tania.pptx
- Количество слайдов: 19
КУРСОВА РОБОТА із дисципліни «Спеціальні системи документування» на тему: «Документаційне оформлення підприємницької та комерційної діяльності»
Зміст 1. Документація комерційної діяльності 1. 1. Оформлення і презентація бізнес-планy 1. 2. Комерційні акти 1. 3. Торгова угода 2. Документальне оформлення підприємницької діяльності 2. 1. Статут підприємства, як установчий статус підприємництва 2. 2. Засновницький договір, особливості його складання 2. 3. Державна реєстрація як завершальний процес засвоєння фірми 2. 4. Свідоцтво про державну реєстрацію, особливості надання 2. 5. Документи про припинення державної реєстрації Висновки Перелік посилань Додатки
ВСТУП Значення діловодного обслуговування як однієї з найважливіших сфер діяльності визначається універсальністю. рядом Особливе факторів значення і мають насамперед його документи при оформленні підприємства і комерційної діяльності. Людина, яка хоче відкрити нове підприємство або займатися комерційною діяльністю, повинна знати особливості організації діловодства на новостворенному підприємстві. Цим обумовлена тема курсової роботи «Документаційне оформлення підприємницької та комерційної діяльності»
Поняття комерційної діяльності Kомерційнa діяльність – це сукупність фінансовоекономічних, правових та організаційних знань, навичок і дій, які направлені на організацію, проведення та удосконалення процесів обігу товарів та послуг з метою задоволення попиту споживачів і отримання прибутку.
Основними принципами комерційної діяльності є: вільний вибір підприємцем видів комерційної діяльності; вільне наймання підприємцем працівників; вибір постачальників і споживачів продукції, що виробляється, залучення матеріально-технічних, фінансових та інших видів ресурсів, використання яких не обмежене законом;
Оформлення і презентація бізнес -плану Бізнес-план – це своєрідний рекламний документ, на підставі якого можна зробити висновок не тільки про бізнес, але й про власників. Тому важливим є як його зміст, так і оформлення.
Структура бізнес-плану містить такі елементи: 1. Титульний аркуш: 2. Зміст бізнес-плану 3. Резюме 4. Підприємство та його продукція 5. План маркетингу 6. План торговельної діяльності: 7. Організаційний план: 8. Оцінка ризиків. 9. Фінансовий план
Презентація бізнес-плану Презентація бізнес-плану — це публічне його представлення (рекомендація) зацікавленим особам. Презентацію організовують для: ознайомлення зацікавлених юридичних та фізичних осіб з новим бізнесом; для започаткування активних партнерських відносин з потенційними кредиторами та інвесторами. Тривалість презентації звичайно становить 20 хв.
Комерційні акти - документи, які складають у разі невідповідності між фактично отриманим вантажем і даними, зазначеними у перевізному документі за назвою, масою, кількістю місць, а також у разі псування і пошкодження вантажу, виявлення вантажу без документів і документів без вантажу.
Комерційні акти мають такі обов'язкові реквізити: 1) назва документа; 2) номер, дата і місце складання; 4) номер і дата накладної; 5) назва пунктів відправлення і призначення; 6) назва відправника і одержувача; 7) відомості про засоби транспорту і відповідні відмітки у накладній; 8) результати перевірки вантажу; 9) опис пошкодження і стан вантажів з виділенням нестач або надлишків; 10) висновки експертизи; 12) підписи осіб, що склали комерційний акт.
Торгова угода Торговий договір – це усна чи письмова угода між споживачем і продавцем про якість, терміни виконання, ціну та інші умови, за якими здійснюється купівля продаж товару. Письмова угода може оформлятися квитанцією, товарним чи касовим чеком або іншим розрахунковим документом.
2. Документальне оформлення підприємницької діяльності Згідно зі ст. 42 ГК України підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Характеристика (ознаки) підприємницької діяльності 1. Підприємництво є самостійною діяльністю. 2. Підприємництво є ініціативною діяльністю. 3. Підприємництво є систематичною діяльністю. 4. Підприємництво є діяльністю на власний ризик. 5. Підприємництво є господарською діяльністю. 6. Підприємницька діяльність здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями).
установчий статус підприємництва Статут підприємства — це офіційно зареєстрований документ, який визначає форму власності підприємства, сферу його діяльності, спосіб управління та контролю, порядок утворення майна підприємства й розподілу прибутку, порядок реорганізації підприємства та інші положення, які регламентують діяльність юридичної особи.
2. 2. Засновницький договір, особливості його складання Засновницький договір — це договір, який укладається між двома або декількома засновниками, та визначає порядок спільної діяльності щодо утворення підприємства, умови передачі йому свого майна, порядок розподілу прибутків і збитків, інші умови діяльності суб'єкта господарювання, які передбачені законом.
2. 3. Державна реєстрація як завершальний процес засвоєння фірми Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців — це засвідчення факту набуття або позбавлення статусу „підприємця” фізичнy особy, а також вчинення інших реєстраційних дій шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
2. 4. Свідоцтво про державну реєстрацію, особливості надання Свідоцтво про державну реєстрацію - документ встановленого зразка, який засвідчує факт внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію юридичної особи або фізичної особи – підприємця. У бланку свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи зазначаються :
У бланку свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи зазначаються : · ім'я фізичної особи · ідентифікаційний номер фізичної особи · місце проживання фізичної особи — підприємця; · дата проведення державної реєстрації та номер запису в Єдиному державному реєстрі; · місце проведення державної реєстрації; · прізвище та ініціали державного реєстратора; · підстава, дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі про заміну свідоцтва про державну реєстрацію (у разі проведення заміни свідоцтва). Свідоцтво про державну реєстрацію підписується державним реєстратором та засвідчується його печаткою.
2. 5. Документи припиненні державної реєстрації - нотаріально посвідчену заяву про припинення підприємницької діяльності фізичною особоюпідприємцем; - документ, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення про прийняття фізичною особою-підприємцем рішення підприємницької діяльності. щодо припинення
tania.pptx