Zadorozhnya.pptx
- Количество слайдов: 10
КАЛАНХОЄ
Каланхоє пір'ясте (Kalanchoe pinnata) велика рослина, що досягає висоти 1 м. Стебло міцне, прямостояче. Листя супротивне, м'ясисте, просте і розділене на 3 5 частини. Квітки двостатеві, трубчасті, зеленаво біло рожеві, прямостоячі, зібрані в верхівкове волотисте суцвіття. Плід — лис тянка. В умовах кімнатної куль тури цвіте тривалий час.
Батьківщиною цієї суккулентної рослини є Африка, Аравійський півострів, Мадагаскар і більшість островів Індійського океану.
Фармакологічна дія: Сік листків і стебел містить до 40% полісахаридів, флаваноїдів, кат ехіни, органічні кислоти(яблучна, лимонна, щав лева), ферменти, дубильні речовини, вітамін С, мікроелементи.
Цілющі властивості каланхоє Лікарські властивості каланхоє широко відомі: сік рослини виявляє протизапальну дію, сприяє швидкому загоєнню ран, опіків, тріщин, обморожень. Широко використовують сік при лікуванні запалення ясен і запальних захворювань очей. Також його додають у креми і лосьйони для сухої шкіри. Каланхоє ще називають «кімнатним женьшенем» або «деревом життя» , препарати з його листків знайшли застосування в гомеопатії.
Догляд за каланхоє Місце розташування: світлолюбна рослина, але влітку слід притіняти від палючих прямих сонячних променів. Від жарких променів сонця червоніють листки і з'являються опіки. Температура: оптимальна температура влітку 20 24°C, оптимальна температура для зимового періоду 12 15°C. Влітку рослина гарно себе почуває на відкритому повітрі, при цьому слід захистити від прямих сонячних променів і від опадів. Добре переносить незначні перепади температур і протяги.
Полив: каланхоє поливають 1 2 рази на тиждень із весни до середини осіни, даючи просохнути земляному кому між поливами, потім 1 2 рази на місяць м'якою водою. Постарайтеся, щоб при поливі вода не попадала на основу листів і в центр куща – це провокує появу паразитарних грибів (чорні плями). Вологість повітря: не мають потреби в обприскуванні листків. Види з бархатистими листками бояться вологості, тому що на листах дуже швидко з'являється гнилизна, якщо краплі води затримуються між тонкими волосками. Зате необхідне свіже повітря – влітку приміщення слід провітрювати.
Підгодівля: для квітучих каланхоє – квіткове добриво в кількості 1/2 рекомендованої дози. Для листяних видів – добриво для кактусів. Удобрюють 1 раз на місяць із квітня до вересня. Восени їх кількість трохи скорочують, а взимку підгодівлю припиняють зовсім, влаштовуючи період спокою. Пересадження: для вирощування каланхоє підготовляють ґрунтову суміш, що складається з дернової і листової землі, перегною і піску в рівних частинах. Коріння рослини піддаються кореневій гнилизні, тому на дно горщика необхідно покласти надійний дренажний шар з битої цегли або керамзиту. Молоді рослини пересаджують щорічно, надалі – через 2 3 року.
Розмноження: каланхоє можна розмножувати декількома способами: верхівковими і листовими черешками, насіннями, а живородні види – дочірніми рослинками, які ще на материнській рослині утворюють корінці. Насіння цих рослин дуже дрібні, тому при посіві їх не присипають, а розкладають на поверхні ґрунту. Зволожувати ґрунт слід тільки з пульверизатора. Використовуючи черешки, не забудьте перед посадкою підсушити і присипати місця зрізів товченим вугіллям.