Скачать презентацию ІНДЗ на тему Суспільно географічне дослідження промисловості України Скачать презентацию ІНДЗ на тему Суспільно географічне дослідження промисловості України

Веб-сайт.url.pptx

  • Количество слайдов: 16

ІНДЗ на тему: «Суспільно географічне дослідження промисловості України, зокрема Житомирщини» ІНДЗ на тему: «Суспільно географічне дослідження промисловості України, зокрема Житомирщини»

Промисло вість — технічно найдосконаліша галузь матеріального виробництва, основа індустріалізації економіки, яка має вирішальний Промисло вість — технічно найдосконаліша галузь матеріального виробництва, основа індустріалізації економіки, яка має вирішальний вплив на розвиток продуктивних сил; сукупність підприємств з виробництва електроенергії, знарядь праці для галузей економіки, видобутку сировини, палива, заготівлі лісу, переробки продукції, випущеної промисловістю або виробленої сільським господарством, видобуток і переробка сировини, виробництво товарів іпослуг.

Промисловий комплекс України має потужну матеріально-технічну базу. Вартість основних засобів становить 644 767 млн Промисловий комплекс України має потужну матеріально-технічну базу. Вартість основних засобів становить 644 767 млн ₴ (на 2000 р. ), це майже в 2, 3 рази більше, ніж вартість основних засобів у 2000 р. У комплексі працює понад 3, 6 млн працівників, які разом принесли прибуток промисловості у розмірі 43 700, 9 млн ₴ (2007 р. ), що в 5 разів більше, ніж у 2001 р. • У промисловості працює бл. 18% зайнятого населення України (2008 р. ) і створюється бл. 26% ВВП (2012 р. ) В структурі промисловості найвищу питому вагу займають чорна металургія, машинобудування, електроенергетика, хімічна та харчов а промисловості •

Промисловість Житомирської області • Впродовж 11 місяців 2007 року обсяги промислового виробництва проти торішнього Промисловість Житомирської області • Впродовж 11 місяців 2007 року обсяги промислового виробництва проти торішнього зросли на 9, 3 %, що більше ніж передбачено програмою на 2007 рік на 4, 3 процентних пункти.

 • Житомирщина - це розвинутий аграрно-індустріальний регіон України. Область спеціалізується на виробництві фарфоро-фаянсових • Житомирщина - це розвинутий аграрно-індустріальний регіон України. Область спеціалізується на виробництві фарфоро-фаянсових виробів, виробів з деревини, паперу, хімічного волокна, будівельних матеріалів, металорізальних верстатів, широкого асортименту продуктів харчування.

Позитивна динаміка розвитку промисловості утримується за рахунок високих темпів приросту виробництва у: • машинобудуванні Позитивна динаміка розвитку промисловості утримується за рахунок високих темпів приросту виробництва у: • машинобудуванні (+22, 3 %, за програмою +3 %), • хімічній (+17, 8 %, за програмою +5, 5 %), • • • добувній промисловості (+16, 9, %, за програмою +10, 6 %), целюлозно-паперовому виробництві (+24, 8 %, за програмою +6, 5 %), оброблені деревини та виробництві виробів з неї (+12, 1 %, за програмою +6 %), виробництві неметалевої мінеральної продукції (+10, 2 %, за програмою +2, 5 %) та харчовій промисловості (+6, 0 %, за програмою +3 %).

Легка промисловість Житомирської області є однією з найважливіших серед галузей виробництва непродовольчих товарів. Щорічно Легка промисловість Житомирської області є однією з найважливіших серед галузей виробництва непродовольчих товарів. Щорічно зростає її внесок у загальнодержавне виробництво основних видів продукції в Україні. Питома вага легкої промисловості області у загальнодержавному виробництві становить 9% • На підприємствах легкої промисловості області виробляється 40% українського випуску тканин, 30% – взуття, по 17% – панчішношкарпеткових виробів, костюмів та брюк, 6 -9% – робочого одягу, різноманітних жіночих та дівчачих виробів та ін.

 • Машинобудування Житомирщини охоплює 52 підприємства, де працює 7, 7 тис. працівників, або • Машинобудування Житомирщини охоплює 52 підприємства, де працює 7, 7 тис. працівників, або кожний восьмий у промисловості. Підприємства спеціалізуються на випуску машин та устаткування для сільського та лісового господарств, добувної промисловості і будівництва, а також електричного, електронного та оптичного устаткування.

 • Індекс продукції становить 109, 2% до січня-серпня 2013 року. Збільшено виробництво м’яса • Індекс продукції становить 109, 2% до січня-серпня 2013 року. Збільшено виробництво м’яса великої рогатої худоби свіжого та охолодженого на 40, 5%, ковбасних виробів на 23, 8%, оселедців солоних на 13, 9%, молока обробленого рідкого на 42, 9%, молока та вершків сухих на 41, 1%, масла вершкового на 25, 6%, сирів жирних на 30, 3%, спредів та сумішей жирових на 42, 7%, борошна на 3, 9%, напоїв безалкогольних на 37, 5%.

 • Продукти харчування знаходять ринки збуту не лише в Україні. Кондитерські і молочні • Продукти харчування знаходять ринки збуту не лише в Україні. Кондитерські і молочні вироби, цукор, крохмаль, етиловий спирт, хміль та його екстракт постачаються в країни ближнього та далекого зарубіжжя. переробна промисловість найбільше приваблює і іноземних інвесторів, вкладення яких на 1 січня 2012 р. склали 201 млн. дол. США, або 59% від загального обсягу іноземного капіталу в області.

Область займає друге місце в Україні по запасах лісових ресурсів. Лісистість складає майже третину Область займає друге місце в Україні по запасах лісових ресурсів. Лісистість складає майже третину території. Переважають хвойні породи 60%, твердолистяні (дуб) і м'яколистяні (береза, вільха, осика) - по 20%. Загальний запас деревини становить близько 200 млн. м 3. Загальний середній приріст - 2, 7 млн. м 3 щорічно. Найбільшу лісистість мають Овруцький та Олевський райони, де вона складає понад 60%. В останні роки значно зріс інтерес до деревообробної промисловості з боку іноземних інвесторів, вкладення в яку на 1 січня 2012 року склали 28 млн. дол. США.

 • Серед галузей сільського господарства область зацікавлена у додатковому залученні інвестицій для нарощування • Серед галузей сільського господарства область зацікавлена у додатковому залученні інвестицій для нарощування обсягів виробництва продукції хмелярства і льонарства. Завдяки залученню інвестицій щорічно підвищується врожайність та зростають обсяги виробництва льону.

У 2010 році в Житомирі здійснювали інновації 17 промислових підприємств, або 22% від загальної У 2010 році в Житомирі здійснювали інновації 17 промислових підприємств, або 22% від загальної кількості обстежених. Інноваційні підприємства міста запровадили 8 прогресивних технологічних процесів, з яких 4 - маловідходні, ресурсозберігаючі, і 6 найменувань інноваційних видів продукції.

Промисловість у районах і містах. Зростання обсягів промислового виробництва відбулося у 14 районах та Промисловість у районах і містах. Зростання обсягів промислового виробництва відбулося у 14 районах та усіх містах обласного підпорядкування. Найбільший приріст забезпечено у Житомирському, Ємільчинському, Новоград. Волинському, Овруцькому, Радомишльському, Романівському, Ружинсько му і Червоноармійському районах, а серед міст — у Коростені, Малині та Новограді-Волинському.