Худ культура. Индия.pptx
- Количество слайдов: 20
Культура Індії Підготували учениці 11 -з класу Науменко, Махницька, Кондрашова, Чередніченко, Тертичний
План 1. Загальнодержавні політичні символи. 2. Культура. 3. Театр. 4. Живопис.
Індія як державне утворення знаходиться на півострові Індостан на півдні Азії між Аравійським морем і Бенгальською затокою. Індія є другою найбільш густонаселеною країною світу. Індія є багатонаціональною державою, з розмаїттям етнічних племінних груп, приблизно 72% населення складають індо-арії, 25% дравідти, які в основному мешкають у південній частині Індії. І лише 3 відсотки припадає на інші етнічні групи, особливо на тибето-бірманських, мунда і мон-кхмерських народів у районах Гімалаїв, Північно-Східної та Східної Індії.
Загальнодержавні політичні символи Державний герб Індії представляє собою копію Левової капітелі з м. Сарнатха (поблизу м. Варанасі), спорудженої у ІІІ ст. до н. е. імператором Ашокою на місці, де Будда проголосив своє послання про мир і визволення до чотирьох країн світу. Державний герб символізує прихильність сучасної Індії її стародавнім принципам миру і доброї волі. На капітелі — чотири лева, які сидять спиною один до одного. По окружності капітелі розташовані зображення чотирьох звірів-хранителів чотирьох країн світу: лев — на півночі, слон — на сході, кінь — на півдні, бик — на заході. Абака покоїться на розпущеній квітці лотоса, яка символізує джерело життя і творчої наснаги. Під гербом на санскриті написане гасло «Сатьямева Джайяте» ( «Нехай запанує Істина!» ).
Загальнодержавні політичні символи Державне свято: 26 січня — День Республіки Державний прапор Індії (затверджений конституційною асамблеєю 22 липня 1947 р. ) — горизонтальний, триколірний: шафрановий зверху, білий посередині і темно-зелений знизу — у рівних пропорціях. Співвідношення ширини і довжини прапора — один до трьох; у центрі білої смуги — колесо «чакра» темно -синього кольору. Його діаметр приблизно відповідає ширині білої смуги і має 24 спиці. Чакра — колесо закону Дхарми.
Культура Індійська культура є однією з найстаріших і найрізноманітніших культур світу. Це має вирішальне значення для всієї Південної і Південно -Східної Азії. Вірування й релігії відіграють в Індії значну роль, це країна походження кількох світових релігій (індуїзм, буддизм, джайнізм, сикхізм) які своїм впливом формували культуру цієї країни. Майже незліченна мовна різноманітність і численні народності також впливали на специфіку та культурні особливості Індії. Країна не залишалася й поза загальними світовими тенденціями завдяки впливу ісламу та через європейські колоніальні держави, котрі також залишили свій слід в культурі Індії.
Культура 1)Індуїзм — одна з найпоширеніших національних релігій світу, її сповідують біля 478 млн. чоловік. В Індії індуїсти становлять 84 % населення. Індуїзм заснований на трьох богів (трімурті) — Брахму, Шіву і Вішну. Брахма, його основна функція — творення. Він створив світ, у всьому його багатоманітні живого і минулого. Шіва — дуже суперечливий. Головною його функцією вважають руйнівну (бог смерті, розорення, зміни), що частково пов'язане з тим, що Шіва — покровитель аскетів, які прагнуть такого розорення й змін, що веде начебто до злиття з Вічністю й Абсолютом. Будда в індуїзмі існує як десяте земне чудо Шиві.
Культура Найважливіші догмати (учення): дхарма – вчення про одвічну соціальну нерівність людей і неможливість подолання її в цьому в житті; пунарджанма – вчення про переселення душ і ряд послідовних перетворень кожної живої істоти із однієї смертної форми в іншу; карма – вчення про відплату, про те, що сукупність всіх дій людини визначає її наступні перевтілення; визначає карму.
Культура Кандар’я Махадео присвячен Шиві Ілюстрація, що зображає Битву на Курукшетрі, яка описується в ”Махабхараті” Головний гопурам храму Вішну, в Шрірангам — найбільшого вайшнавського храму у світі
Культура Головні символи індуїзму: Лотос – один із найдавніших і провідних символів індуїзму. Емблема сонця і життєдайної космічної сили, що несе життя, а також незаплямованої чистоти і вічного життя є символом багатьох сонячних божеств (Сур’ї, Вішну, Лакшмі), які часто зображуються на лотосових тронах. Як символ родючості лотос зв’язаний і з Богинеюматір’ю, передаючи образ лона. Свастика – знак добробуту і благодаті. Представляє з себе хрест з кінцями, загнутими за годинниковою стрілкою або проти неї. Це символ сонця і світла, а отже життя і добробуту.
