КОНОНЧУК П. П.
В сучасних персональних комп’ютерах найбільше використання одержали реляційні СУБД ACCESS Бази даних мають расширення mdb
ОСНОВНІ ОБ’ЄКТИ БД l Таблиця – об’єкт, який призначений для зберігання даних в виді записів і полів. l Форма – об’єкт, який призначений для полегшення вводу даних. l Запит – об’єкт, який дозволяє одержати потрібні дані з однієї або декількох таблиць. l Звіт – об’єкт, який призначений для друку даних.
Будь-яка таблиця може бути представлена вдвох режимах: В режимі таблиці який , використовують для вводу даних , їх перегляду і редагування. В режиміконструктора який , використовують для створенняструктури таблиці, змінитипу даних зміни , структури таблиці (додаванняі видаленняполів).
ЗАПУСТИТИ MICROSOFT ACCESS (ПУСК, ВСЕ ПРОГРАММЫ, MICROSOFT OFFICE , MICROSOFT ACCESS ) ВИБРАТИ ФАЙЛ, СОЗДАТЬ, НОВАЯ БАЗА ДАННЫХ В МЕНЮ ИМЯ ФАЙЛА ВВЕСТИ ІМ’Я ФАЙЛА ДЛЯ СТВОРЕННЯ БАЗИ ДАНИХ ; НАТИСНУТИСОЗДАТЬ
1. 2. 3. В вікні бази даних виберіть обє’кт Таблица. Виберіть Создание таблицы в режиме конструктора. Вкажіть імена полів і тип даних для кажного поля (тип поля можно вибрати з випадного списку, який появляється в стовпці Тип данных). Стовпчик Описание заповнюють за бажанням користувача. Ім’я поля може мати до 64 символів, включаючи пропуски, за винятком крапки, знаку оклику і квадратних дужок.
4. Встановіть ключове поле, для цього: v виділіть поле, яке повинно стати ключовим; v виберіть Правка, Ключевое поле або нажміть кнопку Ключ на панелі інструментів. 5. Збережіть структуру таблиці, для цього: v Виберіть Файл, Сохранить как…, v Напишіть ім’я нової таблиці (можна українською мовою): v Нажміть ОК.
ВИДАЛЕННЯ ПОЛЯ ЗМІНА 1) ВИДІЛІТЬ ВСЮ ДОДАВАННЯ ПОРЯДКУ 2) СТРІЧКУ ПОЛЯ, НОВОГО ПОЛЯ РОЗТАШУВАННЯ 3) КЛАЦНУВШИ ПОЛІВ 1) ВСТАНОВІТЬ 4) КУРСОРОМ НА СІРІЙ 1) ВИДІЛІТЬ ВСЮ 2)КУРСОР В ПОЛЕ, 5) КНОПЦІ ЗЛІВА ВІД СТРІЧКУ ПОЛЯ; 6) ІМЕНІ ПОЛЯ 3)ПЕРЕД ЯКИМ 2) ПЕРЕМІСТІТЬ 7) (КУРСОР ПРИЙМЕ ВИД 3) ЗА ДОПОМОГОЮ 4)НЕОБХІДНО 8) СТРІЛКИ, 5)ДОДАТИ НОВЕ 4) МИШІ СТРІЧКУ В 9) СПРЯМОВАНОЇ ВПРАВО); НОВЕ МЕСЦЕ (НАД 6)ПОЛЕ; 5) 10) 2) ВИБРАТИ ПРАВКА, 7)2) ВИБЕРІТЬ 6) ТИМ ПОЛЕМ, ПЕРЕД 11)УДАЛИТЬ АБО 8)ВСТАВКА, СТРОКИ 7) ЯКИМ ХОЧЕТЕ 12) НАЖАТИ КЛАВІШУ 8) РАЗТАШУВАТИ) 13)DELETE
ПЕРЕЙДІТЬ В РЕЖИМ ТАБЛИЦІ ЗБЕРЕЖІТЬ ТАБЛИЦЮ ВВЕДІТЬ ДАНІ (ПО СТРІЧКАХ)
ПЕРЕХІД НА ПОТРІБНЕ ПОЛЕ АБО ЗАПИС Для переходу викоритовують мишку або клавішу Tab або комбінацію клавіш Shift + Tab. Для переходу між записами можна використати кнопки переходів в нижньому левому кутку вікна, де відображається загальна кількість записів і номер біжучого запису. Для переходу до конкретного запису необхідно ввести його номер і нажати клавішу Enter.
ШВИДКИЙ ШЛЯХ ВВОДУ ДАНИХ Ctrl + лапки копіювання даних з аналог ічного поля п опередньої стр ічки Ctrl + крапка з комою вставкапоточноїдати Ctrl + двокрапка вставкапоточного часу
СОРТУВАННЯ ЗАПИСІВ l Сортування по зростанню l Сортування по спаданню
ВИДАЛЕННЯ З ЭКРАНУ ОДНОГО ПОЛЯ 1)ВСТАНОВИТИ 2)КУРСОР В 3)ПЕВНЕ МІСЦЕ; 4)2) ВИБРАТИ ФОРМАТ, СКРЫТЬ СТОЛБЦЫ ДЕКІЛЬКОХПОЛІВ (або відновленя зображень) їх 1) ВИБРАТИ ФОРМАТ, 2) ОТОБРАЗИТЬ СТОЛБЦЫ; 3)2) У ВІКНІ ЗНЯТИ ПРАПОРЦІ ДЛЯ ВИДАЛЕННЯ ПОЛІВ АБО ВСТАНОВИТИ ПРАПОРЦІ ДЛЯ ПОНОВЛЕННЯ ЗОБРАЖЕННЯ ПОЛІВ.