Гаврилюка Артема.ppt
- Количество слайдов: 14
Комп'ютерна графіка Підготував учень 7 групи Гаврилюк Артем
Комп'ютерна графіка Комп'ютерна гра фіка — це графіка, тобто зображення, які створюються, перетворюються, оцифровуються, обробляються і відображаються засобами обчислювальної техніки, включаючи апаратні і про рамні засоби.
Види комп’ютерної графіки Для роботи з комп’ютерною графікою існує багато класів програмного забезпечення, проте розрізняють всього три види комп’ютерної графіки: l 1) растрова, l 2) векторна, l 3) фрактальна. l 4) 3 D графіка
Ра строва гра фіка є частиною комп'ютерної графіки, яка має справу зі створенням, обробкою та зберіганням растрових зображень. Растрове зображення є маси ом кольорових точок. Обробка растрової графіки здійснюється растровими графічними редакторами. Растрові зображення зберігаються у різних графічних форматах
Ве кторна гра фіка — створення зображення вкомп' ютерній графіці з сукупності геометричних примітивів — (точок, ліній, кривих, полігонів ), тобто об'єктів, які можна описати математичними виразами. Векторна графіка для опису зображення використовує вектори, на відміну від растрової графіки, яка описує зображення як масивпі кселів (точок).
Фрактальна графіка — технологія створення зображень на основі фракталів. Фрактальна графіка базується на фрактальній геометрії.
3 D графіка розділ комп'ютерної графіки, сукупність прийомів та інструментів, призначених для зображення об'ємних об'єктів. Найбільше застосовується для створення зображень, які в подальшому використовуватимуться на площині екрану або аркушах друкованої продукції в архітектурній візуалізації, кінематографі, телебаче нні, відеоіграх, друкованій продукції, а також у науці та промисловості.
Галузі застосування комп’ютерної графіки Сучасне застосування комп’ютерної графіки дуже різноманітне. Основними галузями застосування комп’ютерної графіки є: 1) наукова, l 2) ділова, l 3) конструкторська, 4) поліграфічна, l 5) Web-дизайн, l l l 6) мультимедіа.
Наукова графіка Його призначенням є візуалізація (наочне зображення) об’єктів наукових досліджень, графічнаобробка результатів розрахунку, проведення обчислювальних експериментів із наочним представленням їх результатів.
Ділова графіка – це галузь комп’ютерної графіки, призначена для створення ілюстрацій, які часто застосовуються у роботі різних установ. Планові показники, звітна документація, статичні зведення – ось об’єкти, для яких за допомогою ділової графіки створюються ілюстровані матеріали. Частіше всього це графіки, колові і стовпчикові діаграми.
Конструкторська графіка – застосовується в роботі інженерівконструкторів, є обов’язковим елементом систем автоматизації проектування (САПР).
Поліграфія графіка Поліграфія – це сукупність технічних засобів для множинного репродукування текстового матеріалу і графічних зображень. Спеціаліст, працюючий у цій галузі, повинен не тільки знати програми верстки і графічні редактори але й розбиратися в до печатній підготовці видання.
Web-дизайн графіка Web-дизайн – Ця галузь комп’ютерної графіки має таке саме значення для сайту, як і поліграфічний дизайн і верстка для паперового видання. Часто під webдизайном розуміють не тільки створення графічних елементів для сайту, але й проектування його структури, навігації, тобто створення сайту повністю.
Мультимедіа графіка Мультимедіа – це галузь комп’ютерної графіки, пов’язана зі створенням інтерактивних додатків, які дають можливість активно впливати на вміст і направленість енциклопедій, довідкових систем, навчальних програм і інтерфейсів до них призначеної для обміну інформацією між пристроями обчислювальної системи, наприклад, між пристроями вводу даних і запам’ятовуючими пристроями.