ІТАЛІЯ В 20 -30 -Х РОКАХ ©Тарасов В.

Скачать презентацию ІТАЛІЯ В 20 -30 -Х РОКАХ ©Тарасов В. Скачать презентацию ІТАЛІЯ В 20 -30 -Х РОКАХ ©Тарасов В.

Іtalіya_u_20-30-h_rokah.pptx

 • Размер: 4.4 Мб
 • Автор:
 • Количество слайдов: 22

Описание презентации ІТАЛІЯ В 20 -30 -Х РОКАХ ©Тарасов В. по слайдам

ІТАЛІЯ В 20 -30 -Х РОКАХ ©Тарасов В. В. Всесвітня історія. 10 клас ІТАЛІЯ В 20 -30 -Х РОКАХ ©Тарасов В. В. Всесвітня історія. 10 клас

Завдання уроку сформувати уявлення про Італію після Першої Світової війни; Завдання уроку сформувати уявлення про Італію після Першої Світової війни; Визначити причини та наслідки приходу до влади фашистів; Вчитися встановлюввати причинно – наслідкові звязки, працювати з документами, робити висновки та узагальнення.

Проблемне завдання Чому, на Вашу думку, італійці підтримали Б. Муссоліні на початку 1920 -хПроблемне завдання Чому, на Вашу думку, італійці підтримали Б. Муссоліні на початку 1920 -х років?

Наслідки Першої Світової війни для Італії Людські втрати Більше 700 тис. чол. загинули, 1Наслідки Першої Світової війни для Італії Людські втрати Більше 700 тис. чол. загинули, 1 млн залишилися каліками, 1, 5 млн потрапили в полон Фінансові втрати Більше 65, 5 млрд. лір золотом; Зовнішній борг США та Великій Британії – 4 млрд. дол.

РОБІТНИЧИЙ ТА КОМУНІСТИЧНИЙ РУХ В ІТАЛІЇ 1. У 1918 -1919 рр. збільшується робітничийРОБІТНИЧИЙ ТА КОМУНІСТИЧНИЙ РУХ В ІТАЛІЇ 1. У 1918 -1919 рр. збільшується робітничий рух в Італії з-за важкого становища пролетаріату. Робітники співчували Жовтневій революції в Росії, зривали відправку італійських військ на допомогу білогвардійським арміям. 2. В Генуї, Мілані відбуваються робітничо-селянські повстання проти королівського уряду, за встановлення соціалізму. 3. Активно діє Соціалістична партія Італії, а з 1921 року – Комуністична партія Італії (керівники А. Грамші, П. Тольятті ). 4. Але барикадні бої закінчилися поразкою робітників. Соціалістичної революції не відбулось! Уряду довелося піти на деяке поліпшення становища робітничого класу. 5. З 1919 року – протистояння комуністів та фашистів. Уряд підтримував фашистів.

Слабкість італійського уряду Погіршення становища більшості населення Проблема фронтовиків Страйковий рух, захоплення заводівСлабкість італійського уряду Погіршення становища більшості населення Проблема фронтовиків Страйковий рух, захоплення заводів Загострення боротьби між політичними партіями. Криза довіри до інститутів парламентаризму та монархіїСлабкість італійської монархії Аграрна революція

1. Організація «Фашіо ді комбаттіменто» була створена в 1919 році одним із1. Організація «Фашіо ді комбаттіменто» була створена в 1919 році одним із соціалістичних лідерів і видавцем партійної газети «Аванті» Беніто Муссоліні, який виступав з шовоністіческіх позицій. Муссоліні порвав з соціалістами. 2. Прихильники фашизму — землевласники, службовці, робітники, колишні фронтовики. У групу входили також невдахи, ультранаціоналісти і ліві екстремісти, розчарувалися в Соціалістичній партії і осуджували розвиток подій в Радянської Росії. До руху приєдналися і молоді люди, які не пройшли військової служби та вважали себе обдуреними. 3. Носили чорні сорочки. Обєднувалися у сквадри і легіони. 4. Боролися з робітничими та комуністичними організаціями. Влаштовували бійки з комуністами, але фашистів прикривала поліція. Виникнення фашизму (1919 рік)

ФАШИЗМ Б. Муссоліні Термін фашизм Муссоліні виводив від слова fasces (іт. fascio) (ФасціїФАШИЗМ Б. Муссоліні Термін фашизм Муссоліні виводив від слова fasces (іт. fascio) (Фасції — зв’язка прутів, яку несли ліктори перед римськими магістратами і яка була символом державної влади).

Провідні ідеї італійського фашизму Італійці повинні пишатися своєю країною, Усі політичні партії, крімПровідні ідеї італійського фашизму Італійці повинні пишатися своєю країною, Усі політичні партії, крім фашистської, забороняються, Місце італійської жінки — вдома. Італійки повинні мати багато дітей — майбутніх вояків, Демократія не потрібна. Італія потребує сильного лідера, який дасть народу те, чого він хоче, Комунізм і соціалізм — вороги фашизму, Війна є благом для країни. Італійська молодь повинна бути готовою до боротьби, Італія повинна утвердитись як імперія в Африці та на частині земель Європи, Потрібно збити пиху самовпевненості з великих держав.

