Виртуальная выставка.ppt
- Количество слайдов: 14
Комунальний закдад культури “ЦБС” м. Макіївки Бібліотека ім. О. С. Пушкіна Віртуальна виставка Світло немеркнучої зірки ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСІЙОВИЧ ХАНЖОНКОВ 1877 – 1945 рр.
Перегортаючи сторінки історії нашого міста, не можна не згадати людину, яка зробила великий внесок у розвиток нового виду мистецтва – кіноматографію. Можливо ви вже здогадались, що мова буде вестися про людину, яка народилася в нашому місті, яка прославила його на весь світ. Ім‘я цієї людини знає кожний, хто хоч трохи пов‘язаний зі світом кіно. Людина ця – наш земляк Олександр Олексійович Ханжонков – засновник кіномистецтва в нашій країні.
Олекса ндр Олексі йович Ханжо нков (8 серпня 1877, Ханжонкове — 26 вересня 1945, Ялта) — вітчизняний підприємець, організатор кінопромисловості, продюсер, режисер, сценарист, один з піонерів кінематографу.
Кілька кадрів з життя О. О. Ханжонкова
Кілька кадрів з життя О. О. Ханжонкова Казачий офицер войска Донского Александр Ханжонков сидит слева.
Романтик екрану. . . Так назвав Ханжонкова почесний громадянин Макіївки, письменник нашого міста Микола Хапланов, який дуже яскраво розповів про життя і творчість цієї людини. Книга Миколи Хапланова “Романтик екрану” є художньодокументальною повістю про засновника вітчизняного кінематографу Олександра Ханжонкова, яка присвячена 130 річчю від дня його народження.
Онука Ханжонкова Орлова І. О. Хто краще за рідних знає і може розповісти про життя близької людини? Сімейні фото, документи доповнюють цю розповідь. А пропонує її нам онука Олександра Ханженкова Ірина Орлова, яка пишається своїм дідом і бажає, щоб його ім‘я не забували, а завжди пам‘ятали ті, хто народився і живе на Батьківщині видатного кінематографіста
Книга створена на основі сімейних архівів, що залишилися в родині після смерті О. О. Ханжонкова, а також матеріалів, отриманих автором із архівів Севастополя, Ростова-на. Дону, Харкова, Москви, Новоросійська, Ізюму.
У всіх справах, як істинно російська людина, Ханжонков був широкий, сміливий, ризикований. Як ділова людина обачлива і дбайлива. У розробленій системі прокату не вистачало останньої ланки -площадки фірмового показу фільмів. У 1913 році був побудований кінотеатр «Пегас» в Москві, на Тріумфальній площі. Задумана церемонія відкриття як би змоделювала вміст кіносправи по Ханжонкову. Освячення кінотеатру. Потім діловий сніданок. Показ ретроспективи кращих фільмів 1908 -1913 років. І як фінал демонстрація хроніки цієї події О. О. Ханжонков поза сумнівом, був особою державного масштабу, в одній особі кінопідприємець і кінодіяч. Він першим прокладав фарватер вітчизняному кіно
У 1911 році на екрани виходить перший в Росії повнометражний фільм «Оборона Севастополя» , спільно поставлений Ханжонковим і Гончаровим. «Оборона Севастополя» (інша назва — «Воскреслий Севастополь» , 1911) — російський документально-ігровий фільм про Кримську (Східною) війну, одна з найважливіших постановок в історії вітчизняної кінематографіїПерша російська повнометражна кінопостановка. На рахунку кіноательє Ханжонкова безліч найважливіших досягнень в розвитку російського кіно.
Микола Хапланов, присвятив цій людині баладу у віршах, уривком з якої ми і завершуємо віртуальну виставку, присвячену 135 - річчю з дня народження нашого видатного земляка – Олександра Ханжонкова «… Поезжай. Благословляю. Но служи родной Руси. Высоко в далёком крае Честь Ханжонковых неси. »
Пам‘ять Олександра Ханжонкова шанують у нашому місті. Починаючи з 2002 року, проводяться Дні Ханжонкова, під час ушанування пам‘яті засновника кінематографу до Макіївки приїздять відомі актори Росії, України, Білорусії, влаштовують творчі вечори з мешканцями міста, даруючи радість зустрічі з народними улюбленцями.
Один із районів міста названий його ім‘ям – Ханжонкове. На станції селища відкрито меморіальну дошку, де написано: “На цій землі 8 серпня 1877 року в родовому помісті Ханжонкових народився один із засновників світового кінематографу Олександр Олексійович Ханжонков”
Виртуальная выставка.ppt