prezentaciya_oon.ppt
- Количество слайдов: 23
КОНВЕНЦІЯ ООН ПРО ПРАВА ДИТИНИ Набула чинності 2 вересня 1990 року.
Конвенція про права дитини Конвенція ООН з прав дитини — міжнародний правовий документ, що визначає права дітей в державахучасницях. Конвенція з прав дитини є першим і основним міжнародно-правовим документом обов'язкового характеру, що присвячений широкому спектру прав дитини. Документ складається з 54 статей, що деталізують індивідуальні права осіб віком від народження до 18 років, на повний розвиток своїх можливостей в умовах, вільних від голоду і нужди, жорстокості, експлуатації та інших форм зловживань.
Навіщо була потрібна Конвенція? q. Діти більш вразливі, ніж дорослі, до умов життя. q. Діти більш схильні до впливу дій або бездіяльності урядів. q. Діти особливо вразливі до експлуатації та поганого поводження. q. Діти не голосують, не мають політичного та економічного впливу. Дуже часто їх голосу не чути. Саме це слугувало підставою для розробки документа, спрямованого на забезпечення прав дітей на Землі.
Принципи Конвенції Чотири загальних принципи Конвенції Погляди дитини стаття 12 Недискримінація стаття 2 Найкраще забезпечення інтересів дитини стаття 3 Право на життя, виживання та розвиток стаття 6
Недискримінація (стаття 2) Діти не повинні піддаватися будь-якої дискримінації за ознакою "раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного, етнічного або соціального походження, майнового стану, стану здоров'я та обставин, народження дитини, її батьків чи законних опікунів або якихнебудь інших обставин"
Найкраще забезпечення інтересів дитини (стаття 3) У всіх рішеннях або діях, які зачіпають дитину або дітей як групу, в першу чергу необхідно враховувати найкращі інтереси дитини. Це залишається справедливим, незалежно від того, чи приймаються рішення урядовими, . адміністративними або судовими властями, або сім'ями.
Право на життя, виживання та розвиток (стаття 6) Діти мають право на виживання і всебічний розвиток, включаючи фізичне, емоційне, психосоціальне, пізнавальне, соціальне і культурне.
Погляди дитини (стаття 12) Дітям необхідно давати можливість брати участь у вирішенні всіх питань, що стосуються їхнього життя, і забезпечувати свободу вираження їхніх думок. Вони мають право на те, щоб до їхньої думки прислухалися і найсерйознішим чином брали його до уваги.
Кожна дитина має право:
стаття 7 Кожна дитина має право на ім'я та громадянство при народженні, а також право знати своїх батьків і розраховувати на їх піклування.
стаття 14 Держава повинна поважати право дитини на свободу думки, совісті і релігії. Батьки або опікуни дитини повинні роз'яснити йому це право.
стаття 15, 16 Діти мають право зустрічатися і об'єднуватися в групи, якщо тільки це не порушує громадську безпеку і порядок. Кожна дитина має право на особисте життя, на захист від незаконного посягання на його честь і репутацію.
стаття 17 Кожна дитина має право на доступ до інформації і матеріалів, що сприяє духовному і моральному благополуччю, здоровому фізичному і психічному розвитку дитини.
стаття 19 Держава повинна захищати дитину від усіх видів насильства, відсутності турботи і поганого поводження з боку батьків або інших осіб, а також допомагати дитині, що зазнав жорстокого поводження з боку дорослих.
стаття 20 Якщо дитина позбавляється своєї сім'ї, то вона вправі розраховувати на особливий захист і допомогу з боку держави. Держава може передати дитину на виховання тим людям, які поважають його рідні мову, релігію і культуру.
стаття 24 Кожна дитина має право на охорону свого здоров'я: на отримання медичної допомоги, чистої питної води і повноцінного харчування.
стаття 28 Кожна дитина має право на освіту. Початкова освіта повинна бути обов'язковою і безкоштовною, середня і вища - доступною для всіх дітей. В школах повинні дотримуватися права дитини і проявлятися повагу до його людської гідності.
стаття 31 Кожна дитина має право на відпочинок та ігри, а також на участь у культурному і творчому житті.
стаття 32 Держава повинна захищати дитину від небезпечною, шкідливою і непосильної роботи. Робота не повинна заважати утворенню та духовно-фізичного розвитку дитини.
стаття 33 Держава має зробити все можливе, щоб уберегти дітей від незаконного вживання наркотиків і психотропних речовин, не допустити використання дітей у виробництві і торгівлі наркотиками.
стаття 34 Держава забезпечує, щоб жодна дитина не піддавалася катуванням, жорстокому поводженню, незаконного арешту і позбавлення волі. Кожна позбавлена свободи дитина має право підтримувати контакти зі своєю сім'єю, отримувати правову допомогу і шукати захист у суді.
ПАМ'ЯТАЙТЕ, КОРИСТУЮЧИСЬ СВОЇМИ ПРАВАМИ, ТРЕБА ПОВАЖАТИ ПРАВА ІНШИХ ЛЮДЕЙ!
prezentaciya_oon.ppt