Критерії безбального оцінювання учнів 1 -4 класів з

Скачать презентацию Критерії безбального оцінювання учнів 1 -4 класів з Скачать презентацию Критерії безбального оцінювання учнів 1 -4 класів з

kriterії_bezbalynogo_ocіnyuvannya_uchnіv_1-4_klasіv_z.ppt

  • Размер: 587.0 Кб
  • Автор:
  • Количество слайдов: 16

Описание презентации Критерії безбального оцінювання учнів 1 -4 класів з по слайдам

  Критерії безбального оцінювання учнів 1 -4 класів з «Основ здоров’я»  Підготувала Критерії безбального оцінювання учнів 1 -4 класів з «Основ здоров’я» Підготувала Лоза Г. М. , заступник директора з НВР Рубіжанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Рубіжанської міської ради Луганської області

 Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 21. 08. 2013 № 1222 Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 21. 08. 2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти» оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється вербально: у 1 класі з усіх предметів інваріантної складової; у 2 4 класах з предметів інваріантної складової: «Сходинки до інформатики» , «Музичне мистецтво» , «Образотворче мистецтво» , інтегрованого курсу «Мистецтво» , «Основи здоров’я» , «Фізична культура» .

  Предмет  «Основи здоров’я»  відіграє важливу роль у системі навчання і Предмет «Основи здоров’я» відіграє важливу роль у системі навчання і виховання учнів, його мета — формування здоров’язбережувальної компетентності учнів на основі оволодіння ними знаннями про здоров’я та безпеку, практичними навичками здорового способу життя і безпечної поведінки, виховання ціннісного ставлення до життя і здоров’я, сприяння всебічному розвитку дітей.

 Здоров'язбережувальні компетенції учня виражено через такі його дії:  розповідає,  називає, Здоров’язбережувальні компетенції учня виражено через такі його дії: розповідає, називає, розпізнає, наводить приклади, відтворює, порівнює, аналізує, пояснює, уміє, дотримується правил.

  Оцінювання навчальних досягнень молодших школярів з основ здоров’я виконує такі функції: Оцінювання навчальних досягнень молодших школярів з основ здоров’я виконує такі функції: контролююча навчальна діагностико-коригувальна стимулюючо-мотиваційна виховна

 Об’єкти перевірки й оцінювання:  Знання про здоров’я, його складові; здоровий і безпечний Об’єкти перевірки й оцінювання: Знання про здоров’я, його складові; здоровий і безпечний спосіб життя; зв’язки і залежності між ними. Способи навчально-пізнавальної діяльності. Виконання правил, вказівок, алгоритмічних приписів здорового і безпечного життя, які передбачено програмою. Досвід творчого застосування набутих способів навчально-пізнавальної діяльності. Розв’язання реконструктивних і творчих завдань, які реалізуються на програмовому змісті. Цінності, норми і ставлення. Ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих; уміння і навички міжособистісних стосунків; потреби і мотиви суспільної, навчально-пізнавальної і трудової діяльності.

  Форми оцінювання Поточна перевірка: - усна і письмова; - різні типи завдань; Форми оцінювання Поточна перевірка: — усна і письмова; — різні типи завдань; — на будь-якому етапі уроку; — фронтальна, індивідуальна, групова Тематична перевірка: — письмова; — тести; — чотири рази на рік; — індивідуально

  Особливості оцінювання навчальних досягнень учнів з  «Основ здоров’я» :  оцінка Особливості оцінювання навчальних досягнень учнів з «Основ здоров’я» : оцінка в балах не виставляється; учні 1 -х класів оцінюються лише вербально; учні 2 -4 класів отримують також словесну оцінку, але, можливо, з визначенням рівня знань, умінь, навичок.

  Форми словесного оцінювання навчально-пізнавальної та здоров’язбережувальної діяльності учнів 1 -4 класів: 1. Форми словесного оцінювання навчально-пізнавальної та здоров’язбережувальної діяльності учнів 1 -4 класів: 1. Різні форми схвалення, погодження, підбадьорювання, виражені словесно, модуляцією голосу. У такій самій формі висловлюють зауваження, заперечення, осуд. 2. Конкретизація здобутків учнів та їх невдач. 3. Перспективна і відстрочена оцінка 4. Динамічна виставка окремих дитячих робіт з будь-якого виду діяльності 5. І грова оцінка та ін.

  Послідовність оцінних суджень вчителя чи учнів: 1. Відзначення позитивних  сторін та Послідовність оцінних суджень вчителя чи учнів: 1. Відзначення позитивних сторін та успішно виконаних аспектів роботи; 2. Чітке визначення допущених помилок та недоліків; 3. Визначення шляхів подолання прогалин у знаннях, рекомендації щодо удосконалення практичних навичок; 4. Висловлення віри, доброзичливої впевненості в тому, що учень досягне вищих показників навчальних досягнень.

  Орієнтовними вимогами оцінювання навчальних досягнень учнів визначено: – якість знань; – рівень Орієнтовними вимогами оцінювання навчальних досягнень учнів визначено: – якість знань; – рівень сформованості розумових і практичних умінь і навичок; – рівень оволодіння досвідом творчої діяльності; – рівень опанування цінностями, нормами, ставленням до власного здоров’я, здоров’я інших; – рівень самостійності учня.

  За визначеними вимогами виділено чотири рівні навчальних досягнень учнів:  початковий, За визначеними вимогами виділено чотири рівні навчальних досягнень учнів: початковий, середній, достатній, високий.

