Лабораторна_2.PPT
- Количество слайдов: 8
Лабораторна робота 2 Тема: Розв’язування задач оптимізації засобами табличного процесору MS Excel 2003.
План. 1. Основні відомості про інструмент Пошуку рішення табличного процесору MS Excel. 2. Використання інструменту Пошук рішення до розв’язування задач лінійної оптимізації. 3. Використання інструменту Пошук рішення до розв’язування транспортної задачі.
1. Основні відомості про інструмент Пошуку рішення табличного процесору MS Excel. Оптимізаційні задачі в економіці виникають через варіативність функціонування конкретного економічного об’єкту. Це зумовлює необхідність вибору варіанта, найкращого за певним критерієм, якому притаманна відповідна цільова функція (наприклад, мати мінімальні витрати або максимальний прибуток). Для розв’язування таких задач у табличному процесорі MS Excel використовують інструмент Пошук рішення – надбудова MS Excel, яка надає можливість розв’язувати оптимізаційні задачі.
Під час розв’язування задач з використанням процедури Пошук рішення потрібно дотримуватися наступних вимог: 1. Занести до комірок окремого робочого листа числові значення, що відповідають умові задачі. Серед них потрібно обов’язково виділити: ØКомірки, значення яких визначаються; ØКомірки, значення яких повинні задовольняти обмеженням за умовою задачі (вони переважно містять формули, значення яких залежать від значень комірок, що визначаються); ØЦільову комірку, значення якої оптимізується (вона містить формулу, значення якої залежать від значень комірок, що визначаються);
2. Виконати вказівки Сервіс / Пошук рішення. 3. У вікні Пошук рішення : Ø вказати цільову комірку; Ø вказати тип оптимізації: забезпечення максимального значення цільової комірки, мінімального значення цільової комірки та заздалегідь визначеного значення цільової комірки; Ø вказати комірки, значення яких змінюються; Ø накласти обмеження у відповідності до умови задачі; 4. Клацнути по кнопці Виконати.
2. Використання інструменту Пошук рішення до розв’язування задач лінійної оптимізації. Задача. Фірма виготовляє деталі для автомобіля. Кожна деталь повинна пройти послідовну обробку на трьох станках, час використання яких складає по 10 годин на день для кожного. Тривалість обробки у хвилинах однієї деталі типу А складає 10, 6 та 8 хвилин на 1 -му, 2 -му та 3 -му станках відповідно. Деталь типу В обробляється протягом 5, 20 та 15 хвилин на 1 -му, 2 -му та 3 -му станках. Прибуток від реалізації однієї деталі кожного типу складає 20 та 30 грн. Визначити оптимальний випуск деталей кожного типу на день, який максимізує прибуток фірми. Розв'язок
Заповнення параметрів вікна Пошук рішення для даної задачі
Лабораторна_2.PPT