Готика Го т ика (іт. gotico, були німецького походження племені готів).
Зміст - Походження (Історія) - Готичний стиль - Готичні стилі в архітектурному мистецтві - Готика Англії - Готика України - Готика Франції - Готичний шрифт - Живопись - Пізня готика
Походження (Історія) Готика зародилася в Північній частині Франції (Ільде-Франс) у середині ХІІ ст. і досягла розквіту в першій половині ХІІІ ст. Готика розвивалася в країнах, де панувала католицька церква, і під її егідою феодальноцерковної основи зберігалися в ідеології і культурі епохи Готики. Готичне мистецтво залишалося переважно культовим по призначенню і релігійним по тематиці: воно було співвіднесено з вічністю, з «вищими» ірраціональними силами.
Готика в Англії
Кентерберійський собор Це собор Архієпископ а Кентерберійського, голови англіканської церкви і символічного голови англіканського співтовариства. Повна назва - Собор і Митрополитська Церква Христа в Кентербері.
Собор Вестминстерського аббатства XII—XIV ст. в Лондоні Вестмінстерське аббатство — готична церква у Вест мінстері, (Лондон), на захід від. Вестмінстерського палацу. Будувався з перервами з 1245 по 1745. Мав статус катедри з 1546– 1556. Сьогодні знаходиться у виключній власності британської монархії. Традиційне місце коронації монар хів Великобританії і захоронень монархів Англії.
Солсберійський собор — готичний собор Діви Марії в англійському місті Солсбері, який був споруджений в своїй основній частині всього за 38 років, вважається одним з найкращих шедеврів англійської готики. Він був закладений в 1220, освячений в 1258 і кінцево добудований на початку XIV сторіччя. .
Солсберійський собор Готичний собор церк ви Англії в місті Лінкольн, що будувався зкінця XII с толіття за 1311. До обвалення в 1549 році центрального шпиля 160 -метровий собор був найвищоюбудівлею на Землі.
Готика в Україні Один з найцікавіших періодів історії архітектури України - кінець XIV - перша І половина XV століття. На західних землях, які менше за інші потерпіли від монголо-татарської навали, тоді зростають міста, розвиваються ремесла й торгівля. В українські міста прибуває багато поселенців, переважно німців, які принесли в мистецтво, а зокрема в архітектуру, нові стильові форми.
Лати нський кафедра льний собо р Архікафедра льна бази ліка Успі ння Пресвято ї Ді ви Марі ї або Лати нський кафедра льний собо р — католицькa базиліка, головний храм Львівської архідієцезії Римо. Католицької Церкви на Кафедральній площі у Львові, Україна. Пам'ятка сакральної архітектури XIV— XVIII століття.
Лати нський кафедра льний собо р Архікафедра льна бази ліка Успі ння Пресвято ї Ді ви Марі ї або Лати нський кафедра льний собо р — католицькa базиліка, головний храм Львівської архідієцезії Римо. Католицької Церкви на Кафедральній площі у Львові, Україна. Пам'ятка сакральної архітектури XIV— XVIII століття.
Інтер'єр храму
Інтер'єр храму
Головний вітраж храму, виконаний за проектом Т. Аксентовича
Готика в Франції
Шартрский собор Католицький кафедра льний собор, розташований у місті Шартр префекту ри департамента Ер і Луар, яскрава пам'ятка культової готичної арх ітектури. У 1979 році собор було включено досписку об'єктів від Франції Світової спадщини ЮНЕСКО.
Реймський собор Реймсский собор (фр. Notre-Dame de Reims) был построен в XIII в. , то есть позже. Собора Парижской Богоматери и Шартрс кого собора, но значительно раньше, чем соборы в Страсбурге, Амьене и Бове.
Собор Паризької Богоматері Один з найпрекрасніших витворів готичного мистецтва. Стоїть на острові Сіте, на місці першої християнської церкви Парижу, базилики Святого Стефана. Ця церква була побудована на місці Галло-римского храму Юпітеру, що стояв тут за часи римської влади.
Амьенський собор Кафедральный собор католической епископ ии с центром в городе Амьен (Пикард ия). По своему объему (200 000 м³) он превосходит все готические соборы Франции. .
Готичні шрифти Рукописні шрифти, що виникли у Франції та Німеччині у середині ХІ століття. З виникненням книгодрукування — набірні. У Німеччині уживалися майже до середини ХХ століття. Вирізняються особливим способом написання латинських літер. Існують багато варіантів, проте основні характерні особливості — це незграбна і подовжена форма, широкі штамби, сильна контрастність. Такі якості (видовженість та "ламаність") в часи виникнення забезпечували економію місця при письмі на пергаменті, що тоді був доволі дорогим.
Готичні шрифти
Готичні шрифти
Живопис
Живопис Готическое направление в живописи развилось спустя несколько десятилетий после появления элементов стиля в архитектуре и скульптуре. В Англии и Франции переход от романского стиля к готическому произошел около 1200 г. , в Германии — в 1220 -х гг. , а в Италии позднее всего — около 1300 г.
Живопис Неизвестный художник. Иоанн Добрый (1359). Один из первых готических портретов, дошедших до наших дней
Живопис Апрель. Миниатюра из «Великолепного часослова герцога Беррийского»
Живопис Петрус Кристус Св. Элигий в мастерской. 1449. Музей Метрополитен. Нью-Йорк
Пізня готика У пізньоготичній німецькій скульптурі багато патетики, з'являються манірність, претензійність, надмірна витонченість, поєднання релігійної екзальтації з жорстокою натуралістичністю (дерев'яні скульптури «Розп'ятий» і «Оплакуваний» ). Культура середньовіччя, яка існувала тисячоліття, висунула нове коло ідей та образів, нові естетичні ідеали, нові художні прийоми. Надихаючись духом християнства, мистецтво цього часу глибоко проникло у внутрішній світ людини. Інтерес мистецтва середньовіччя до духовності був величезним. Мислителі й художники цієї пори так само, як і в античності, прагнули гармонії, міркували про розумне влаштування світу. Але виражали це специфічно, абстрактнішою мовою.
Над роботою працювали: Ловчинський Сєрий [Doker] Джамал Рябоконь [nu 6 ok]
THE END