Скачать презентацию Керівник проекту Баранюк Т Д Над проектом Скачать презентацию Керівник проекту Баранюк Т Д Над проектом

8d332f18ffc6abe7ccc593d6c6d10079.ppt

  • Количество слайдов: 17

Керівник проекту – Баранюк Т. Д. Над проектом працювали учні 10 -А класу (біолого-хімічного Керівник проекту – Баранюк Т. Д. Над проектом працювали учні 10 -А класу (біолого-хімічного профілю)

v. В озонову дірку подивився янгол: -Господи, скажи їм, щоб вони схаменулись! Ліна Костенко. v. В озонову дірку подивився янгол: -Господи, скажи їм, щоб вони схаменулись! Ліна Костенко.

Ми , учні 10 – го класу, дорослі діти, як ніколи раніше, осягаємо свою Ми , учні 10 – го класу, дорослі діти, як ніколи раніше, осягаємо свою малість і неповторність у нескінченності Всесвіту. Ми вирішили дослідити , наскільки забруднене повітря на шкільному подвір‘ї та прилеглій до нього території. Адже навколо нашої школи розташована достатня кількість джерел забруднення: залізничний вокзал в межах 200 м. ; зупинки районних та міських автобусів у межах 50 м. ; автостоянка за шкільним парканом; перехрестя доріг, на яких транспорт працює у перемінному режимі.

А чи забруднене повітря в приміщенні та мікрорайоні школи? На жаль повітря на шкільному А чи забруднене повітря в приміщенні та мікрорайоні школи? На жаль повітря на шкільному подвір’ї забруднене. Вам потрібні докази? Тоді ці досліди переконають Вас.

 Що найбільше забруднює атмосферу? Ми ознайомились ближче з v. У 2000 році було Що найбільше забруднює атмосферу? Ми ознайомились ближче з v. У 2000 році було викинуто 1810 деякими фактами, і у нас тисяч тонн (!) забруднюючих виникла гіпотеза, що одним з речовин. У багатьох містах найбільших забруднювачів України автотранспорт є атмосфери є автотранспорт. З головним джерелом літератури та Інтернету ми забруднення повітряного дізналися, що викиди океану свинцем. Ми транспорту у атмосферу спробували самі виконати становлять близько 60% від

У нашому мальовничому місті Фастові, серед 13 міст в Україні, викиди транспортних засобів становлять У нашому мальовничому місті Фастові, серед 13 міст в Україні, викиди транспортних засобів становлять 60 -90% від загальної кількості викидів. Сучасні двигуни внутрішнього згорання в автомобілях експортують в атмосферу суміш потенційно небезпечних газів таких, як вуглеводні, різні оксиди азоту. Під дією світла ці гази утворюють озон нижчих рівнів атмосфери, який є основою негативного впливу на повітря.

Дослід № 1 Ми взяли кілька одноразових тарілок, змастили їх вазеліном і розташували в Дослід № 1 Ми взяли кілька одноразових тарілок, змастили їх вазеліном і розташували в різних місцях шкільного двору та біля шкільного паркану. Одну залишили у класі. Через тиждень зібрали тарілки і порівняли їх забрудненість. Порівнявши тарілки розташовані у різних місцях, побачили, що найбільш забруднені були біля шкільного паркану (поблизу автостоянки) і менш забруднена тарілка була розміщена в класній кімнаті.

Дослід № 2 Посудину з аміачним розчином аргентум гідроксиду розмістили в цих же місцях. Дослід № 2 Посудину з аміачним розчином аргентум гідроксиду розмістили в цих же місцях. У результаті хімічної реакції відновлення срібла із комплексної сполуки чадним газом СО, яка проходить за рівнянням: 2(Аg(NH 3)OH + CO =2 Ag+4 NH 3 +H 2 O+CO 2 , випадає осад срібла чорного кольору. Ми побачили, що найтемніший осад був теж у посудині розташованій біля шкільного паркану, поблизу автостоянки.

v Прилаштували білу шкарпетку до вихлопної труби батькового автомобіля. Батько запустив автомобіль і поїздив v Прилаштували білу шкарпетку до вихлопної труби батькового автомобіля. Батько запустив автомобіль і поїздив кілька хвилин. Після вимкнення двигуна, зачекали доки вихлопна труба вихолоне і, зняли шкарпетку. Дослід № 3 Біла шкарпетка, яку одягали на вихлопну трубу стала чорною із неприємним запахом бензину, пилу і бруду. І в такий двір ми виходимо, щоб розважитись і відпочити!

Чому ми погано дихаємо ? Природний світ умирає. Він умирає швидко. Так швидко, що Чому ми погано дихаємо ? Природний світ умирає. Він умирає швидко. Так швидко, що коли тенденція збережеться, природа втратить здатність підтримувати існування складних форм життя, таких, як Людина. Є. Голдсміт. Забруднення атмосфери автотранспортом – одне з найнебезпечніших для здоров’я людини, бо вихлопні гази надходять у приземний шар повітря, звідки ускладнюється їх розсіювання. Будинки житлових кварталів, зокрема нашої школи, знаходяться поряд з автостоянкою та перехрестям доріг і є свого роду екраном для поглинання забруднювачів.

