Русский писатель.pptx
- Количество слайдов: 10
Говорять, що геніальність — це як блискавка, згусток енергії талантів декількох поколінь і змішування крові різних національностей.
П Го ред го ки ля • Остап Гоголь, - полковник подольський , а потім могилевський, 1658 – 1674. Помер в 1679. Він служив польському королю Яну – Казимиру. • Прокофій, польський шляхтич. Служив в Росії і більшу половину життя прожив там. • Ян, польський шляхтич, біографія тісно пов’язана з Росією. • Афанасій –народився в 1738 році, секунд – майор. Жив в Росії разом з дружиною Тетяною Лизогуб. • Василій – батько письменника, помер в 1825, дружина – М. І Косяровська. , проживали в Україні.
Коротка біографія Народився Микола Васильович Гоголь 20 березня 1809 року в селі Великі Сорочинці (тепер Миргородського району) на Полтавщині. Дитинство майбутнього письменника минуло в с. Василівці (тепер Гоголеве) в маєтку батьків. З 1818 по 1819 р. навчався в Полтавському повітовому училищі, а з 1821 по 1828 р. — у Ніжинській гімназії вищих наук. У 1828 році М. Гоголь переїжджає до Петербурга. Там у 1829 р. він публікує свій перший твір — поему «Ганц Кюхельгартен» . Через рік у журналі «Отечественные записки» з’являється повість «Басаврюк, або Вечір проти Івана Купала» , перша з циклу «Вечори на хуторі біля Диканьки» . Туга за батьківщиною, за мальовничою Україною, змусила М. Гоголя наприкінці 1833 року клопотатися про місце професора історії в Київському університеті св. Володимира. Спонукала до цього ще й дружба з М. Максимовичем, професором-земляком, етнографом, фольклористом, істориком, ботаніком, майбутнім ректором Київського університету. З другої половини 30 -х років подальший розквіт таланту М. Гоголя пов’язаний з його драматургією. Етапною навіть в історії театру стала його соціальна комедія «Ревізор» (1836 р. ) Невдовзі після прем’єри п’єси М. Гоголь виїжджає на досить тривалий час за кордон. Він відвідує Німеччину, Швейцарію, Францію, Італію. У 1842 році з’являється друком знаменита поемароман «Мертві душі» . Останні роки життя письменника сповнені драматичних пошуків себе в Істині. Прямим підтвердженням тому було видання «Вибраних місць з листування з друзями» (1847 р. ). У 1848 році письменник повертається на батьківщину, посилено працює над другим томом «Мертвих душ» , але незадовго перед смертю спалює рукопис. Тяжка хвороба обірвала життя неповторного майстра слова 21 лютого 1852 року.
Російські друзі Гоголя Н. Г. Чернышевский. . Для Чернышевского гоголь – « ЧЕРЕЗВЫЧАЙНЫЙ» человек, сравнение с которым ни кто не в состоянии и выдержать в русской и западно - европейской литературе. Ибо он « ВЫШЕ ВСЕГО НА СВЕТЕ, СО ВКЛЮЧЕНИЕМ В ЭТО ВСЕ И ШЕКСПИРА И КОГО УГОДНО» . Чернышевский считал, что творчество Гоголя служит народу в борьбе за правду и справедливость, против всего « злого и пошлого» . И Герцен. . Он называл Гоголя одним из первоначальников русской литературы. Добролюбов. . Страстно и самоотверженно боролся за Гоголя. , в 50 – х вел его дело. Способствовал формированию его личности.
М. В Гоголь – батько російської літератури… Русский ли писатель Гоголь? Да, разумеется, русский! Всякий, кто писал на русском – русский писатель, кто бы он ни был по происхождению и о чем бы ни писал. А то ведь и Пушкин выйдет украинский писатель: “Тиха украинская ночь. Прозрачно небо, звезды блещут…” (Ага, а еще Пушкин – испанский писатель. “А далеко, на севере, в Париже…” – ну какому русскому такое в голову придет, а? ) Без Гоголя не было бы русской литературы, какой мы ее знаем. Так что, русский Гоголь писатель, или все же украинский? А КАКАЯ, К ЧЕРТУ, РАЗНИЦА? ! Но нет, это же важно! От этого зависит, обязательно ли украинским детям читать Гоголя в школе, или нет. .
Український? . . Чи все ж таки- російський? ? ? Ø Мова письменника завжди була російська, не дивлячись на те, що він виріс в українській сім’ї. Ø Тому писав свої твори російською мовою. . Ø Література Гоголя відноситься до класичної літератури. російської Ø Дуже багато часу ( майже 1 / 4 частину свого життя провів у Росії)
Пам'ятники ГОГОЛЮ Більша частина пам’ятників встановлена у Москві
Кращий пам'ятник Москви
Будинок у Москві, в якому жив і помер Гоголь
Гоголь похований у Москві на Новодівочому цвинтарі У 8 годині ранку 21 лютого 1852 року помер великий письменник М. В. Гоголь. Він не дожив місяця до 43 років
Русский писатель.pptx