Скачать презентацию Імунітет Мікроби Віруси Глисти Скачать презентацию Імунітет Мікроби Віруси Глисти

школа_revised.pptx

  • Количество слайдов: 26

Імунітет Імунітет

Мікроби Мікроби

Віруси Віруси

Глисти Глисти

Рак --- Імунітет Рак --- Імунітет

Царство Імунітет Царство Імунітет

Усі ми живемо у світі мікробів. Щоб не хворіти, ми повинні бути захищені від Усі ми живемо у світі мікробів. Щоб не хворіти, ми повинні бути захищені від поганих мікробів і дружити з хорошими, які живуть на нашій шкірі, в роті, в носі, в кишечнику. Хороші мікроби називаються нормальною мікрофлорою і вони допомагають боротися нам з поганими мікробами. Однак, основний захист від мікробів дає нам наша імунна система, яка об'єднує багато клітин крові і захисних молекул.

НОРМАЛЬНА МІКРОФЛОРА – ПОМІЧНИК ІМУННОЇ СИСТЕМИ НОРМАЛЬНА МІКРОФЛОРА – ПОМІЧНИК ІМУННОЇ СИСТЕМИ

Нейтрофіл захист від мікробів Нейтрофіл захист від мікробів

Еозинофіл Антипаразитарний імунітет Еозинофіл Антипаразитарний імунітет

Важливі захисні молекули в імунній системі виробляють В-клітини Важливі захисні молекули в імунній системі виробляють В-клітини

Ці молекули називаються антитіла. Вони працюють як конструктор “LEGO”. Знаходять “деталь” (шкідливий мікроорганізм), що Ці молекули називаються антитіла. Вони працюють як конструктор “LEGO”. Знаходять “деталь” (шкідливий мікроорганізм), що точно їм підходить. А далі, як пильна служба охорони, виводять “шкідника” геть з організму.

Від пильних охоронців антитіл не сховається жодний шкідливий прибулець: вірус, бактерія, гриб або паразит, Від пильних охоронців антитіл не сховається жодний шкідливий прибулець: вірус, бактерія, гриб або паразит, які проникають в наш організм.

Антитіла мають позначаються великими англійськими буквами: Ig. G, Ig. A, Ig. M, Ig. E, Антитіла мають позначаються великими англійськими буквами: Ig. G, Ig. A, Ig. M, Ig. E, Ig. D. Ig. G - найбільш професійне антитіло - «приватний детектив» . Він завжди знаходить «злочинця» поганого мікроорганізма, і забезпечує його знищення. Він ніколи не помиляється. Ig. A - живе у біологічних рідинах: слині, сльозах, слизу і захищає рот, ніс, легені, кишечник. Він є «прикордонником» і завжди готовий затримати злочинних мікробів. Це дуже важливо. Ig. M – найбільше антитіло і може затримати найбільшу кількість злочинців.

прикордонник приватний детектив велетень прикордонник приватний детектив велетень

“Військами спеціального призначення” в імунній системі є Тклітини (лімфоцити). Вони знаходяться в крові і “Військами спеціального призначення” в імунній системі є Тклітини (лімфоцити). Вони знаходяться в крові і відвідують усі органи нашого тіла.

Існує 3 види Т-клітин в залежності від роботи, яку вони виконують. Існує 3 види Т-клітин в залежності від роботи, яку вони виконують.

Т-клітини кілери вбивають хворі клітини – ті, у яких оселився вірус або ті, що Т-клітини кілери вбивають хворі клітини – ті, у яких оселився вірус або ті, що перетворилися на ракові.

Т-клітини хелпери (помічники) скликають кілерів на боротьбу з чужинцями. Т-клітини хелпери (помічники) скликають кілерів на боротьбу з чужинцями.

Т-клітини хелпери допомагають В-клітинам створювати антитіла. Т-клітини хелпери допомагають В-клітинам створювати антитіла.

Т-регулятори - це «міліціонери на перехресті» : якщо організм одужує, то вони включають «червоне Т-регулятори - це «міліціонери на перехресті» : якщо організм одужує, то вони включають «червоне світло» - це стоп-сигнал для Т-кілерів - не треба нікого вбивати, для В-клітин - не треба більше антитіл.

Усі Т-клітини дружно працюють разом Усі Т-клітини дружно працюють разом

Надзвичайно важливими клітинамизахисниками нашого організму є макрофаги – великі клітини-пожирачі Надзвичайно важливими клітинамизахисниками нашого організму є макрофаги – великі клітини-пожирачі

Макрофаги (або фагоцити) з’їдають (або фагоцитують) шкідливих мікробів, звільняючи від них організм Макрофаги (або фагоцити) з’їдають (або фагоцитують) шкідливих мікробів, звільняючи від них організм

Допомагають макрофагам швидше знайти шкідливих мікробів ще одні важливі захисні молекули імунної системи – Допомагають макрофагам швидше знайти шкідливих мікробів ще одні важливі захисні молекули імунної системи – компоненти комплемента. Таких компонентів є 18. Варто одному з них причепитися до шкідливого мікроба, як усі решта приєднуються до нього і чимдуж закликають макрофаг швиденько знищити прибульця. Компоненти комплемента і макрофаги товаришують з антитілами.