Крот Землерійні тварини.
Опис крота. Кріт-другий представник комахоїдних ссавців. Це невеликий звірок довжиною до 16 см, з коротким, до 4 см, хвостом. Тіло пристосоване до підземного, риючого способу життя: вальковатое, без помітного шийного звуження, воно переходить у подовжену голову, ніс витягнуть в рухливий хоботок, що закінчується п'ятачком. копальні кінцівки
Місце проживання. Селиться по узліссях широколистяних і змішаних лісів, на луках, у заплавах річок, на полях, в городах і садах, де риє складні лабіринти підземних ходів. Віддає перевагу влаштовуватися на ділянках з зволоженою, багатою перегноєм грунтом, де може скупчуватися найбільшу кількість корму.
Видобуток їжі. Крот активним протягом усього року і в будь-яку пору доби, добуваючи собі їжу: дощових черв'яків, комах та їх личинок, багатоніжок, молюсків, павуків. Ці безхребетні накопичуються в ходах крота, і він їх просто збирає. Як припускають, їх заманює запах мускусу, що виділяється спеціальними залозами крота.
Пристосування для життя. Крот є активним Протяг Усього року и в будь-яку пору доби, добуваючі Собі розпочалась: дощових черв'яків, комах та їх личинок, багатоніжок, молюсків, павуків. ЦІ безхребетні накопічуються в ходах крота, и ВІН їх просто збірає. Як пріпускають, їх заманює запах мускусу, что віділяється спеціальнімі залоза крота.
Типи ходів Ходи кротів бувають декількох типів: житлові, глибокі, до 2 м, розташовані в кілька ярусів, ведуть від гніздовий камери, яка влаштована під корінням дерева, куща або під каменем, до кормових ділянках біля поверхні грунту; ходи, розташовані біля поверхні грунту, на глибині 2 -5 см, іноді вони випинаються назовні у вигляді земляного валика, служать своєрідними пастками для об'єктів полювання крота; нарешті, самі довгі ходи, службовці для переходу на інші кормові ділянки.
Вороги Ворогів у крота небагато. Випадково викопує його лисиця, можуть також випадково зловити і інші звірі, але в більшості випадків не їдять, можливо, знову-таки через пахучих виділень особливих залоз.
Кріт європейський На вигляд це типовий землерий. Довжина тіла 12— 16, 5 см, довжина хвоста — 2— 4, 8 см (рівна довжині голови); маса 70— 119 г.
Американський кріт Американський землерійкові кріт [1] (лат. Neurotrichus gibbs) - комахоїдна ссавець сімейства кротячих, єдиний вид роду Neurotrichus. Видове латинська назва дано на честь Джорджа Гіббса (1815 -1873) Хутро густий і м'який. Колір варіюється від темно-сірого до синювато-чорного. Хвіст становить приблизно половину довжини тіла. Тварина 10 см в довжину, включаючи 3 см хвіст і важить близько 10 грам. Має подовжену морду, очі дуже маленькі. Передні лапи лише трохи розширені і менш придатні для риття, ніж у інших кротячих.
Дякую за увагу!