Сергей Шинкаренко.ppt
- Количество слайдов: 7
Інститут президентства
Вступ n Проблема інституту президентствав в сучасному світі є надзвичайно актуальна, оскільки президент як державний інститут займає особливе специфічне становище охоплюючи своєю діяльністю широке коло питань державного значення. Він представляє собою невід’ємний елемент політичної системи біль, як в 150 країнах світу: Європи, Азії, Африки, Північної та Південної Америки. .
Глава держави n Глава держави – це одноособовій орган державної влади, який займає центральне місце в системі органів державної влади та наділений функцшями і повноваженнями, визначені конституціями та окремими законами. В країнах, де глава держави наділений одночасно широкою представницькою владою, він здійснює реальне керівництво державними справами , формує політичний курс і забезпечує його втілення в життя.
Класифікація моделей інституту президентства n n n У президентській республіці виконавча влада, її формування, положення, діяльність і відповідальність чітко відокремлена від влади законодавчої, а взаємини між цими гілками базуються на системі взаемних стримувань і противаг. Парламентська – це різновид республіканської форми правління при якій провідна роль належить парламенту. є Змішана – складаеться зодного боку, посилення ролі парламенту, а з іншого – зростання ролі президентської влади в парламентських республіках.
Еволюція інституту президентства в сучасній Україні: n n n 1) липень 1990 р. – грудень1991 р. – система максимально тяжіла до парламентської форма правління. 2) грудень 1991 р. -грудень 2005 р. червень 1995 р. – президентсько-парламентська форма правління. 3) червень 1995 р. - 28 червня 1996 р. – президентська форма правління. 4) червень 1996 р. - грудень 2005 р. – президентсько-парламентська форма правління. 5)з січня 2006 р. – президентська форма правління.
Висновок n Запровадження інституту президентства як в україні, так і в світі має велике зполітикоправове значення у розвитку держав оскільки закріплені на законодавчому рівні.
Список літератури: n Політологія. За ред. Бабкіною О. В. , Горбатенко В. Л. , К, : Академія, 2003. – с. 512 та ін.
Сергей Шинкаренко.ppt