Скачать презентацию Імпресіонізм   План • 1. Імпресіонізм та Скачать презентацию Імпресіонізм План • 1. Імпресіонізм та

Презентация Microsoft PowerPoint.ppt

  • Количество слайдов: 11

Імпресіонізм Імпресіонізм

 План • 1. Імпресіонізм та його зародження в музиці , архітектурі , живописі План • 1. Імпресіонізм та його зародження в музиці , архітектурі , живописі також в літературі. • 2. Клод Дебюсси та Морис Равель , як представники імпресіонізму. • 3. Життєвий та творчій шлях К. Дебюсси. • 4. Життєвий та творчій шлях М. Равеля. • 5. Висновок

 Імпресіоні зм • Імпресіоні зм (від фр. impression — враження) — мистецька течія Імпресіоні зм • Імпресіоні зм (від фр. impression — враження) — мистецька течія у живописі, а також в літературі та музиці, котра виникла в 1860 -х роках та остаточно сформувалася на початку 20 століття у Франції. Засновники імпресіонізму — як і символізму та експресіонізму — діяли на противагу реалізму (особливо неокласицизму, а також і натуралізму). Імпресіоністи намагаються у своїх творах відтворити шляхетні, витончені особисті враження та спостереження мінливих миттєвих відчуттів та переживань, природу, схопити мінливі ефекти світла — проте на відміну від неокласицизму не зобов'язувалися об'єктивно відображати реальність, а натомість поділитися власними почуттями з спостерігачем твору, вплинути на нього. Термін уперше використовувався в негативному значенні при критичній оцінці твору Моне «Враження, схід сонця» (1872).

Клод Моне «Враження, схід сонця» (1872). Клод Моне «Враження, схід сонця» (1872).

Скульптор Оґюст Роден. Поцілунок Скульптор Оґюст Роден. Поцілунок

Найяскравіше музичний імпресіонізм знайшов своє втілення у творчості К. Дебюссі та М. Равеля. Найяскравіше музичний імпресіонізм знайшов своє втілення у творчості К. Дебюссі та М. Равеля.

 Клод Дебюсси Народився в містечку Сен-Жермен-ан-Ле, поблизу Парижа. Музичну освіту здобув у Паризькій Клод Дебюсси Народився в містечку Сен-Жермен-ан-Ле, поблизу Парижа. Музичну освіту здобув у Паризькій консерваторії (1872– 1884), де займався у А. Ф. Мармонтеля (клас фортепіано), Е. Гіро (клас композиції). У 1881 і 1882 відвідав Росію. Після закінчення консерваторії отримав Римську премію (за кантату «Блудний син» ), в 1885— 86 як стипендіат жив у Римі. У 1887 повернувся до Парижа, зближувався з гуртом поетів і художників — представників символізму й імпресіонізму, очолюваним C. Малларме. Дебюссі виступав як піаніст і диригент з виконання власних творів, а також як музичний критик (з 1901). В останні роки життя багато концертував в Англії, Італії, Росії (у 1913 — в Петербурзі і Москві) переважно з власними творами. Помер у Парижі.

 La mer Три симфонічних ескізи (1903— 1905) La mer Три симфонічних ескізи (1903— 1905)

 Моріс Равель народився 7 березня 1875 в місті Сибур на півдні Франції (нині Моріс Равель народився 7 березня 1875 в місті Сибур на півдні Франції (нині департамент Атлантичні Піренеї ). У 1882 році почав займатися фортепіано у Анрі Гіза , з 1887 року займався гармонією у Шарля Рене. Місто Сибур знаходився на самому кордоні з Іспанією , де в цей час служив його батько інженер-шляховик , пристрасний любитель музики , який прищепив цю любов своєму синові. У 1889 році Равель поступив в Паризьку консерваторію , яку закінчив по класу фортепіано. Молодому музиканту дуже багато допомагав його вчитель Шарль де Беріо , відомий піаніст того часу. Проте інтерес до імпровізації , створенню композиції з'явився у Равеля після знайомства з творчістю « підпільного » родоначальника музичного імпресіонізму і просто екстравагантного композитора Еріка Саті , а також особистої зустрічі з іншим композитором та піаністом Рікардо Віньес. Саме після цього у Моріса з'явилася пристрасть до письменництва. Композитор помер 28 грудня 1937 року в Парижі після невдало проведеної операції на головному мозку , розпочатої з метою лікування афазії. Похований на кладовищі паризького передмістя Леваллуа - Перре.

Jeux d’eau Jeux d’eau