і сміття: хто кого ?
Типовий смітник…нічого підозрілого… Причиною проблем смітників є урізноманітнення його складу, збільшення частки хімічно шкідливих предметів і речовин. Вони забруднюють ґрунт і навіть підземні води, якщо сміттєзбірники створені з порушенням заходів безпеки. Проблемою стає пошук вільних земель поблизу великих міст. Кожен їх мешканець щороку додає один-півтора кубічних метри сміття, отже — мільйони кубічних метрів для Києва, Харкова та інших "мільйонників" України. У нас ці гори сміття звалюють в яри і присипають тонким шаром ґрунту.
Обсяги повторного використання різних видів сировини в Україні .
здійснення будь-яких технологічних операцій, пов'язаних зі зміною фізичних, хімічних або біологічних властивостей відходів, з метою підготовки їх до екологічно безпечного зберігання, перевезення, утилізації чи видалення. Повторне використання або повернення в обіг відходів виробництва чи сміття.
Полігонне похованняодин з найпоширеніших способів боротьби зі сміттям. Більш вигідний спосібспалюваня. Завдяки цьому можка хоч оселі отопити, але не всі відходи горять. Останні розробки з Нідерландів - це очищення відсортованих відходів, які у замкнутому циклі повністю очищаються і переробляються.