Скачать презентацию Галактикою називається велика система із зірок міжзоряного Скачать презентацию Галактикою називається велика система із зірок міжзоряного

galaktika_875.ppt

  • Количество слайдов: 10

Галактикою називається велика система із зірок , міжзоряного газу , пилу і темної матерії Галактикою називається велика система із зірок , міжзоряного газу , пилу і темної матерії , пов'язана силами гравітаційної взаємодії. Зазвичай галактики містять від 10 мільйонів до декількох трильйонів зірок, що обертаються навколо загального центру тяжіння. Крім окремих зірок , і розрідженому міжзоряному середовища , більша частина галактик містить безліч кратних зоряних систем , зоряних скупчень і різних туманностей. Як правило , діаметр галактик становить від декількох тисяч до декількох сотень тисяч світлових років , а відстані між ними обчислюються мільйонами світлових років.

 • На небі незліченна безліч зірок. Однак неозброєним оком в ясну погоду можна • На небі незліченна безліч зірок. Однак неозброєним оком в ясну погоду можна спостерігати тільки близько 2500 в кожному з півкуль. Зірки розподілені у Всесвіті нерівномірно , утворюючи галактики , що складаються з різного числа зірок : від десятків тисяч до сотень млрд. У всій Всесвіту знаходиться незліченна кількість галактик. Зірки знаходяться так далеко від нас , що навіть у найпотужніший телескоп видно як точки. Найближча до Сонця зірка Проксіма Центавра знаходиться на Расcтояние 4, 25 світлових років , а до близькому галактики , Карликової галактики в Стрільці - 80 тисяч світлових років.

 • Міжзоряний газ - це розріджена газова середа , що заповнює весь простір • Міжзоряний газ - це розріджена газова середа , що заповнює весь простір між зірками. Міжзоряний газ прозорий. Повна маса міжзоряного газу в Галактиці перевищує 10 мільярдів мас Сонця або кілька відсотків сумарної маси всіх зірок нашої Галактики. Хімічний склад приблизно такий же , як і у більшості зірок : він складається з водню і гелію ( 90 % і 10 % за кількістю атомів , відповідно) з невеликою домішкою більш важких елементів. Залежно від температури і щільності міжзоряний газ перебуває в молекулярному , атомарному або ионизованном станах.

 • Міжзоряний пил - домішка твердих мікроскопічних частинок в міжзоряному газі. Повна маса • Міжзоряний пил - домішка твердих мікроскопічних частинок в міжзоряному газі. Повна маса міжзоряного пилу складає близько 1 % від маси газу. Розмір часток міжзоряного пилу від 0, 01 до 0, 02 мкм. Ймовірно , пилинки мають тугоплавкое ядро ( графітове , силікатне або металеве ) , оточене органічною речовиною або крижаною оболонкою. Дослідження , проведені останнім часом , вказують на те , що пилові частинки , як правило , несферіческую за формою. Пил впливає на оптичне випромінювання зірок , приводячи до поглинання , почервоніння і поляризації світла зірок.

Загальна назва сукупності астрономічних об'єктів , недоступних прямим спостереженнями сучасними засобами астрономії, але спостережуваним Загальна назва сукупності астрономічних об'єктів , недоступних прямим спостереженнями сучасними засобами астрономії, але спостережуваним побічно по гравітаційним ефектам , що чиниться на спостережувані об'єкти. Загальна проблема прихованої маси складається з двох проблем : астрофізичної , тобто протиріччя спостережуваної маси гравітаційно зв'язаних об'єктів і їх систем , таких , як галактики і їх скупчення , з їх спостережуваними параметрами , обумовленими гравітаційними ефектами ; космологічної - протиріччя спостережуваних космологічних параметрів отриманої за астрофізичним даними середньої щільності Всесвіту.

 • Сонце - центральне тіло Сонячної системи представляє собою гарячий газова куля. Воно • Сонце - центральне тіло Сонячної системи представляє собою гарячий газова куля. Воно в 750 разів перевершує за масою всі інші тіла Сонячної системи разом узяті. Саме тому все в Сонячній системі можна наближено вважати обертовим навколо Сонця. Землю Сонце " переважує " в 330 000 разів. На сонячному діаметрі можна було б розмістити ланцюжок з 109 таких планет , як наша. Сонце найближча до Землі зірка , воно - єдина з зірок , чий видимий диск розрізнимо неозброєним оком. Всі інші зірки , віддалені від нас на світлові роки , навіть при розгляді в потужні телескопи , не відчиняють ніяких подробиць своїх поверхонь. Світло від Сонця доходить до нас за 8 з третього хвилин. За однією з гіпотез , саме разом із Сонцем утворилася наша планетна система , Земля , а потім і життя на ній.

 • Паралельний світ - реальність , існуюча якимось чином одночасно з нашою , • Паралельний світ - реальність , існуюча якимось чином одночасно з нашою , але незалежно від неї. Ця автономна реальність може мати різні розміри: від невеликої географічної області до цілої всесвіту. У паралельному світі події відбуваються по своєму , він може відрізнятися від нашого світу як в окремих деталях , так і кардинально , практично у всьому. Фізичні закони паралельного світу не обов'язково аналогічні законам нашого світу ; зокрема , іноді допускається існування в паралельних світах таких явищ , як магія.

 Юрій Олексійович Гагарін народився 9 березня 1934 року в селі Клушино Гжатского району Юрій Олексійович Гагарін народився 9 березня 1934 року в селі Клушино Гжатского району Західної області РРФСР, неподалік від міста Гжатск (пізніше перейменованого в місто Гагарін) Гагарінського району Смоленської області. 12 квітня 1961 з космодрому Байконур вперше в світі стартував космічний корабель «Восток» , на борту з пілотом-космонавтом Юрієм Олексійовичем Гагаріним. За цей подвиг йому було присвоєно звання Героя Радянського Союзу, а починаючи з 12 квітня 1962 день польоту Гагаріна в космос був оголошений святом - Днем космонавтики.

 • Комети - невеликі небесні тіла, що мають туманний вигляд, що обертаються навколо • Комети - невеликі небесні тіла, що мають туманний вигляд, що обертаються навколо Сонця зазвичай по витягнутих орбітах. При наближенні до Сонця комети утворюють кому і іноді хвіст з газу і пилу. Ядро - тверда частина комети, що має порівняно невеликий розмір. Навколо ядра активної комети (при його наближенні до Сонця) утворюється кома. • Ядра комет складаються з льоду з додаванням космічного пилу і заморожених летких сполук: монооксиду та діоксиду вуглецю, метану, аміаку.