Скачать презентацию Компетентність і компетенції у результатах початкової освіти Вчитель Скачать презентацию Компетентність і компетенції у результатах початкової освіти Вчитель

272598.pptx

  • Количество слайдов: 25

Компетентність і компетенції у результатах початкової освіти Вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І Компетентність і компетенції у результатах початкової освіти Вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів ім. В. І. Чуйкова Бень Неля Василівна

Європейський вибір України “ навчання повернуте до шкільної крейди ”; більше часу в школі, Європейський вибір України “ навчання повернуте до шкільної крейди ”; більше часу в школі, більше знань про реальні потреби шкільної освіти; компетентний вчитель для компетентного учня.

Причини кризи традиційної системи надлишковість знань; їх розірваність; слабкий зв’язок з дійсністю, потребами практики; Причини кризи традиційної системи надлишковість знань; їх розірваність; слабкий зв’язок з дійсністю, потребами практики; неузгодженість між освітніми ланками; взаємне дублювання змісту.

Основні тлумачення поняття “ компетенція ” Великий тлумачний словник сучасної української мови: 1. 2. Основні тлумачення поняття “ компетенція ” Великий тлумачний словник сучасної української мови: 1. 2. Добра обізнаність із чим-небудь. Коло повноважень якої-небудь організації, установи та особи. А. В. Хуторський: задана сукупність взаємопов'язаних якостей особистості; задана вимога, норма освітньої підготовки.

Основні тлумачення поняття “ компетенція ” Н. М. Бібик: як соціально закріплений результат, як Основні тлумачення поняття “ компетенція ” Н. М. Бібик: як соціально закріплений результат, як реальні вимоги до засвоєння учнями знань, способів діяльності, досвіду ставлень з певної галузі знань, якостей особистості, яка діє в соціумі. З. В. Залібовська-Ільницька: Сфера додаткових знань, умінь, навичок людини.

Основні тлумачення поняття “ компетенції ” Н. Гаврик: Коло питань, за якими характеризують певну Основні тлумачення поняття “ компетенції ” Н. Гаврик: Коло питань, за якими характеризують певну особистісну якість. Н. М. Бібік: Відчуженою від суб'єкта, наперед заданою соціальною нормою освітньої підготовки учня, яка необхідна для його якісної, продуктивної діяльності в певній сфері.

Освітня компетенція Система знань, вмінь, навичок і досвіду діяльності учня, структурованих навколо певної низки Освітня компетенція Система знань, вмінь, навичок і досвіду діяльності учня, структурованих навколо певної низки об'єктів реальної дійсності, необхідних для здійснення ним подальшої продуктивної освітньої діяльності.

Складові освітньої компетенції Загальна здатність Складові освітньої компетенції Загальна здатність

Основні тлумачення поняття “ компетентність ” Великий тлумачний словник сучасної української мови: Який має Основні тлумачення поняття “ компетентність ” Великий тлумачний словник сучасної української мови: Який має достатні знання в якійнебудь галузі; Який має певні повноваження, повноправний. Обізнаний в певній галузі, знаючий. Експерт Ради Європи Вало Хутмахер Поняття , що за суттю ближче до “знаю як ”, ніж до “знаю що”.

Основні тлумачення поняття “ компетентність ” Члени Міжнародної комісії Ради Європи: як комплекс ставлень, Основні тлумачення поняття “ компетентність ” Члени Міжнародної комісії Ради Європи: як комплекс ставлень, цінностей, знань і навичок, якими забезпечується спроможність особистості сприймати та задовольняти індивідуальні і соціальні потреби. В. В. Раєвський, А. В. Хуторський: результат набуття компетенцій.

Основні тлумачення поняття “ компетентність ” С. Шишов: Здатність ( уміння) діяти на основі Основні тлумачення поняття “ компетентність ” С. Шишов: Здатність ( уміння) діяти на основі здобутих знань, наявність досвіду самостійної діяльності на основі універсальних знань. Л. В. Резнічеко: Загальна здатність і готовність до діяльності, що опирається на знання і досвід набутий у процесі навчання і виховання.