Чим гірше дихаємо, тим більше хворіємо. Фізіологічний вплив отруйних речовин вихлопних газів автотранспорту на Чим гірше дихаємо, тим більше хворіємо. Фізіологічний вплив отруйних речовин вихлопних газів автотранспорту на людину. СО 2 (вуглекислий газ) Сприяє підвищенню t 0 на планеті і створенню парникового ефекту. СО (чадний газ) Інактивує гемоглобін в крові, викликає кисневу недостатність тканин, розлад нервової і серцево-судинної системи, розвиває атеросклероз. Утворює в повітрі аерозоль, в дощовій воді розчин сульфатної кислоти веде до загострення дихання людини SO 3 (оксид сульфату) Оксиди нітрогену Подразнюють легені, дихальні шляхи викликають їх запалення, сприяють зниженню кров’яного тиску, викликають запаморочення, утруднюють дихання. Вуглеводи Подразнюють дихальні шляхи, викликають запаморочення, сонливість, розлад дихання. Бензопірен Канцерогенна сполука, Пероксиацилнітрати SO 2 (сірчистий газ) нудоту, Подразнюють слизову оболонку очей, дихальних шляхів, викликають захворювання очей, (слабкість судин), подавляють процеси фотосинтезу рослин, особливо небезпечні, коли висять на одному місці, це діє на людину трагічно. Сприяє утворенню кислотних дощів, викликають загибель живих організмів у водоймах, діє на слизову оболонку органів зору і дихання людини, викликає сильну корозію металів.

Наші роздуми щодо ситуації Але саме сьогодні, і не пізніше, в свідомості людей повинна Наші роздуми щодо ситуації Але саме сьогодні, і не пізніше, в свідомості людей повинна відбутися революція, яка подарує Землі розумного друга – людину екологічної епохи. Її місія на планеті – зупинити варварство, технократичну сваволю, знущання з природи. Що ж – тікати в природу? Намагатися відновити все первісне, недоторкане? Для сучасного людства такого шляху вже немає. Блудні сини технічної ери і технократичної моралі, на жаль не здатні вже повернутися до першооснов людського життя, до землі, до природи. Так чому ж цією людиною не можемо бути саме ми? Чому ми не маємо волі стати на захист “матінки природи”? Можливо саме ти створений для цього? Так чому ж не піднятися проти того, що нам так не подобається? Чому не створити ті організації, які будуть заохочувати школярів – підлітків, саме підлітків до доброї справи, адже саме молодь – це наше майбутнє, саме вони здатні створити світ, який буде зручний не лише для нас – людей.

Як уникнути проблеми забрудненого повітря? Це питання хвилює не одне покоління. Ним зацікавились і Як уникнути проблеми забрудненого повітря? Це питання хвилює не одне покоління. Ним зацікавились і ми – учні. Хіба повинна школа знаходитися в тому місці, де повно автобусів, таксі, залізниця - одним словом забруднене повітря – хаос. Та якщо вже так і сталося, то як позбутися цієї проблеми ? Треба не міркувати, треба діяти!!!

Скільки років землі – і мільярдів, і мільйонів, а яка вона й досі гарна! Скільки років землі – і мільярдів, і мільйонів, а яка вона й досі гарна! Л. Костенко ТО Ж ДАВАЙТЕ НЕ РУЙНУВАТИ ЦІЄЇ КРАСИ!

Результати дослідницької роботи v v v Результати дослідницької роботи. Дослідним шляхом визначили, що шкільна Результати дослідницької роботи v v v Результати дослідницької роботи. Дослідним шляхом визначили, що шкільна територія забруднена вихлопними газами, пилом, вміст яких перевищує допустимі норми. Опрацьовану теоретичну та дослідницьку інформацію учні оформили у вигляді порівняльних таблиць та діаграм: - „Вміст отруйних речовин у вихлопних газах автотранспорту”; -“Чим гірше дихаємо, тим більше хворіємо” (про фізіологічний вплив отруйних речовин вихлопних газів автотранспорту на людину); порівняльна таблиця екологічного забруднення отруйними газами карбюраторного та дизельного двигунів;

Склали незакінчені речення, думку яких продовжували члени іншої групи; v Провели інтерв’ю з батьками Склали незакінчені речення, думку яких продовжували члени іншої групи; v Провели інтерв’ю з батьками про їх відношення до створеного людиною оточення школи; v Створили веб-сайт проекту; v Створили малюнки на екологічну тематику; v Опанували інформаційні комп’ютерні технології, навичками роботи в програмах Microsoft Power Pоint, Microsoft Publisher, Microsoft Excel, , зі сканером, в Інтернеті. v Створили мультимедійну комп’ютерну презентацію проекту; v Написали вірші; v

v v v v Створили фотомонтаж; Підготували дидактичні матеріали до уроку з екології; За v v v v Створили фотомонтаж; Підготували дидактичні матеріали до уроку з екології; За результатами проекту склали і відправили листа про екологічне забруднення шкільного двору і направили до мерії міста; Проект був презентований на учнівській науководослідній конференції, засіданні педагогічної ради, батьківських зборах; Підготували статистичні дані захворювання учнів, пов’язаних зі шкільною екологією, проаналізували причини захворюваності учнів за минулий календарний рік; Склали словник екологічних термінів; Посадили повздовж шкільного паркану живу огорожу із декоративних кущів.