Скачать презентацию ГРЕЦІЯ В XI VI СТ ДО Н Е Велика Скачать презентацию ГРЕЦІЯ В XI VI СТ ДО Н Е Велика

Урок 31 Греция в XI-VI вв. до н. е.Ppt

  • Количество слайдов: 26

ГРЕЦІЯ В XI–VI СТ. ДО Н. Е. Велика грецька колонізація. Грецька тиранія Параграф 30 ГРЕЦІЯ В XI–VI СТ. ДО Н. Е. Велика грецька колонізація. Грецька тиранія Параграф 30

Домашнє завдання 1. Опрацювати § 28. 2. Прочитати уривки поеми Гомера «Іліада» та «Одіссея» Домашнє завдання 1. Опрацювати § 28. 2. Прочитати уривки поеми Гомера «Іліада» та «Одіссея» . 3. Підготувати повідомлення про Гомера.

Після уроку ви зможете: - давати характеристику поемам Гомера як історичному джерелу; - розповідати Після уроку ви зможете: - давати характеристику поемам Гомера як історичному джерелу; - розповідати про суспільні відносини в Греції в XI–VI ст. до н. е. , - Робити висновки та узагальнювати за допомогою схем, інформативних текстів.

Проблемне питання: Доведіть що в Греції в ХІ – VІ ст. виникла держава? Проблемне питання: Доведіть що в Греції в ХІ – VІ ст. виникла держава?

Ви зможете визначати: Поняття Поліс Метеки Колонія Метрополія Тиранія Аристократія Демос Гопліти Дати ХІ Ви зможете визначати: Поняття Поліс Метеки Колонія Метрополія Тиранія Аристократія Демос Гопліти Дати ХІ – VІ ст. до н. е. VІІІ ст. до н. е.

Поеми Гомера «Іліада» та «Одіссея» як історичне джерело Період XI–IХ ст. до н. е. Поеми Гомера «Іліада» та «Одіссея» як історичне джерело Період XI–IХ ст. до н. е. вважають «гомерівським» — на честь великого поета Гомера. Гомер, ймовірно, зібрав і переробив тексти мандруючих співаків — аедів, які з покоління в покоління передавали оповіді про Троянську війну та її героїв.

Його поеми є важливим джерелом інформації про життя стародавніх греків. Сучасні вчені встановили приблизний Його поеми є важливим джерелом інформації про життя стародавніх греків. Сучасні вчені встановили приблизний час створення поем — VIII ст. до н. е.

Господарське життя Землеробство Скотарство Ремесло Деміурги – мандрівні ремісники Геометричний орнамент на вазах Зовнішня Господарське життя Землеробство Скотарство Ремесло Деміурги – мандрівні ремісники Геометричний орнамент на вазах Зовнішня торгівля

Суспільні відносини в Греції в XI–VI ст. до н. е. Греція складалася з окремих Суспільні відносини в Греції в XI–VI ст. до н. е. Греція складалася з окремих міст-держав полісів. Поліс у Давній Греції опікувався не лише внутрішніми справами, але й здійснював зовнішньополітичну діяльність, мав власну армію. Під час війни грецькі громадяни перетворювалися на воїнів.

Серед населення полісу привілейоване становище посідали його громадяни – «аристой» - вельможі. Вони мали Серед населення полісу привілейоване становище посідали його громадяни – «аристой» - вельможі. Вони мали права та обов’язки перед полісом.

Демос – простий трудовий люд. Вільні люди — селяни, що втратили право власності на Демос – простий трудовий люд. Вільні люди — селяни, що втратили право власності на свої ділянки та переселенці (метеки), вважалися неповноправними

На нижньому ступені стояли раби. У Греції вони не мали жодних прав і до На нижньому ступені стояли раби. У Греції вони не мали жодних прав і до них ставилися як «знарядь, що розмовляють»

У сільському господарстві праця рабів використовувалася мало, зазвичай вони працювали на рудниках, каменоломнях та У сільському господарстві праця рабів використовувалася мало, зазвичай вони працювали на рудниках, каменоломнях та в ремісничих майстерних.

Схема «Давньогрецький поліс» Схема «Давньогрецький поліс»

Велика грецька колонізація Велика грецька колонізація

Причини колонізації Завдання: прочитати п. 1 с. 144 - Які причини грецької колонізації? - Причини колонізації Завдання: прочитати п. 1 с. 144 - Які причини грецької колонізації? - Які стани населення вимушені були покинути Грецію?

Причини грецької колонізації 1. Розвиток торгівлі 4. Переможені у боротьбі за владу в полісі Причини грецької колонізації 1. Розвиток торгівлі 4. Переможені у боротьбі за владу в полісі мали залишити батьківщину. 2. Зростання населення (перенаселення, відсутність земель, придатних для землеробства). 3. Захоплення землі аристократами, пошук селянами нових земель.

Колонія — поселення, засноване вихідцями з інших держав. Колонії засновували багато грецьких полісів, але Колонія — поселення, засноване вихідцями з інших держав. Колонії засновували багато грецьких полісів, але Афіни ніколи. Колоністи ніколи не втрачали зв’язку з містами, звідки вони прибули.

Метрополія — материнські міста. Метрополія — материнські міста.

У багатьох грецьких містах розвивалися ремесло й торгівля. Торговці везли товари до інших країн, У багатьох грецьких містах розвивалися ремесло й торгівля. Торговці везли товари до інших країн, розташованих на берегах Середземного моря та морів, що містилися неподалік

Напрямки грецької колонізаці Напрямки грецької колонізаці

Тиранія VII–VI ст. до н. е. Вожді народу захоплювали верховну владу силою та ставали Тиранія VII–VI ст. до н. е. Вожді народу захоплювали верховну владу силою та ставали тиранами. Тирани встановлювали своє панування силою та вершили справи на власний розсуд. Багато тиранів походили із знатних родин, але вони виступали проти аристократії, щоб догодити демосу та керувати ним.

Правили тирани зазвичай недовго. Рано чи пізно демос розчаровувався в жорстоких правителях та позбувався Правили тирани зазвичай недовго. Рано чи пізно демос розчаровувався в жорстоких правителях та позбувався їх.

Тиранія в Афінах Завдання: 1 група: прочитати п. 1, 2. 2 група: прочитати п. Тиранія в Афінах Завдання: 1 група: прочитати п. 1, 2. 2 група: прочитати п. 3 3 група: прочитати п. 4 - Охарактеризуйте політику грецьких тиранів.

Проблемне питання: Доведіть що в Греції в ХІ – VІ ст. виникла держава? Проблемне питання: Доведіть що в Греції в ХІ – VІ ст. виникла держава?

Домашнє завдання 1. Прочитати § 30, вивчити терміни в зошиті. Домашнє завдання 1. Прочитати § 30, вивчити терміни в зошиті.