90fa04280dbe62aad1bd5986e690962d.ppt
- Количество слайдов: 20
Київська агломерація Загальний погляд. Проблеми та шляхи їх вирішення.
Концепція стратегічного розвитку Києва, ухвалена рішенням Київської міської ради від 16 вересня 2010 р. № 35/4847 встановила планувальну модель розвитку Києва в довгостроковій перспективі в формі відкритої містобудівної системи
Критерії відбору територіальних громад, що входять до складу агломерації
Склад агломерації • Міста – Бориспіль, Боярка, Бровари, Буча, Васильків, Вишгород, Вишневе, Ірпінь, Обухів, Українка • Селища – Ворзель, Глеваха, Гостомель, Калинівка (Броварський район), Калинівка (Васильківський район), Коцюбинське, Козин, Чабани • Села – разом понад 50 сільських рад
Візуальне представлення Київської агломерації
Київська агломерація з космосу
Міські агломерації України
Міські агломерації Європи
Транспортне сполучення та дорожня мережа
Транспорті коридори 1. Критський № 3 (Київ-Козятин-Жмеринка-Тернопіль. Красне-Львів-Катовице-Дрезден-Берлін), 2. ОСДЖ № 3 (Москва-Сеземка-Зернгве-Київ-Жмеринка -Львів-Катовіце-Ополе-Вроцлав-Згожелець), 3. ОСЖД № 5 (Шапрон-Хедишлахом-Будапешт-Чоп. Стрий-Львів-Жмеринка-Фастів-Дарниця-Гребінка. Полтава-Харків-Пенза-Челябинськ-Ляньюньган), 4. № 5 а (Дарниця-Конотоп-Москва), 5. МТК ОСДЖ № 8 (Фастів-Знамянка-Волгоград-Байнеу. Навої), 6. Критський № 9 (Олександрополіс-Пловдив-Бухарест. Кишинів-Київ-Вітебськ-Санкт-Петербург).
Дорожньо-транспортна мережа
Маятникова міграція населення
Населення Київської агломерації • Аналіз карти мобільних дзвінків свідчить, що до столиці щоденно їздить на роботу 41% мешканців Броварів та району, 21% - з Бориспільщини, 43% - з Ірпіня та навколишніх містечок. Разом з Київщини до столиці щодня приїздить 558 тис. осіб, що становить 32% населення усієї області. • У найближчих до міста Києва районах – Бориспільському, Броварському, Васильківському, Вишгородському, Києво-Святошинському та Обухівському, які складають близько чверті території області (26, 3%), мешкає майже половина населення області (45, 8%), щільність населення тут складає 106, 9 людини на 1 кв. км, натомість середня по області – 62, 2.
Освітня інфраструктура у містахсупутниках • В ДНЗ ступінь охоплення дітей віком від 1 до 5 років не перевищує 65%, натомість групи – переповнені на 19% - 29%.
• В Борисполі, Броварах та Бучі наповненість ЗНЗ становить близько 100%, це означає, що навчальна інфраструктура вийшла на межу своєї потужності. • Через масове перенесення житлового будівництва з Києва до міст-супутників далі ситуація буде стрімко погіршуватися.
Схеми планування територій та генеральні плани • Схеми планування території 25 районів Київської області розроблені для 19 з них, окрім 6 районів навколо Києва, що входять до Київської агломерації – Бориспільського, Броварського, Васильківського, Вишгородського, Києво. Святошинського та Обухівського. • Генеральний план Борисполя ухвалено 2007 року (на сайті міської ради – відсутній). • Генеральний план Броварів не ухвалено станом на 2016 рік (на сайті міської ради – відсутній). • Генеральний план Василькова ухвалено 2016 року, на сайті міської ради – лише графічне відображення, опис – відсутній, за генпланом Васильків має поглинути навколишні сільради та території. • Генеральний план Вишгорода ухвалено 2008 року, у вільному доступі (на сайті міської ради) – відсутній. • Генеральний план Обухіва ухвалено 1981 року, термін дії його подовжено 25. 04. 2013 року на сайті міської ради – лише графічне відображення, опис – відсутній
Інфраструктурні об’єкти спільного використання • ПАТ “Київводоканал” забезпечує водовідведення, а Бортницька станція аерації приймає стічні води не лише Києва, а й приміських підприємств та міст-супутників – Вишневого, Ірпеня (міськради, себто разом з Бучею, Ворзелем та Гостомелем), Вишгорода, Борисполя та селищ Коцюбинське, Петропавловська Борщагівка, Щасливе, Гнідин, Чабани, Козин та Новосілки. • До Києва протягнуті 183 маршрути маршрутних таксі, які використають дорожно-вуличну мережу Києва. • На сьогодні тверді побутові відходи (ТПВ) з Києва вивозяться на полігон № 5, розташований в с. Підгірці Київської області (площа 63 га, глибина шару сміття до 90 м), окрім того полігони ТПВ розташовані в Бориспільському, Бородянському, Броварському та Васильківському районах області, куди також потрапляє сміття Києва.
Схема розташування об’єктів, які становлять спільний інтерес
90fa04280dbe62aad1bd5986e690962d.ppt