Karti_poliv_schilnosti_v_upravlinni_s.pptx
- Количество слайдов: 20
Карти полів щільності в управлінні с/г виробництвом Виконали: Корж Д. С. Михайлова К. Ю. Перевірив: Третьяков О. С.
Характеристика стану проблеми Ефективність управління сільськогосподарським виробництвом залежить від повноцінності і своєчасності вступу характеристик про виробництво, від наочності і доступності їх представлення. Карта забезпечує апарат управління новими відомостями і даними про об'єкт управління.
Характеристика стану проблеми Карти полів щільності багато в чому можуть задовольнити вимоги органів управління, оскільки дають можливість оперативного здобуття досить точних і диференційованих по територіях узагальнюючих кількісних характеристик. Метод полів щільності придатний коли в наявності є велика кількість даних, досить рівномірний розподіл в просторі, і коли форма території, що картографується, відносно компактна.
Управління: функції і структура, які визначають зміст і масштабний ряд карт Рівні управління: загальносоюзний; обласний; регіональний (адміністративний район, регіональні галузеві, територіальні міжгосподарські об'єднання); локальний (с/г підприємства і їх підрозділи). Режими планування: довгострокове планування (10 -15 років); середньострокове (5 років); поточне (1 рік); короткочасне, або оперативне (періоди протягом року).
Вибір об'єкту картографування Карти, що складаються, повинні мати окрім наукової також і практичну цінність. Необхідно враховувати обмеженість застосування методу полів щільності. Прикладом обрано управління процесами використання природних кормових угідь у вівчарстві Бурятської АССР.
Вибір об'єкту картографування За допомогою карт можна вивчити і правильно визначити доцільне призначення угідь, обґрунтувати економічні розрахунки укладання проектів землеустроїв і визначити порядок поліпшення лугів і пасовищ. Карти необхідні при розробці конкретних шляхів використання природних кормових угідь.
Деякі особливості методики картографування При визначенні показників щільності для характеристики вівчарства були складені детальні адресні карти і картосхеми різних масштабів.
Деякі особливості методики картографування Правила картографування: Для цілей управління статистичними закономірностями на площі, рівної площі угідь однієї вівчарської отари, цілеспрямовано відображати за допомогою середньо- та дрібномасштабних карт (1: 500 000 та менше), а на площі, рівній площі угідь однієї вівчарської отари – за допомогою крупномасштабних карт (1: 300 000 і більше); Щільність поголів’я овець та основні економічні показники галузі цілеспрямовано визначати в межах кола радіусом 5 мм на картах всіх масштабів.
Деякі особливості методики картографування Коефіцієнт зважування вихідних показників застосовували тільки для визначення характеристик щільності по даним, локалізованих в точках. В якості поверхні розподілу характеристик щільності взята поверхня сегмента параболоїда обертання
При цьому максимум щільності наближується до пунктів локалізації плавно без розривів на відміну від конусоподібного розподілу, в меншій мірі завищує показник щільності в пункті локалізації.
Карти полів щільності обліку, планування і організації с/г виробництва Для обліку досягнутого рівня поголів'я с/г тварин і розподіли його по території Бурятії були складені карти полів щільність, поголів'я худоби на одиницю використовуваної площі. Ці карти можна створювати на різні дати часу
Карти полів щільності обліку, планування і організації с/г виробництва Для обліку стану природних кормових угідь побудовані карти полів щільності угіль сіножать, пасовищ і їх продуктивності
Карти полів щільності обліку, планування і організації с/г виробництва Важливу цінність мають карти середніх показників за період п'ятирічного плану. Показники щільності поголів'я можна відобразити не тільки по рокам, а й по сезонам року. Слід відображати на крупномасштабних картах
Карти полів щільності обліку, планування і організації с/г виробництва В показниках щільності можна відображати не тільки кількість поголів'я, але й різних економічних показників та параметрів галузі
Карти полів щільності обліку, планування і організації с/г виробництва Важливе значення для планування мають карти статистики взаємозв’язку явищ, динаміки показників щільності і динаміки взаємозв’язків. Коливання багатьох показників сільськогосподарського виробництва в часі ускладнює визначення чітких закономірностей їх зміни, тому необхідно складання спеціальних карт динаміки та взаємозв’язків.
Карти полів щільності обліку, планування і організації с/г виробництва Один з найбільш поширених формальних методів прогнозування полягає в екстраполяції. Це пов'язано з наявністю інерційності в розвитку явищ. Відсутність іншої інформації крім окремо розглянутого динамічного ряду часто є вирішальним для вибору цього методу прогнозування. Більш раціональним методом прогнозування є побудова карти, в якій враховано вплив ряду факторів на зміну прогнозованого показника.
Карти полів щільності обліку, планування і організації с/г виробництва До карт організації сільськогосподарського виробництва відносяться карти організації території сільськогосподарських підприємств: земельнокадастрові та карти використання земель Карти полів територіальної диференціації призначені для відображення закономірностей територіального розподілу мозаїки контурів природних і економічних явищ. Одні характеристики показують якісне різноманіття територіальних осередків (ареалів), інші - їх дрібність (щільність осередків або протяжність їх кордонів).
Карти полів щільності контролю і регулювання виробничих процесів Карти контролю - це дві сполучені карти еталона і фактичних параметрів. Еталонної повинна бути карта допустимого навантаження пасовищ, яку визначають за їх продуктивності, добовій потребі однієї тварини в пасовищному кормі і тривалості пасовищного періоду. Різниця показників з обох карт дозволяє скласти карту відхилень, просторових і часових.
Карти полів щільності контролю і регулювання виробничих процесів Головне призначення карт для управління - показати, за допомогою яких параметрів або способів можна усунути відхилення і збурювання у виробничій системі або поліпшити її діяльність для досягнення основних цілей виробництва.
Дякуємо за увагу!
Karti_poliv_schilnosti_v_upravlinni_s.pptx