Скачать презентацию Книга джерело мудрості Піктографія ОСНОВНІ Скачать презентацию Книга джерело мудрості Піктографія ОСНОВНІ

книга.ppt

  • Количество слайдов: 11

Книга – джерело мудрості Книга – джерело мудрості

Піктографія Піктографія

ОСНОВНІ ЕТАПИ РОЗВИТКУ ПИСЬМА ОСНОВНІ ЕТАПИ РОЗВИТКУ ПИСЬМА

Розвиток древньої книги Народження книги потрібно зв'язати з першим винаходом, що дозволив згорнути пописану Розвиток древньої книги Народження книги потрібно зв'язати з першим винаходом, що дозволив згорнути пописану поверхню й потім у міру читання розвертати її частинами. Їм став писальний матеріал - папірус, що з'явився в III тисячолітті до н. е. у Древньому Єгипті. Він же визначив першу конструкцію книги - світок, простий рулон, у який скручувалася довга папірусна стрічка. Папірус матеріал пружний, легкий, але в теж час міцний.

Книга в Древньому Єгипті Авторитет книги в Древньому Єгипті був дуже високий і був Книга в Древньому Єгипті Авторитет книги в Древньому Єгипті був дуже високий і був обумовлений її магічним значенням. Високо також стояв авторитет переписувача, творця книги. Єгипетська книга була предметом не буденним, а таємничим. Єгипетські книги мертвих

Антична книга Книги в Древній Греції й Древньому Римі писалися в основному на папірусі, Антична книга Книги в Древній Греції й Древньому Римі писалися в основному на папірусі, хоча матеріал цей був чужоземним, привізним для цих країн. Форма античної книги була почасти визначена єгипетською традицією, втіленої вже в рулоні папірусу, придбаного для її написання.

Древня книга Китаю У Китаї з початку I тисячоріччя до н. е. для письма Древня книга Китаю У Китаї з початку I тисячоріччя до н. е. для письма використовувалися бамбукові планки, рідше дерев'яні. На кожній з них міститься вертикальний ряд - рядки ієрогліфів. Дощечка довжиною звичайно від 30 до 60 см уміщала кілька десятків ієрогліфічних знаків. Зв'язування таких планок являють собою найдавнішу форму китайської книги.

Книга в Древній Індії потхи Індійська форма книги, що носить назву Книга в Древній Індії потхи Індійська форма книги, що носить назву "потхи", виготовлялася зі спеціально оброблених пальмових листів - просушених, виварених, відполірованих. Вихідний матеріал визначав форму аркуша - вузьку й довгу. Стопка таких аркушів жовтого кольору, обрізаних із чотирьох сторін для одержання прямокутної форми, і становила книгу.

Розвиток друкарства Розвиток друкарства

Сучасна книга Прогрес науки, техніки, промисловості, культури, побуту всіх народів привів до створення ефективних Сучасна книга Прогрес науки, техніки, промисловості, культури, побуту всіх народів привів до створення ефективних засобів спілкування й зв'язків. Відкрилися можливості для розвитку книги як найдавнішого й звичного всім інструмента комунікації. Однак загальний прогрес сприяв швидкому розквіту інших засобів інформації. Сучасні масмедіа користувалися перевагою нових споживачів.

Список використаної літератури: 1. Баренбаум И. Е. Історія книги. - М. : Книга, 1984. Список використаної літератури: 1. Баренбаум И. Е. Історія книги. - М. : Книга, 1984. - 246 с. 1. 2. Гончарів А. Д. Художник і книга - М. , 1964. 3. Ялинників М. П. Книгознавство як наука: від шістдесятих до двохтисячного // Книга: дослідження й матеріали: Сб. 80. - М. : Наука, 2002. 4. Історія книги /Під ред. Гаварова А. А. , Куприянова Т. Г. 5. Книга: Енциклопедія / Ред. кіл. : Барендаум И. Е. , Беловицкая А. А. , Говорів А. А. і ін. ; Гол. ред. Жарков В. - М. : Більша Російська енциклопедія, 1999. 6. Сидоров А. А. Мистецтво книги - М. 1979. 7. Тимошик М. Переосмислити історію виникнення українського друкованого слова спонукає книга Я. Запаска, О. Мацюка та В. Стасенка "Качани українського друкарства" // Вісник кн. Палати. № 7. - 2002. 8. Інтернет-ресурси.