Кедр Підготували учениці 6 -В класа Слюсаренко Анастасия та Сірюк Олена
Поширення і екологія Рослини вимагають не ущільнених зверху і добре водопроникних грунтів, дуже чутливі до застою води в грунті (особливо кедр гімалайський). Всі види добре ростуть на бідних вапном грунтах (шиферних та інших). На сухих південих вапняних схилах кедр гімалайсь – ких сильно страждає від хлорозу і часто гине, на цих же грунтах кедри атласский і ліванський ростуть погано іноді також страждаючи від
Ботанічний опис Представники роду однодомні, вічно земні дерева заввишки до 40 -50 м, з розкидистою кроною. Кора темно-сіра, на молодих стволах гладка, на старих, що розтріскується, луската. Пагони укорочені і подовжені, останні несуть спірально розташовану хвою. Хвоя голковидна, трьох- або чотирьох гранна. жорстока, колюча, темно- або синьо-зелена до сріблисто -сірої, з усіх боків забезбечена стомами, сидить на листових подушках, зібрана в пучки по 30 -40 шт.
Цікаві факти про кедр Кедром називають різні хвойні дерева. Справжнісінький гімалайський кедр росте в Лівані, на схилах Гімалаїв, на висоті до 3600 м. Так все ж, як правильно - кедр або сосна? Справа в тому, що сибірський кедр є одним з видів сосни. Його наукова назва - сосна сибірська. У Росії росте три види кедрової сосни: сибірський кедр, корейський кедр і кедровий стланик, або кедрач. Так що кедрові горішки насправді - соснові!
Кедрові горішки - це, строго кажучи, насіння. Вони не тільки смачні, але і дуже корисні. З цих горішків роблять цінне масло. Уявіть, скільки праці доводиться докласти, щоб зібрати кедрові шишки, очистити їх, дістати горішки і вичавити з них масло.
Кедр в житті людини Ліванський кедр служить людині з глибокої давнини. Саме з цього дерева будували свої кораблі фінікійські мореплавці. Цікавий факт про кедр - це дерево є національним символом Лівану (спадкоємця древньої Фінікії). Кедр зображений на гербі і прапорі, а вища нагорода цієї країни Національний орден Кедра. На півночі Лівану, в горах, розташовується Божественний кедровий ліс, який визнаний об'єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Кедр на символах Лівану
Плюси кедру У кедрової посуді довго не скисає молоко. У шафі з кедрових дощок не заводиться міль. Комарі та кліщі пущі вогню бояться ефіру, який виділяється цим деревом. З кедрових горіхів сибіряки вміють робити рослинні вершки, які майже в три рази поживніший коров’ячих, так як кедровий горіх містить 79% жиру. Кедровими горіхами, при їх вживанні, попереджається туберкульоз.
Усі кедри декоративні і широко використовуються у всьому світі для озеленення. Деревина кедрів дуже давно використовується у будівництві. Живуть вони до тисячі і більше років. Кедр і у буденній мові, і навіть в лісівницькій літературі називають сосною сібирською.
Дякуємо за увагу! Брали інформацію з: Вікіпедії, цікаві факти