дизайн.pptx
- Количество слайдов: 69
Київський коледж легкої промисловості з 1996 року здійснює підготовку фахівців в області дизайну одягу та взуття за напрямом «Мистецтво» . За ці роки було підготовлено більше 600 фахівців, які плідно і успішно працюють у всіх сферах дизайну, а дехто з них зумів створити своє власне ім’я у світі модельного бізнесу.
Випускниками нашого коледжу є такі відомі на сьогоднішній день дизайнери, як Ілона Куц, Альона Сереброва, Олександра Очеретяна, Олена Карпішина, Олександра Шаповалова, Олександр Гнатківський, Олена Красильник, Валерій Сокур, Вікторія Павлова, Яна Миронова та інші. Наш коледж на сьогодні є одним з найкращих навчальних закладів, де створюються і надійний фундамент знань та навиків, і сприятливі умови для художньої творчості студентів.
В програму підготовки фахівців включені такі базові дисципліни, як: «Рисунок» , «Живопис» , «Історія мистецтв» , «Історія костюму» , «Кольорознавство» , «Основи теорії дизайну» , «Основи композиції» , «Композиційна організація форми» , «Основи проектної графіки» , «Матеріалознавство» , «Основи формоутворення та конструювання» , «Художнє проектування» , «Макетування та робота в матеріалі» , «Технологія процесу» та інші.
Творчий процес перетворення пласких кусків матеріалів в витвори декоративноприкладного мистецтва розпочинається з пошуків бажаної об’ємної форми, передачі в ескізах нових моделей саме того художнього образу, який був знайдений в джерелі натхнення митця. Головна мета творчості дизайнера полягає в тому, щоб створити виріб, який міг би служити еталоном цілісності, краси та гармонії.
Наші студенти мають можливість проявити себе в різних сферах дизайну. Це і мистецтво художнього розпису тканин, і різні техніки виготовлення ляльок (пап’є-маше, папіропластика, ляльки-мотанки), і художня вишивка, і бісеро-плетіння, і мистецтво ікебани, і створення елементів декору. А досвідчені майстри та викладачі коледжу завжди допоможуть розвитку художньої творчості своїх вихованців
Наші студенти-дизайнери мають можливість представляти свої творчі роботи на різноманітних фестивалях та конкурсах, таких як: Міжнародні конкурси дизайнерів одягу «Kiev Fashion Week» та «Lviv Fashion Week» , «Days of Kid’s fashion international» , конкурсах молодих модельєрів-дизайнерів «Печерські каштани» , «Сузір’я» , «Каштан» , «Битва модельєрів» , міжвузівському конкурсі «Калинове намисто» та багатьох інших.
Авторські колекції моделей одягу та взуття студентів Київського коледжу легкої промисловості неодноразово посідали призові місця на різних всеукраїнських та міжнародних конкурсах і фестивалях, таких як: конкурси моделей одягу «Феєрія краси» та «Кришталева надія» , Всеукраїнський молодіжний фестиваль «Перлини сезону» , Всеукраїнський фестиваль «Традиції. Сучасність. Майбутнє» , організований Українським Союзом промисловців та підприємців; фестивалі дитячої моди «Baby Fashion» та «Baby Active» , конкурси модного одягу: «Автограф» , «Кришталева надія» , «Подіум-престиж» , «Хабітус-Балтія» (Литва), «Подих весни» (Росія) та інші.
Сучасний дизайн одягу та взуття як вид діяльності представляє собою певний вид художньої творчості. Мистецтво створення костюму ставить за мету перш за все певним чином перетворити людину, допомогти їй у створенні певного образу, який би найбільш відповідав її власній уяві про себе. Друга мета – це створення такого образу, до якого людина прагне. Третя – це створення якогось незвичайного, іноді несподіваного образу, який би розширював, нібито «розсував» рамки повсякдення.
Причому основним критерієм створення образу є новизна і виразність. Все те нове, що виникає в результаті творчості дизайнера, є відображенням дійсності у мистецтві. При цьому все насправді нове в мистецтві народжується на основі спадкоємності найкращих досягнень вже створеного, і справжньої художньої цінності костюм набуває лише тоді, коли він знаходиться в повній гармонії з образом людини та його ареалом.
Тобто, художній образ в дизайні одягу – це гармонійна єдність образу людини і костюму в певному середовищі.
Виділяють три основні типи образного рішення костюму: суспільно-символічний, бутафорсько-театралізований та асоціативний. Суспільно-символічне рішення образу костюму це таке художнє рішення, при якому образність досягає вищої міри узагальнення і набуває особливої значущості. Такі костюми перетворюються в своєрідні символи Батьківщини, часу, народу.
Бутафорсько-театралізоване рішення образу костюму – це створення картинки-образу, яка нібито воскрешає певні жанрові картинки побуту, давнини, казок, тощо. Проілюструвати саме таке художнє рішення одного образу можна на прикладі декількох творчих робіт наших студентів, які була відмічені дипломами конкурсів молодих модельєрів «Сузір’я «Каштан» та «Калинове намисто» :
Асоціативне рішення образу костюму – це таке художнє рішення, в якому образність присутня настільки делікатно, що костюм сприймається цілком життєвим та сучасним, при цьому він набуває ледь помітного «аромату народності» , несе в собі ледь вловимий натяк або тонку емоційну окраску. Невичерпним джерелом натхнення творчості дизайнерів завжди був і буде народний та історичний костюм.
В образно-асоціативному плані вирішені також оригінальні та вишукані колекції вечірніх жіночих суконь:
Вже багато років наш коледж плідно співпрацює з Асоціацією дитячої моди.