Калонг.pptx
- Количество слайдов: 14
Калонги Виконала учениця 4 -А класу Рибчанська Соломія
Калонг (Pteropus vampyrus) — великий кажан, найбільший представник родини Криланових роду Справжні крилани
РОЗТАШУВАННЯ Калонги мешкають на півдні Камбоджі, В'єтнаму, М'янми, Таіланду, на Малайському півострові, островах Індонезії — Великих та малих Зондських, на Тиморі, у Філіппінах.
ОПИС Довжина тулуба — 40 см, передплечів — 22 см, розмах крил — 1, 5 м, важить — від 0, 6 до 1, 1 кг. Колір голови має рудий або червоний відтінок, сама морда нагадує морду лисиці — звідси одна з назв цієї тварини. Колір спини — чорний з деяким білим волоссям, зустрічається калонги із сіро-коричневим кольором. На нижній частині спини волосся утворюють щось на кшталт мантії. Не має хвоста, вуха загострені. Калонги мають 34 зуби. Крила у них закруглені.
Калонги живуть великими колоніями, що характерно для летючих лисиць. Активні вони як правило в нічні години, але іноді вони літають також у сутінках або навіть удень. У калонга чудовий зір і він відмінно бачить як вдень, так і вночі. Слух тонкий, проте калонги не володіють ехолокацією, як і майже всі крилани.
Калонги полюбляють мангрові ліси, кокосові гаї і змішаний фруктові сади. Могуть мешкати досить високо над рівнем моря. Зафіксовані випадки знаходження калонгів на висоті 1370 м.
Вони швидко звикають до втрати свободи, стають ручними, і доглядати за ними неважко. Калонги примхливі на волі — вибирають тільки найсоковитіші плоди, проте невимогливими виявляються в неволі — їдять будь-які фрукти, які тільки їм дають, але віддають перевагу м’ясу.
Калонги народжуються наприкінці березня — напочатку квітня. Вагітність триває 140— 192 дня. Народжується за 1 раз одне дитинча. Самостійними калонги стають у 2 -3 місяця.
М'ясо калонгів місцеві жителі вживають у їжу, вважається делікатесом.
Калонг.pptx