Скачать презентацию ГОЛОДОМОР — ЦЕ ЗУМИСНЕ ОРГАНІЗОВАНИЙ РАДЯНСЬКОЮ ВЛАДОЮ У Скачать презентацию ГОЛОДОМОР — ЦЕ ЗУМИСНЕ ОРГАНІЗОВАНИЙ РАДЯНСЬКОЮ ВЛАДОЮ У

30923_голодомор.ppt

  • Количество слайдов: 36

ГОЛОДОМОР - ЦЕ ЗУМИСНЕ ОРГАНІЗОВАНИЙ РАДЯНСЬКОЮ ВЛАДОЮ У 1932 -1933 РОКАХ ШТУЧНИЙ ГОЛОД, ЯКИЙ ГОЛОДОМОР - ЦЕ ЗУМИСНЕ ОРГАНІЗОВАНИЙ РАДЯНСЬКОЮ ВЛАДОЮ У 1932 -1933 РОКАХ ШТУЧНИЙ ГОЛОД, ЯКИЙ ПРИЗВІВ ДО СМЕРТІ МІЛЬЙОНІВ УКРАЇНЦІВ І Є ГЕНОЦИДОМ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ.

Неврожай від Бога, а голод від людей Неврожай від Бога, а голод від людей

Занесення села на «чорну дошку» перетворювало його на резервацію, тамтешні жителі були приречені на Занесення села на «чорну дошку» перетворювало його на резервацію, тамтешні жителі були приречені на голодну смерть. Усі продукти й промислові товари звідти вивозили, а населення ізолювали від зовнішнього світу. 8 грудня 1932 року був оголошений «економічний бойкот» селам Піски та Свято-Троіцьке , перелік репресій до них зайняв кілька сторінок. Села оштрафовані в розмірі 15 -місячного плану м’ясозаготівель. Стягувати штраф прибули відряджені буксирні бригади. У народі їх називали «червона мітла» . Під час рейдів по господарствах відбирали не лише зерно, овочі, посівне насіння, але й усе, що було з харчів- навіть варені страви. У селі Піски результат занесення на «чорну дошку» був такий: із майже 2 тис. Жителів від голоду померли 1478.

 Одночасно Сталiн тим самим розраховував притиснути селян України, якi опиралися колективiзацiї сильнiше, нiж, Одночасно Сталiн тим самим розраховував притиснути селян України, якi опиралися колективiзацiї сильнiше, нiж, наприклад, росiйськi. А оскiльки селяни становили значну частину населення України, то голодомор, спрямований проти них, фактично означав голодомор українського народу.

Закон про п'ять колосків Голод, що поширювався протягом 1932 p. , набув найстрашнішої сили Закон про п'ять колосків Голод, що поширювався протягом 1932 p. , набув найстрашнішої сили на поч. 1933 р. Залишившись без хліба, селяни їли мишей, пацюків та горобців, кісткове борошно і кору дерев. Мали місце численні випадки канібалізму. Конфіскації збіжжя продовжувалися, незважаючи на те, що з голоду вимирали цілі села. За вказівкою Молотова, московського емісара, який керував хлібозаготівлею в Україні, коли хліба не було, забирали сухарі, картоплю, сало, соління, тобто всі запаси їжі. Купи зерна і картоплі, зібрані на залізничних станціях для вивезення в Росію, нерідко гнили просто неба. Але охорона не підпускала до них селян. 7 серпня 1932 р. ВЦВК і РНК СРСР ухвалили постанову «Про охорону соціалістичної власності» , за якою за крадіжку колгоспного майна вводилася «вища міра соціалістичного захисту» — розстріл з конфіскацією всього майна або позбавлення волі на термін не менше 10 років. Як крадіжка кваліфікувалася навіть спроба принести додому з колгоспного поля жменю зерна, щоб нагодувати голодних дітей. Не дивно, що сучасники називали цей закон «законом про п'ять колосків» .

Полтавська Сумська Харківська Черкаська Київська Житомирська Вінницька Одеська Дніпропетровська Донецька Хмельницька Полтавська Сумська Харківська Черкаська Київська Житомирська Вінницька Одеська Дніпропетровська Донецька Хмельницька

28 28