Компетентності ключові предметні Компетентності ключові предметні

Ключові компетентності Автономна дія вміння вчитися Вміння функціонувати Інтерактивне у соціальногетерогенних використання засобів групах Ключові компетентності Автономна дія вміння вчитися Вміння функціонувати Інтерактивне у соціальногетерогенних використання засобів групах Перелік ключових компетентностей загальнокультурна громадянська компетентності з ІКТ здоров’язбережувальна соціальна Предметні компетентності знання вміння ставлення навички

КОМПЕТЕНТНІСНИЙ ПІДХІД спрямованість процесу навчання на формування і розвиток ключових (базових і основних) та КОМПЕТЕНТНІСНИЙ ПІДХІД спрямованість процесу навчання на формування і розвиток ключових (базових і основних) та предметних компетенцій особистості. Як бачимо, компетенцію слід розуміти як задану вимогу, норму навчання школяра, а компетентність – як його реально сформовані особистісні якості і мінімальний досвід діяльності.

Реалізація компетентнісного підходу в різних освітніх системах Забезпечення економічного процвітання в суспільстві Отримання професійної Реалізація компетентнісного підходу в різних освітніх системах Забезпечення економічного процвітання в суспільстві Отримання професійної кваліфікації Кар'єрне зростання Конкурентноспроможність на ринку праці

Ключові компетентності учнів початкових класів Соціаль на Компете нтності з ІКТ Здоров'я збережу вальна Ключові компетентності учнів початкових класів Соціаль на Компете нтності з ІКТ Здоров'я збережу вальна Вміння вчитися Загально культур на Громадя нська

Вміння вчитися Прийняття мети Добір засобів її досягнення Виконавські дії Контроль і оцінка результатів Вміння вчитися Прийняття мети Добір засобів її досягнення Виконавські дії Контроль і оцінка результатів

Вміння вчитися організовувати своє робоче місце; орієнтуватися у часі та берегти його; планувати свої Вміння вчитися організовувати своє робоче місце; орієнтуватися у часі та берегти його; планувати свої дії; доводити роботу до кінця.

Загальнокультурна компетентність Оволодіння досягненнями культури; Оцінювання найважливіших досягнень культури; Толерантне відношення до представників інших Загальнокультурна компетентність Оволодіння досягненнями культури; Оцінювання найважливіших досягнень культури; Толерантне відношення до представників інших культур; Активна терпимість та підтримання справедливих стосунків між людьми і народами.

Громадянська компетентність Усвідомлення своєї належності до різних елементів природного, етносоціального й соціальнокультурного середовищ. Знання Громадянська компетентність Усвідомлення своєї належності до різних елементів природного, етносоціального й соціальнокультурного середовищ. Знання своїх прав і обов’язків. Здатність екологічно мислити. Бережливе ставлення до природи, до людей, до самого себе.

Здоров’язбережувальна компетентність уявлення і поняття про здоров’я, здоровий спосіб життя та безпечну поведінку; усвідомлення Здоров’язбережувальна компетентність уявлення і поняття про здоров’я, здоровий спосіб життя та безпечну поведінку; усвідомлення здоров’я як вищої життєвої цінності; взаємозв’язок організму людини з природнім і соціальним оточенням; удосконалення фізичної, соціальної, психічної та духовної складових здоров’я; дбайливе ставлення до свого здоров’я: здорове харчування, розпорядок дня, гігієнічний догляд за тілом, загартовування.

Компетентності з ІКТ Здатність учня орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією. Вміння Компетентності з ІКТ Здатність учня орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією. Вміння добувати, осмислювати, опрацьовувати та використовувати інформацію з різних джерел, користуватися різноманітною довідковою літературою.

Соціальна компетентність Проектування стратегії свого життя з урахуванням інтересів та потреб різних соціальних груп, Соціальна компетентність Проектування стратегії свого життя з урахуванням інтересів та потреб різних соціальних груп, індивідумів, відповідно до соціальних норм та правил, наявних в українському суспільстві; продуктивна співпраця з різними партнерами в групі та команді, використання різних ролей й функцій у колективі, прояв ініціативи, підтримка та керування власними взаєминами з іншими; конструктивне розв’язання конфліктів, досягнення консенсусу, відповідальність за наслідки вчинків.