Культура Великий Будда Аміда, який медитує, у Камакурі, префектура Канагава, Японія 2)Буддизм — релігійнофілософське вчення (Дгарма) про духовне пробудження (бодгі), яке виникло близько 6 ст. до н. е. в Давній Індії. Засновником вчення вважається Гаутама, в подальшому отримав ім'я Будда Шак'ьямуні. Основні положення буддизму викладені в Чотирьох шляхетних істинах : життя неминуче пов'язане зі стражданнями; причиною страждання є жага буття і чуттєвих насолод; щоб уникнути страждань, слід звільнитися від цієї жаги буття; і досягти повного заспокоєння — Ніббани;
Культура 3)Іслам — монотеїстична авраамічна релігія походить від учення Мухаммеда, арабського релігійного і політичного діяча 7 -го століття. Основні догмати та культові особливості ісламу: Всевишній один (Аллах — немає вищого за Всевишнього, немає бога крім Всевишнього) Мухаммад — пророк, посланий Всевишнім Доля кожного мусульманина вирішена на небесах. Віра в рай та пекло. Визнання священної книги Коран. Аллах а рабскою означає Бог
Культура Перша суру в рукопису Корану Гаттат Азіза Ефенді Масджид аль Набаві (Мечеть Пророка) в Медіна, Саудівська Аравія, могила Мухаммеда
Культура У ХІІ — ХІІІ ст. в Індії з'явилися основні типи культових споруд мусульман, у першу чергу мечеті, мінарети, медресе, мавзолеї. В основних типах архітектурних споруд раньоісламського періоду простежуються ісламські традиції, але в деталях культових будівель також видно вплив індійської архітектури. Колони, деталі архітектурних прикрас із великою кількістю рослинного орнаменту запозичені з буддійських та індуїстських будівель. Також характерною рисою архітектури ранньо-ісламського періоду є вписаність у навколишнє середовище.
Музика Індійська музика є однією з найдавніших і самобутніших музичних культур. Важливий етап розвитку індійської музики пов'язаний з найдавнішими літературними пам'ятниками — Ведами, насамперед з хвалебними Самаведами. Сполучення музичних звуків розглядалися давньоіндійськими мислителями як енергія космосу і життя, та втілення ритмів розвитку Всесвіту. Класична індійська музика відрізняється самобутньою системою ладів, які називаються рагами, що не стільки розглядаються як певна система звуковисотностей, скільки виражає взаємозв'язок природних, емоційно-психологічних та музичних законів. При цьому в індійській музиці існують лади, що поділяють октаву на інтервали менше за півтон (до 25 ступенів).
Музика Народна музика важлива для збереження ідентичності численних народів Індії. У період мусульманського завоювання індійська музика увібрала й асимілювала ряд традицій й інструментів арабської музики, а в період європейського колоніального панування — елементи й інструменти музики Європи. Попри це у XX столітті зусилля багатьох індійських музикантів були спрямовані на збереження і примноження національних традицій. В постмодерну епоху індійська музика стала одним зі значних компонентів музичної розмаїтості загальносвітової культури.
Театр Індійський театр часто сполучає в собі музику, танці й імпровізований діалог. Сюжети часто засновані на мотивах, запозичених з текстів індуїзму, а також на середньовічних літературних творах, соціальних і політичних новинах. Деякі регіональні форми індійського театру це: бхавай в штаті Гуджарат, джатра в Західної Бенгалії, наутанки і рамліла у Північній Індії, тамаша в Махараштрі, терукутту в Таміл-Наду, і якшагана в Карнатакі. Існують також багаті традиції маріонеткового театру — традиційні, здебільшого тепер, в сільських районах Індії.
Живопись Ранньою індійської живописом можна вважати наскальні малюнки первісної часу. Петрогліфи були спільними для всіх пологових племен і малювалися в дверних отворах , а також у приміщеннях , де проживали гості. Печерна живопис, а також храмова живопис , свідчать про любов до натуралізму. Ранголі раніше залишається найбільш популярним способом нанесення орнаменту , його дуже часто можна зустріти на порогах багатьох індійських будинків , особливо , в Південній Індії. Раджа Рави Варма - один з класичних художників середньовічної індійської живопису. Живопис Мадхубані , майсурськие , Раджпутськая , танджавурская , Могольськая живопису - видатні жанри індійського мистецтва , як і сучасні індійські художники , такі як: Нандалал Босе , М. Ф. Хусейн , С. Х. Раза , Гіта Вадхера , Джамін Рой і Б. Венкатаппа. Серед індійських художників нашого часу можна виділити Атулом Додью , Босе Крішнамачнахрі , Деваджьеті Рея і Шибу Натесана , які явили світові нову еру індійської живопису , в якій всесвітня живопис гармонійно поєднується з індійської класичної. Ці художники завоювали міжнародне визнання
Живопис
Дякуємо за увагу!!!!