  Орієнтовні вимоги оцінювання навчальних досягнень учнів  початкових класів Рівень навчальних досягнень Орієнтовні вимоги оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів Рівень навчальних досягнень учнів Орієнтовні вимоги оцінювання навчальних досягнень учнів І Початковий Знання про здоров’я, здоровий і безпечний спосіб життя учень (учениця) засвоїв (-ла) на рівні окремих фактів і елементарних уявлень. Їх зміст відтворює під безпосереднім керівництвом учителя з опорою на наочність. Способи навчально-пізнавальної і здоров’язбережувальної діяльності неповністю відтворює у практично дієвій формі під безпосереднім керівництвом учителя. Застосовує їх на рівні копіювання зразка. Практичні роботи виконує за значної допомоги вчителя. Утруднюється в ситуаціях вибору безпечної поведінки для власного здоров я, оцінити власні вчинки. Правила здорового способу життя і безпечної поведінки виконує епізодично і частково. З метою надання самодопомоги виконує елементарні дії. Працює під безпосереднім керівництвом учителя. Потребує постійної активізації та контролю. ІІ Середній Знання учень (учениця) засвоїв(-ла) у формі уявлень та елементарних понять. Відтворює їх зміст за допомогою вчителя та засобів наочності. . Способи навчально-пізнавальної і здоров’язбережувальної діяльності неповністю відтворює у практично дієвій формі з допомогою вчителя та засобів наочності. Застосовує їх за зразком. Практичні роботи виконує за підтримки вчителя. Повторює почуті найпростіші оцінні судження. Деякі з них пояснює. Правила здорового способу життя і безпечної поведінки виконує не систематично. Здатний частково надати собі елементарну допомогу в життєвих ситуаціях, передбачених програмою. Потребує стимулювання й допомоги вчителя.

  ІІІ Достатній Знання з основ здоров’я учень (учениця) засвоїв(-ла) у повному обсязі. ІІІ Достатній Знання з основ здоров’я учень (учениця) засвоїв(-ла) у повному обсязі. Їх зміст відтворює за незначної допомоги вчителя. Відповідь ілюструє прикладами з підручника, власного досвіду. Способи навчально-пізнавальної і здоров’язбережувальної діяльності неповністю відтворює у практично дієвій формі за незначної допомоги вчителя. Застосовує їх шляхом аналогій. Практичні роботи виконує самостійно. Висловлює оцінні судження про стан власного здоров’я, власну поведінку в життєвих ситуаціях. Додержується правил здорового способу життя та безпечної поведінки. Користується знаннями, способами здоров’язбережувальної діяльності для надання самодопомоги в життєвих ситуаціях, передбачених програмою. Потребує незначного стимулювання і підтримки вчителя. І V Високий Знання учень (учениця) засвоїв(-ла) у повному обсязі. Відтворює їх самостійно. Відповідь ілюструє прикладами, взятими з життя. Способи навчально-пізнавальної і здоров’язбережувальної діяльності неповністю відтворює самостійно у практично дієвій формі. Застосовує їх у змінених умовах. Практичні роботи виконує самостійно. Висловлює оцінні судження про стан власного здоров’я, поведінку свою та інших, обґрунтовує їх. Додержується правил здорового способу життя та безпечної поведінки. Користується знаннями, способами здоровязбежувальної діяльності для надання самодопомоги та допомоги іншим в конкретних реальних життєвих ситуаціях. Обґрунтовує цінність набутих знань і сформованих практичних умінь для власного здоров’я. Орієнтується у надзвичайних ситуаціях. Працює самостійно.

 Бажаю здоров’я! Дякую за увагу! Бажаю здоров’я! Дякую за увагу!

 Використані джерела: 1. 1. Наказ Міністерства освіти і науки України № 1222 від Використані джерела: 1. 1. Наказ Міністерства освіти і науки України № 1222 від 21. 08. 2013 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти» 2. 2. Лист Міністерства освіти і науки № 1/9 -383 від 30. 05. 2013 «Про організацію навчально-виховного процесу в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2013/2014 навчальному році» 3. 3. Лист Міністерства освіти і науки України № 1/9 -74 від 28. 01. 2014 «Щодо контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів» 4. 4. Дидактико-методичне забезпечення контролю та оцінювання навчальних досягнень молодших школярів на засадах компетентнісного підходу: монографія/ Савченко О. Я. , Бібік Н. М. , Байбара Т. М. , Коваль Н. С. , Онопрієнко О. В. , Пономарьова К. І. , Прищепа О. Ю. – К. : Педагогічна думка, 2012. – 192 с. 5. 5. Контроль та оцінювання навчальних досягнень учнів 1 -2 класів: посібник/ О. Я. Савченко, М. С. Вашуленко, Н. М. Бібік та ін. – К. : Педагогічна думка, 2012. – 160 с. 6. 6. Контроль та оцінювання навчальних досягнень учнів 3 -4 класів: посібник/ Савченко О. Я. , Вашуленко М. С. , Бібік Н. М. , Байбара Т. М. , Вашуленко О. В. , Коваль Н. С. , Мартиненко В. О. , Пономарьова К. І. , Прищепа О. Ю. – К. : Педагогічна думка, 2012. – 192 с. 7. 7. Методичний коментар до навчальних програм для 1 -4 класів: Дайджест/ Укл. О. В. Онопрієнко. – Донецьк: Каштан, 2012. – 108 с. 8. 8. Навчальні програми для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням українською мовою. 1 -4 класи. – К: Видавничий дім «Освіта» ,

Зарегистрируйтесь, чтобы просмотреть полный документ!
РЕГИСТРАЦИЯ