Встановлення фашистської диктатури 30 жовтня 1922 р. Муссоліні на чолі загонів чорносорочечників вступивВстановлення фашистської диктатури 30 жовтня 1922 р. Муссоліні на чолі загонів чорносорочечників вступив до Рима та очолив уряд («похід на Рим»). Король Італії Віктор Емануїл призначив Мусоліні головою уряду (прем’єр – міністром).

Встановлення фашистської диктатури (з 1922 року) Із заяви Муссоліні після призначення його головою урядуВстановлення фашистської диктатури (з 1922 року) Із заяви Муссоліні після призначення його головою уряду Італії » Те, чого до цього часу не було, є — уряд. Це я. І всі, слухайте мене добре, всі італійці повинні і будуть коритися. Італійці до цього часу нікому не корилися. Жоден уряд не мав в Італії реальної влади. Італійці повинні бути керовані… завжди, в усіх сферах життя». 1. Як ви оцінюєте заяву Муссоліні? 2. Чим було зумовлено такий зухвалий виступ дуче? На які сили він спирався?

“ Все для держави, нічого проти держави, нічого поза державою” Б. Муссоліні “ Все для держави, нічого проти держави, нічого поза державою” Б. Муссоліні

Етапи фашизації Італії Грудень 1922 р. – створення «Великої фашистської ради» Січень 1923Етапи фашизації Італії Грудень 1922 р. – створення «Великої фашистської ради» Січень 1923 р. – королівський декрет про створення фашистської міліції 3 квітня 1926 р. – закон про контроль уряду над профспілками 5 листопада 1926 р. – закон про розпуск усіх «антинаціональних» партій 1924 р. – однопартійний фашистський уряд 1925 р. – курс на фашизацію Італії 1926 р. – виборчий закон, який монопольно закріпляв владу за фашистською партією Звільнення глави уряду відповідальності перед парламентом Державне регулювання економікою в інтересах підготовки країни до війни

Корпоративна система – система влади, за якої державні об» єднання ( корпорації) контролюютьКорпоративна система – система влади, за якої державні об» єднання ( корпорації) контролюють інститути громадського суспільства. 1927 р. – прийняття «Хартії праці» – встановлення корпоративного принципу структури держави та суспільства. Основний зміст системи: Інтереси нації вище інтересів окремої людини; Інтереси нації виражає фашистська держава; Примирення державою різноманітних суспільних інтересів.

Основні складові корпоративної системи. Скасування сенату, поліції, привілеїв, титулів Загальне виборче право,Основні складові корпоративної системи. Скасування сенату, поліції, привілеїв, титулів Загальне виборче право, громадські свободи Відміна таємної дипломатії, загаль не роззброєння Прогресивний податок на капітал Передача землі селянам Націоналізація військової промисловості 8 – годинний робочий день, мінімум зарплати Участь робітників у технологічному управлінні підприємствами

Органи влади італійської «корпоративної держави» та їх повноваження Національна рада корпорацій ( представники профспілокОргани влади італійської «корпоративної держави» та їх повноваження Національна рада корпорацій ( представники профспілок і фашистської партії) 22 корпорації Корпорація складалася з підприємців та робітників Визначали умови праці; Призначали членів палати депутатів ( за погодженням з фашистською партією)

Репресії режиму Муссоліні 1. Заборона інших політичних партій, крім фашистської; 2. Арешт і знищенняРепресії режиму Муссоліні 1. Заборона інших політичних партій, крім фашистської; 2. Арешт і знищення лідерів опозиції; 3. У 1924 році фашисти вбили депутата – соціаліста Д. Матеотті. Це спричинило політичну кризу в країні і посилило диктатуру фашистів. 4. Арешти і розстріли всіх незгодних.

 «Битви» Муссоліні «битва за урожай» ; «битва за народжуваність» ; «битви» проти. «Битви» Муссоліні «битва за урожай» ; «битва за народжуваність» ; «битви» проти. . . горобців, мишей і кімнатних мух. Як ці битви характеризують внутрішню політику Б. Муссоліні?

Зовнішня політика Італії 1919 р. – загарбання італійськими націоналістами м. Фіуме (Югославія). СерпеньЗовнішня політика Італії 1919 р. – загарбання італійськими націоналістами м. Фіуме (Югославія). Серпень 1923 р. – провал спроби анексувати острів Корфу. 1935 -36 рр. — Італія з труднощами захопила Ефіопію. 1936 р. — оформлення німецько – італійського союзу. 1937 р. – приєднання Італії до Антикомінтернівського пакту. Утворення осі «Берлін – Рим – Токіо» . 1939 р. — вторгнення Італії в Албанію. 1941 р. – загарбання Греції. Участь у захопленні СРСР. Гітлер і Муссоліні після укладення „Сталевого пакту”

Культурна політика фашизму Розвиток фізкультури і спорту. Заснування Італійської академії. Історія РимуКультурна політика фашизму Розвиток фізкультури і спорту. Заснування Італійської академії. Історія Риму та пропаганда відтворення «Великої Італії» Фашистська мода

Закріплення 1. Чому, на Вашу думку, італійці підтримали Б. Муссоліні на початку 1920 -хЗакріплення 1. Чому, на Вашу думку, італійці підтримали Б. Муссоліні на початку 1920 -х років? 2. Які причини виникнення фашизму в Італії? Хто став на чолі фашистського руху в Італії? 3. В чому проявилася фашизація Італії? 4. Яку зовнішню політику проводили фашисти?