Сільське господарство країн мало монокультурний характер Аргентині виробництво м'яса і зерна Бразилії та Колумбії Сільське господарство країн мало монокультурний характер Аргентині виробництво м'яса і зерна Бразилії та Колумбії кави Кубі цукру і тютюну Країни Центральної тропічних фруктів Америки

Країни Латинської Америки здобули незалежність у першій чверті ХІХ ст. в результаті збройної національно-визвольної Країни Латинської Америки здобули незалежність у першій чверті ХІХ ст. в результаті збройної національно-визвольної боротьби проти Іспанії на чолі з такими видатними діячами, як Хосе Сан-Мартін, Симон Болівар, Агустін Ітурбід. Хосе Сан-Мартін Симон Болівар Агустін Ітурбід

У політичному житті країн Латинської Америки виникло таке явище як каудільїзм. Це – панування У політичному житті країн Латинської Америки виникло таке явище як каудільїзм. Це – панування реакційних диктаторів, які нерідко починали свою діяльність під ліберальними і радикальними гаслами. За своїм соціальним статусом, каудільйо були, як правило, військовими і в проведенні військових переворотів спирались на армію.

Причинами появи каудільїзму були відсутність демократичних свобод, великий вплив армії і церкви, засилля землевласницької Причинами появи каудільїзму були відсутність демократичних свобод, великий вплив армії і церкви, засилля землевласницької олігархії в політичному житті, слабкість національної буржуазії, а також робітничого класу і політичних партій пролетаріату.

Вплив Першої світової війни на країни v Неоднозначний вплив на різних етапах; v Війна Вплив Першої світової війни на країни v Неоднозначний вплив на різних етапах; v Війна у далекій Європі йшла на користь народам Латинської Америки; v США встановила своє економічне панування у Латинській Америці (торгівля впродовж 1913 -1920 рр. збільшилася на 40 %); v Скорочення європейського імпорту сприяло розбудові національних економік; v Змінилась психологія населення.

Країни Латинської Америки взялися до індустріалізації, яка мала компенсувати неможливість імпорту машин та обладнання Країни Латинської Америки взялися до індустріалізації, яка мала компенсувати неможливість імпорту машин та обладнання з промислово розвинених країн. Для розвитку власної промисловості місцевому капіталові надавалися всілякі пільги. Держава почала вкладати кошти у розвиток промисловості, що привело до виникнення державного сектора економіки.

Робилися спроби змінити структуру експорту, щоб зменшити його залежність тільки від одного виду продукції. Робилися спроби змінити структуру експорту, щоб зменшити його залежність тільки від одного виду продукції. Встановлювався контроль над діяльністю іноземного капіталу. В Аргентині, Мексиці, Болівії було націоналізовано нафтодобувну промисловість.

Особливості економічних XX ст. внесло суттєві зміни у господарське життя процесів Латинської Америки Економічна Особливості економічних XX ст. внесло суттєві зміни у господарське життя процесів Латинської Америки Економічна експансія індустріальних держав Проникнення іноземного капіталу супроводжувалося нав'язуванням нерівноправних договорів Спонуканням урядів до укладання військовополітичних угод і навіть збройними інтервенціями

Економічна криза 1929 -1933 Тяжким випробуванням для Латинської Америки стала економічна криза 1929 -1933 Економічна криза 1929 -1933 Тяжким випробуванням для Латинської Америки стала економічна криза 1929 -1933 рр. , що скоротила попит на сировину - головну статтю регіонального експорту. Це тяжко позначилося на всіх секторах господарства: згорталося виробництво, банкрутували банки, тисячі працівників залишилися без засобів до існування.

Політичне становище у країнах Латинської Америки Країна Особливості політичної ситуації Арґентина До 1916 р. Політичне становище у країнах Латинської Америки Країна Особливості політичної ситуації Арґентина До 1916 р. країною управляли консерватори, яких підтримували латифундисти. Період їхнього правління характеризувався бурхливим розвитком економіки. Цей час відзначився стрімким зростанням населення країни, розвитком народної освіти та культури. Чілі У вересні 1924 р. група офіцерів здійснила військовий переворот під гаслами створення сильного уряду. Куба У 1925 р. президентом країни було обрано Херардо Мачадо- і-Моралеса, який установив в країні диктаторський режим, розпочавши жорстокі репресії проти демократичного руху.

v У другій половині ХХ ст. країни Латинської Америки значно просунулися по шляху перетворення v У другій половині ХХ ст. країни Латинської Америки значно просунулися по шляху перетворення з аграрно-сировинного придатку світового ринку. v Найбільші країни регіону – Бразилія, Аргентина, Мексика опинилися на порозі перших десяти країн світу по об`єму промислового виробництва. v Суттєві зміни відбулися і в політичному житті, відійшли у минуле традиційні авторитарні диктатури v Нова влада будує свою політику на основі пошуку компромісу, згоди, примирення різних політичних сил.