1 Графика.pptx
- Количество слайдов: 25
ГРАФІКА
ЩО ТАКЕ ГРАФІКА… Мистецтво графіки різноманітне. Воно включає політичний плакат і газетножурнальний малюнок, книжкову ілюстрацію і карикатуру. Ø Слово «графіка» походить від грецького «grapho» -пишу. Ø Графіка служить людині повсюдно і щогодини. Ø Графіка - найпоширеніший вид образотворчого мистецтва.
ЩО ТАКЕ ГРАФіКА… «Графіка – це особливий світ можливостей, де чорне, біле та сіре взаємодіять в бескінечній кількості варіантів» . А. Бер.
СТАНОВЛЕННЯ ГРАФІКИ… Один з найдревніших видів образотворчого мистецтва. Перші зображення малюнки на стінах печер і скелях.
ЗАСОБИ ХУДОЖНЬОЇ ВИРАЗНОСТІ Основні образотворчі засоби лінія (виразна лінія); штрих (широкі і темні, легкі і прозорі, ледь вловимі, короткі. . . ); пляма (від легкого прозорого до самого глибокого і темного); фон (тобто колір паперу).
МАТЕРІАЛИ В ГРАФІЦІ… • ОЛІВЕЦЬ • ВУГІЛЛЯ • САНГІНА • ПАСТЕЛІ • СОУС • СЕПІЯ • ТУШ • АКВАРЕЛЬ
ОЛІВЕЦЬ… • Графіт - продукт натурального походження чорного кольору. • Графітні стержні для письма знали вже у Стародавній Греції. • Епоха Відродження - свинцевий штифт. • 1664 год широке застосування отримує в Голландії та Англії після відкриття графітових рудників. • Чехія, Йозеф Гартмунг змішує графіт з глиною. «Кохінор» - «не має рівних» • Кінець 18 століття, Франція, Ніколо Жан Конте поміщає графіт в дерев'яну оболонку. Народжується графітний олівець. • До 1917 року олівці в Росію ввозили з Німеччини. • У 1926 рік відкривається перша олівцева фабрика.
ВУГІЛЛЯ, САНГІНА, ПАСТЕЛЬ… Рисувальне вугілля має теплий чорний кольір, легко лягає на полотно, папір, картон. Ним розтушовують від чорного до світло сірого кольору. Сангіна – олівець інтенсивного коричневого кольору, дає теплий червонуватий або темно-коричневий колір. Пастель - м'які кольорові олівці ніжних кольорів і відтінків. Характерна особливість - бархатистість і матовість кольору. • Для закріплення малюнків використовують фіксативизакріплювачі. В епоху Відродження, наприклад, покривали папір водним розчином клею і висушували. Потім малювали, а після закінчення роботи, малюнок тримали над парою. Після просушування, м'який матеріал виявлявся закріпленим.
ТУШ РИСУНОК ПЕРОМ, ПАЛИЧКОЮ, ПЕНЗЛЕМ… • Туш виготовляють з газової сажі. В Єгипті сажу змішували з соком акації та вишні, в Європі розводили маслом. • У Китаї туш з'явилася стійка до світла, але ламка і густа, у вигляді паличок, з цього перевага віддається письму пензлєм. Головна особливість - глибокий чорний колір.
АКВАРЕЛЬ… Акварель (фр. Aquarelle - водяниста) - живописна техніка, що використовує спеціальні акварельні фарби, при розчиненні у воді утворюють прозору суспензію тонкого пігменту, і дозволяє за рахунок цього створювати ефект легкості і тонких колірних переходів. • Акварель поєднує особливості живопису (багатство тону, побудова форми і простору кольором) і графіки (активна роль паперу в побудові зображення, відсутність специфічної рельєфності мазка, характерною для живописної поверхні)
РІЗНОВИДИ…
РИСУНОК… • Рисунок - самий безпосередній і гнучкий спосіб образотворчої техніки. Рисунок- зображення на площині, створене засобами графіки. • Фундамент мистецтва. • Засіб створення твору.
