177_bfA.pptx
- Количество слайдов: 28
Готичний стиль Підготував: Учень 11 -А Андрій Дуб 2013
Середньовічні стилі Vст. н. е. -XIVст. Романський Готичний Стиль ( у мистецтві) –ідейно і художньо зумовлена сукупність спільних художніх засобів певної епохи, напряму
Історія походження Го тика (італ. gotico, були німецького походження племена готів). Готичний стиль — це художній стиль, що виявився завершальним етапом у розвитку культури країн Західної Європи (між серединою XII і XVI століть). Термін «Готика» введений в епоху Відродження як зневажливе позначення всього середньовічного мистецтва, що вважалося «варварським» .
Ознаки стилю вітражі спрямованість угору на фасаді одне вікно -роза кам'яне різьблення Стрілчасті арки скульптурні прикраси
Вітражі –картини з різнокольорового скла
Собор Богоматері в Реймсі – місце коронації королів. Франція
Портал Страсбурзького собору. Франція Страсбурзький собор. Франція. Протягом 200 років був найвищою будівлею світу
Кельнський собор
Пломеніюча готика Архітектуру пізньої готики (XVст. ) називають пломеніючою через характерні для неї химерні візерунки, що нагадують язики полум’я (Міланський собор, церква Сен-Маклу в Руані)
Пломеніюча готика. Собор у Мілані. Італія
Міланський собор (італ. Duomo di Milano) - кафедральний собор в Мілані. Побудований в стилі полум'яніючої готики з білого мармуру. Будівництво розпочато у 1386 році, проте завершилося воно лише на початку XIX століття, коли за розпорядженням Наполеона закінчено оформлення фасаду. Деякі деталі, проте, доробляти і пізніше: аж до 1965 року. Присвячений Різдву Пресвятої Діви Марії. Всесвітньо відома четверта за величиною церква в світі розташована в самому центрі Мілана і є його символом. Містить цілий ліс шпилів і скульптур, мармурових загострених башточок і колон, сплетених разом павутиною ширяючих опор. Він третій по величині в Європі після соборів Святого Петра в Римі і Святого Павла в Лондоні. За місткістю поступається серед готичних храмів тільки Севільському, а серед італійських храмів - тільки собору Святого Петра в Римі. Одних тільки статуй в соборі налічується 3400.
Марієнкірхе в Любеці. Німеччина
Собор Сієни. Італія
Собор святого Віта (Прага)
Церква Сент-Шапель (Париж)
Наумбурзський собор святих апостолів Петра і Павла
Скульптурні прикраси собору
Солсберійський собор у Великобританії – найяскравіший зразок англійської готики, володар найвищого церковного шпиля в Англії і найстарішого у світі працюючого годинника.
Л Е Г Е Н Д а За легендою, коли єпископ Солсбері Річар Пур зібрався будувати собор, він пустив стрілу у небо, пообіцявши побудувати храм там, куди вона впаде. Стріла впала посеред заплавних лук і неподалік від річки Ейвон. І в цьому мальовничому місці в 1220 році і був закладений перший камінь майбутнього Солсберійського собору, або Собору діви Марії. Унікальність його в тому, що основне будівництво храму було закінчено в найкоротший для того часу термін. Всього за 38 років, за одне покоління, в період з 1220 по 1258 роки, зросла грандіозна споруда, всі лінії якого підкреслювали спрямованість до небес, висоту і світло, на противагу громіздким і важким храмовим будівлям 11 і 12 століть. Це був чистий, завершений, зразок англійської готики, і таким собор і залишився протягом століть. У 1330 році собор був увінчаний 123 -метровим шпилем, найвищим в Англії на сьогоднішній день.
Солсберійський собор користується великою популярністю не тільки у прихожан, але і у туристів. Багато прикрашений різьбленням видатна споруда з мармуровими колонами, високим нефом та старовинними гробницями видатних людей минулого, екскурсія під самий верх шпиля по дерев’яних настилах, бій старовинного (1386 р) годинника і численні артефакти, в числі яких скромний пергаментний сувій – один з чотирьох оригінальних примірників Великої Хартії Вольностей – собору в Солсбері є чим здивувати своїх гостей.
Література Середньовіччя Яскравою сторінкою лицарської літератури є поезія трубадурів (від прованс. trobar — знаходити, створювати). Існувала на півдні Франції у Провансі з кінця XI до початку XIII ст. Лірика трубадурів постала утіленням лицарського світогляду. Поезія трубадурів була першою в Європі світською поезією народною мовою. У кожній країні їх називали по-різному: у Англії — менестрелі, у Німеччині — шпільмани.
Одяг в середні віки
Чоловічі плащі. Західна Європа. XI—XV ст. : а) пенула з капюшоном (народний тип); б) пенула з розрізами для рук; в) пенула з високими вирізами для рук; г) франко-бургундський короткий плащ; д) довга мантія з бічними розрізами і наплічником; е) вузький плащ, вшитий у пройми.
Лицар в XIII ст. Панна допомогає лицарю вдягти обладунки
Гобелени Середньовіччя Гобелен (фр. gobelin) — один із різновидів декоративноужиткового мистецтва, стінний безворсовий килим із сюжетною або орнаментною композицією, витканий вручну перехресним переплетенням ниток. Гобелени виготовляють із кольорових шовкових і/або шерстяних ниток окремими частинами, які потім зшивають між собою (часто окремі колірні плями). Третій вершник Апокаліпсису
177_bfA.pptx