Комети_Комарицька, 11-2.pptx
- Количество слайдов: 14
Комети Презентація Учениці групи 11 -2 Фінансово – економічного ліцею Комарицької Катерини
Комета - це невелике небесне тіло, що рухається в міжпланетному просторі і рясно виділяє газ при зближенні з Сонцем.
З кометами пов'язані різноманітні фізичні процеси, від сублімації (сухе випаровування) льоду до плазмових явищ. Комети - це залишки формування Сонячної системи, перехідна ступінь до міжзоряного речовини. Спостереження комет і навіть їхнє відкриття нерідко здійснюються любителями астрономії. Іноді комети бувають настільки яскравими, що привертають загальну увагу. У минулому поява яскравих комет викликало у людей страх і служило джерелом натхнення для художників і карикатуристів.
Будова й склад комет Комета має маленьке ядро, що є єдиною її твердою частиною. Незважаючи на технічний розвиток, ядро комети і донині телескопічним спостереженням недоступне, тому що світна матерія, яка безупинно виходить із ядра, не дозволяє побачити «серце» комети. За допомогою великих збільшень сьогодні можна тільки спостерігати глибші світні шари газопилової оболонки. Центральне згущення, видиме в атмосфері комети візуально або на фотографіях, називається фотометричним ядром, у центрі якого і знаходиться власне ядро комети. Однак, як показав радянський астроном Д. О. Мохнач, центр мас може не збігатися з найбільш яскравою областю фотометричного ядра. Це явище називається ефектом Мохнача.
У комет з’являється хвіст, тільки коли вони знаходяться близько до Сонця. Коли ж вони далеко від Сонця, то комети є виключно темними, холодними, крижаними об’єктами. Крижане тіло називається ядром. Воно складає 90% маси комети. Ядро складається з різних типів льоду, бруду і пилу. В свою чергу лід включає в себе замерзлу воду, а також домішки різних газів, таких як аміак, вуглець, метан та ін. А в центрі розташовується невелике ядро з каменю.
Під час наближення до Сонця льоди починають нагріватися і випаровуватися, випускаючи гази і частинки пилу, які утворюють хмару або атмосферу навколо комети, зване комою. Коли комета продовжує пересуватися ближче до Сонця, частинки пилу та інше сміття в комі починають здуватися через тиск сонячного світла з боку Сонця. Цей процес і утворює пиловий хвіст.
Якщо хвіст досить яскравий, то ми можемо бачити його з Землі, коли сонячне світло відбивається від частинок пилу. Як правило, у комет є ще й другий хвіст. Він називається іон або газ і він утворюється, коли льоди ядра нагріваються і перетворюються безпосередньо в гази без проходження через рідку стадію — процес, званий сублімацією. Залишковий газ видно завдяки світінню, викликаному сонячною радіацією.
Після того, як комети починають рухатися в зворотньому напрямку від Сонця, то їх активність знижується, а хвости і кома зникають. Вони перетворюються на просте крижане ядро знову. А коли орбіти комет знову повернуть їх до Сонця, то голова і хвости комети починають знову формуватися. Комети мають широкий діапазон розмірів. Найменші комети можуть мати розмір ядра до 16 кілометрів. Найбільша ядро спостерігалося близько 40 кілометрів в діаметрі. Хвости пилу і іонів можуть бути величезними. Іонний хвіст комети Хіякутаке простягався на відстані близько 580 мільйонів кілометрів.
Комети можуть змінити напрямок польоту з кількох причин. Якщо вони проходять досить близько до планети — перетягування тяжкості цієї планети може незначно змінити шлях комети. Юпітер, найбільша планета, є найбільш придатною планетою, щоб змінити шлях комети. Телескопи і космічні апарати зафіксували зображення щонайменше однієї комети — Шумейкер-Леві 9 — розбилася від удару об атмосферу Юпітера. Крім того, іноді комети рухаються у напрямку до Сонця, потрапляючи прямо в нього. За мільйони років, більшість комет гравітаційно вилітають за межі Сонячної системи або втрачають свої льоди і розпадаються під час руху.
Комета Галле я — найвідоміша яскрава короткоперіодична комета, яка наближається до Землі кожні 75 -76 років.
Названа на честь англійського астронома Едмонда Галлея, який вирахував її орбіту. Багато довгоперіодичних комет можуть з'являтися більш яскравими і видовищними, але комета Галлея — єдина короткоперіодична комета добре видима неозброєним оком, період обертання якої співмірний з тривалістю людського життя.
Комета Хейла-Боппа, відкрита в 1995 році і стала перед землянами у всій красі в 1997 -му, стала однією з найяскравіших комет за кілька десятків років. Неозброєним оком її чудовий хвіст можна було бачити рекордні 18 місяців.
Комета Донаті - довгоперіодична комета, відкрита італійським астрономом Джованні Донаті 2 червня 1858 року. Після Великої Комети 1811 року, вона була найкрасивішою з комет, що з'явилися в XIX столітті. Вона була також першою сфотографованою кометою. Найближче до Землі підійшла 10 жовтня 1858 року. Повернення комети Донаті очікується в XXXIX столітті.
Дякую за увагу