ІСТОРІЯ РИСУНКА… Епоха італійського Відродження - прагнення до пізнання навколишнього життя. В цей час рисунок розглядається як основа художньої творчості. Леонардо да Вінчі Знамениті художники Рафаель Санті
ГРАВЮРА… ГРАВЮРА(франц. від graver – вирізати, висікати) 1. Вид графіки, в якому зображення є друкованим відбитком з малюнка, виконаного гравіруванням на дошці (друкарській формі). 2. Друкований відбиток на папері з пластини (дошки), на якій вирізьблено малюнок. Гравюра отримала величезне поширення з появою друкарського верстата в Німеччині 15 -16 століттях. Це ілюстрації до книжок.
АЛЬБРЕХТ ДЮРЕР… Альбрехт Дюрер - найвідоміший художник німецького Відродження (живописець, рисувальник, гравер, теоретик мистецтва). З особливим інтересом Дюрер працював у гравюрі (близько 350 малюнків для гравюр на дереві і близько 100 гравюр різцем на міді), створивши багато шедеврів світової графіки. У серії гравюр "Апокаліпсис" (1498) він звернувся до теми кінця світу, тут Дюрер втілив в захоплюючих фантастичних образах своє очікування грізного відплати, всесвітньо-історичних змін.
Рембрандт «Сліпий Товій» ОФОРТ… ОФОРТ - техніка глибокого друку. 1. Вид гравірування, при якому лінії малюнка роблять різцем або голкою на смоляному покритті металевої гравюрної дошки і протравлюють кислотою. 2. Відбиток з дошки, гравірованої таким способом. 3. Ґравюра на міді або цинку з малюнком, протравленим кислотами. 4. Ручний спосіб виготовлення форм глибокого друку з застосуванням хімічного травлення. 5. Відбиток з друкарської форми, виготовленої таким способом.
ОФОРТ – ВИД ЕСТАМПУ… Офорт як самостійна техніка гравіювання виник на початку 16 століття в Німеччині. Художники: А. Дюрер, Рембрандт, Ж. Колло, Ф. Гойя, Мане, Дега. ЕСТАМП - (франц. estampe, від estamper – відтискувати, карбувати) твір друкарської графіки, відбиток на папері, шовку та інших матеріалах. Види естампу – гравюра, офорт, літографія.
ЛІТОГРАФІЯ – ВИД ЕСТАМПУ… Острозький замок, літографія за малюнком Наполеона Орди Літографський верстат 1839 року Літографія (від грец. λίθος — камінь та γράφω — писати) — техніка гравюри, коли фарба під тиском переноситься з плоскої друкарської форми на папір. При застосуванні літографії на кам'яній або металевій пластині створюється візерунок літографським олівцем або літографською тушшю. Жирні місця ( малюнок на камені )не змочується фарбою і стає білим тлом.
КНИЖНА ГРАФІКА… • Відмітна особливість - зв'язок з поліграфією.
ПЛАКАТ… Плакат (від латинського «плакатум» - свідоцтво) - наймасовіший вид графічного мистецтва, що виконує завдання наочної агітації або службовець засобом інформації, реклами, інструктажу.
КАРИКАТУРА… Карикатура від італійського «Карікаре» навантажувати, перебільшувати - особливий сатиричний жанр. Майже завжди пов'язана з газетою, журналом, книжкою, плакатом. Художники: В. Дени, Д. Моор
КАРИКАТУРА… Кукриніксти
КОМП’ЮТЕРНА ГРАФІКА… Комп'ютерна гра фіка — це графіка, тобто двовимірні зображення, які створюються, перетворюються, оцифровуються, обробляються і відображаються засобами обчислювальної техніки, включаючи апаратні і програмні засоби. Художники виконують композицію зі складноперетинаючихся ліній, об'ємних елементів, візерунків, колірних плям на моніторі комп'ютера, а потім роздруковують на принтері.
КОМП’ЮТЕРНА ГРАФІКА… Розвиток техніки створюють умови для розвитку нових видів графіки.