Скачать презентацию ГЕНРІК ІБСЕН 1828 -1906 ГЕНРІК ІБСЕН-НОРВЕЗЬКИЙ ПОЕТ Скачать презентацию ГЕНРІК ІБСЕН 1828 -1906 ГЕНРІК ІБСЕН-НОРВЕЗЬКИЙ ПОЕТ

Genrik_Ibsen_1828-1906.pptx

  • Количество слайдов: 16

ГЕНРІК ІБСЕН (1828 -1906) ГЕНРІК ІБСЕН (1828 -1906)

ГЕНРІК ІБСЕН-НОРВЕЗЬКИЙ ПОЕТ І ДРАМАТУРГ, ФУНДАТОР СОЦІАЛЬНОПСИХОЛОГІЧНОГО НАПРЯМУ У СВІТОВІЙ ДРАМАТУРГІЇ ГЕНРІК ІБСЕН-НОРВЕЗЬКИЙ ПОЕТ І ДРАМАТУРГ, ФУНДАТОР СОЦІАЛЬНОПСИХОЛОГІЧНОГО НАПРЯМУ У СВІТОВІЙ ДРАМАТУРГІЇ

БІОГРАФІЯ Ібсен народився в невеликому норвезькому містечку в сім'ї купця - тирана. Ходили чутки БІОГРАФІЯ Ібсен народився в невеликому норвезькому містечку в сім'ї купця - тирана. Ходили чутки про те , що він був незаконнонародженим дитиною. Ще в дитинстві він звик до самотності і навчився обходитися без близькості з іншими людьми. У 16 років він покинув будинок і став вчитися на аптекаря. У вільний час він читав , малював і писав вірші. Потім він перебрався в Христианію (зараз Осло) де став вивчати медицину. Драматургом Ібсен став випадково , коли йому запропонували попрацювати в якості "автора п'єс " для норвезького театру в місті Бергені.

 Шість років він провів в гіркій злиднях і животінні , не навчився своєму Шість років він провів в гіркій злиднях і животінні , не навчився своєму новому ремеслу. Ці роки він пізніше назвав " щоденним абортом ". У 1856 році в театрі з успіхом пройшла перша п'єса Ібсена. У тому ж році він познайомився зі своєю майбутньою дружиною Сюзанною Торесен. Вона дуже любила його , і після їх весілля, що відбулося в 1858 році , Сюзанна поїхала з Ібсеном в 27 - річне заслання , в яку він сам себе заслав. Ці роки вони прожили , в основному , у Римі , Дрездені та Мюнхені.

 Ібсена переслідувала нав'язлива ідея стати знаменитим , але це зробити було не так Ібсена переслідувала нав'язлива ідея стати знаменитим , але це зробити було не так просто. Його вважали драматургом , у якого єретичні теорії про сім'ю , шлюб , релігії і людській поведінці були аморальними і обурливими. Коли в 63 -річному віці Ібсен , зрештою , повернувся до Норвегії , він був уже всесвітньо відомий. Після двох ударів , які практично відняли у нього всі фізичні сили , Ібсен помер у віці 78 років.

“ЛЯЛЬКОВИЙ ДІМ” “ЛЯЛЬКОВИЙ ДІМ”

“ЛЯЛЬКОВИЙ ДІМ” П'єсою, в якій найпослідовніше виявились нові принципи драматурга, стала драма “Ляльковий дім”. “ЛЯЛЬКОВИЙ ДІМ” П'єсою, в якій найпослідовніше виявились нові принципи драматурга, стала драма “Ляльковий дім”. Головну увагу письменник зосередив на проблемі прав жінки, але взагалі доля головної героїні відбиває глибинні суперечності сучасного драматургу суспільства.

На початку драми автор відтворює життя-гру головних героїв та їхнє зовнішнє благополуччя. Конфлікт, що На початку драми автор відтворює життя-гру головних героїв та їхнє зовнішнє благополуччя. Конфлікт, що дав поштовх розвитку дії п'єси , виник давно, але до певного часу героями не освідомлювався.

Соціальні протиріччя у драмі Ібсена переростають У протиріччя моральні, які драматург вирішує у психологічному Соціальні протиріччя у драмі Ібсена переростають У протиріччя моральні, які драматург вирішує у психологічному плані. Головну увагу драматург зосереджує на тому, як Нора сприймає свої вчинки інших героїв, як змінюється її оцінка світу і людей. ЇЇ страждання та її прозріння стають основним змістом драми.

У психологічній драмі Ібсена важливу роль відіграє символіка. Символічна назва п'єси –”Ляльковий дім”. Маленька У психологічній драмі Ібсена важливу роль відіграє символіка. Символічна назва п'єси –”Ляльковий дім”. Маленька жінка постає проти суспільства, не бажаючи бути лялькою у ляльковому домі.