Скачать презентацию КУПОЛА В АРХІТЕКТУРІ Підготувала Коваль Анастасія Скачать презентацию КУПОЛА В АРХІТЕКТУРІ Підготувала Коваль Анастасія

Презентация настя коваль.ppt

  • Количество слайдов: 27

КУПОЛА В АРХІТЕКТУРІ Підготувала Коваль Анастасія КУПОЛА В АРХІТЕКТУРІ Підготувала Коваль Анастасія

 • Купол (італ. cupola - купол, склепіння, від лат. Cupula, зменшувальне від cupa • Купол (італ. cupola - купол, склепіння, від лат. Cupula, зменшувальне від cupa - бочка) [1] просторова несуча конструкція покриття, за формою близька до півсфері або іншій поверхні обертання кривої (еліпса, параболи і т. п. ). Купольні конструкції перекривають переважно круглі, багатокутні, еліптичні в плані приміщення і дозволяють перекривати значні простори без додаткових проміжних опор. Створюючими формами служать різні криві, опуклі вгору. Від вертикального навантаження в купольних конструкціях виникають зусилля стиснення, а також горизонтальний розпір на опорах.

поясний купол Поясний купол відрізняється від «справжнього купола» тим, що він складається з окремих поясний купол Поясний купол відрізняється від «справжнього купола» тим, що він складається з окремих горизонтальних шарів. Кожен наступний шар трохи виступає над попереднім і підтрімується консоллю, згори сходячись до центру. Прикладом такого купола є скарбниця Атрея.

СКАРБНИЦЯ АТРЕЯ СКАРБНИЦЯ АТРЕЯ

КУПОЛ-ЦИБУЛИНА Купол-цибулина має опуклу форму, плавно загострюється на вершині, схожу на цибулину. Куполи такої КУПОЛ-ЦИБУЛИНА Купол-цибулина має опуклу форму, плавно загострюється на вершині, схожу на цибулину. Куполи такої форми найчастіше використовуються в будівництві храмів російської православної церкви. Хоча самі ранні кам'яні церкви на Русі мали купола візантійського (парусного) стилю, пізніше вони майже повністю були витіснені куполамицибулинками. Такі купола мають більший діаметр, ніж підстава, барабан, на якому вони встановлені, а їх висота зазвичай перевищує ширину. Як і шатри, куполи спочатку використовувалися тільки в дерев'яних церквах і стали застосовуватися в кам'яній архітектурі набагато пізніше. Але й тоді вони виготовлялися з дерева або металу і встановлювалися на кам'яний барабан

ОВАЛЬНИЙ КУПОЛ Овальні куполи є частиною архітектури бароко. Сама назва походить від латинського слова ОВАЛЬНИЙ КУПОЛ Овальні куполи є частиною архітектури бароко. Сама назва походить від латинського слова ovum, що означає яйце. Найчастіше овальні куполи пов'язують з іменами архітекторів Берніні і Борроміні, проте перший овальний купол бароко був побудований Джакомо да Віньола для церкви Сант'Андреа-ін-Віа-Фламіні (званої також Сант'Андреа-дель-Віньола). Будівництво було замовлено Папою Юлієм III в 1552 році і закінчено в наступному році. Самий великий овальний купол був побудований в Вікофорте архітектором Франческо Галло.

ПОЛІГОНАЛЬНИЙ КУПОЛ Горизонтальні перерізи полігональних куполів являють собою багатокутники. Одним з найвідоміших прикладів таких ПОЛІГОНАЛЬНИЙ КУПОЛ Горизонтальні перерізи полігональних куполів являють собою багатокутники. Одним з найвідоміших прикладів таких куполів є восьмикутний купол собору Санта-Марія-дель. Фьоре у Флоренції, зведений Філіппо Брунеллески.

ВІТРИЛЬНИЙ КУПОЛ Також знайомі як візантійські купола, вітрильні купола представляють із себе вітрило, підстави ВІТРИЛЬНИЙ КУПОЛ Також знайомі як візантійські купола, вітрильні купола представляють із себе вітрило, підстави якого не просто утворюють арки для підтримки купола над ним, а сходяться до центру простору, таким чином утворюючи купол. Такі купола схожі на квадратний парус, закріплений знизу в чотирьох кутах і піддувала знизу.

КУПОЛ-БЛЮДЦЕ Купол-блюдце являє собою неглибокий, з малим кутом між горизонталлю і поверхнею біля основи. КУПОЛ-БЛЮДЦЕ Купол-блюдце являє собою неглибокий, з малим кутом між горизонталлю і поверхнею біля основи. Геометрично, горизонтальний перетин таких куполів є колом, а вертикальний - сектор кола (тобто її частина). Куполи-блюдця нижче, ніж інші види куполів. Найчастіше вони використовуються як елемент внутрішнього дизайну приміщення, розташовуючись в просторі горищних приміщень. У цьому випадку купол не видно зовні, а всередині створюється відчуття збільшеного простору. Часто, такі купола прикрашають орнаментами або фресками.

КУПОЛ-ПАРАСОЛЬКА Куполи-парасольки розділені на сегменти ребрами, що розходяться від центра до основи купола. Матеріал КУПОЛ-ПАРАСОЛЬКА Куполи-парасольки розділені на сегменти ребрами, що розходяться від центра до основи купола. Матеріал між ребрами розташований в формі арок, які передають вертикальне навантаження на ребра. Центральний купол Софійського собору побудований за такою схемою, що дозволило архітекторові розташувати вітражі між ребрами на підставі куполу.

ПАРУСНЫЙ КУПОЛ - СОБОР САНТА-МАРИЯ-ДЕЛЬ -ФЬОРЕE ВО ФЛОРЕНЦИИ
 ПАРУСНЫЙ КУПОЛ - СОБОР САНТА-МАРИЯ-ДЕЛЬ -ФЬОРЕE ВО ФЛОРЕНЦИИ


КУПОЛ МУНІЦИПАЛИТЕТУ САН-ХОСЕ КУПОЛ МУНІЦИПАЛИТЕТУ САН-ХОСЕ

КУПОЛА СОБОРА СВЯТОГО ДІЄГО В МЕКСИКАНСЬКОМУ МІСТІ ГУАНАХУАТО КУПОЛА СОБОРА СВЯТОГО ДІЄГО В МЕКСИКАНСЬКОМУ МІСТІ ГУАНАХУАТО

КУПОЛ СОБОРУ ДУОМО В ФЛОРЕНЦИИ КУПОЛ СОБОРУ ДУОМО В ФЛОРЕНЦИИ

КУПОЛ СОБОРА В СЕЛИЩІ ОЙЯ, НА ГРЕЦЬКОМУ ОСТРОВІ САНТОРІНІ КУПОЛ СОБОРА В СЕЛИЩІ ОЙЯ, НА ГРЕЦЬКОМУ ОСТРОВІ САНТОРІНІ

ВІТРАЖНИЙ КУПОЛ ГАЛЕРЕЇ ЛАФАЙЕТ В ПАРИЖІ ВІТРАЖНИЙ КУПОЛ ГАЛЕРЕЇ ЛАФАЙЕТ В ПАРИЖІ

Підготувала студентка 3 курсу архітектурного факультету Коваль Анастасія Підготувала студентка 3 курсу архітектурного факультету Коваль Анастасія