Скачать презентацию Функціональні системи вертольота Ми-2 Паливна система Навчальні Скачать презентацию Функціональні системи вертольота Ми-2 Паливна система Навчальні

Презентация гз9.ppt

  • Количество слайдов: 16

Функціональні системи вертольота Ми-2 Паливна система Функціональні системи вертольота Ми-2 Паливна система

Навчальні питання 1. 2. 3. 4. Загальна характеристика паливної системи Принципова схема паливної системи, Навчальні питання 1. 2. 3. 4. Загальна характеристика паливної системи Принципова схема паливної системи, склад агрегатів та їх призначення Електричний відцентровий насос. ЕЦН 75: конструкція, основні данні, робота. Робота паливної системи.

1. Загальна характеристика паливної системи o o Паливна система призначена для розміщення на борту 1. Загальна характеристика паливної системи o o Паливна система призначена для розміщення на борту вертольота необхідної кількості палива (рис. 16. ) і забезпечення без-перервної подачі його у достатній кількості до двигунів на всіх режимах польоту. Об’єм основного паливного бака складає 600 літрів, об’єм додаткових паливних баків 283 літра На вертольоті Ми-2 подача палива до двигунів забезпечується підкачуючим насосом, який дає можливість робити стінки баків тонкими і легкими. Розміщення палива всіх трьох баків, а також у варіанті "один бак" або "два бака", забезпечує збереження центрування вертольота у польоті у припустимих межах при будь-якому залишку палива.

Розміщення палива на вертольоті: 1 заправна горловина основного бака; 2 додатковий бак; 3 – Розміщення палива на вертольоті: 1 заправна горловина основного бака; 2 додатковий бак; 3 – основний бак; 4 дренажна трубка; 5 заправна горловина додаткового бака; 6 – лючок блоку фільтрів; 7 дренаж основного бака

2. Принципова схема паливної системи, склад агрегатів та їх призначення o У паливну систему 2. Принципова схема паливної системи, склад агрегатів та їх призначення o У паливну систему входять: основний бак, два додаткових бака, два підкачуючих насоса ЭЦН-75, блок фільтрів, пожежні крани, паливомір КЭС-2097 А, сигналізатор тиску СД-16 А, зворотні клапани, щиток керування та сигналізації, трубопроводи, шланги і сполучна арматура.

o Принципова схема паливної системи: 1 основний паливний бак; 2 підкачуючий насос ЭЦН - o Принципова схема паливної системи: 1 основний паливний бак; 2 підкачуючий насос ЭЦН - 75; 3 – зворотні клапани вагового типу; 4 підвісний бак; 5 дренаж; 6 заливна горловина; o 7 датчик паливоміра; 8 клапан консервації і випускання повітряних пробок; 9 пожежні крани; 10 фільтри тонкого очищення; 11 фільтр грубого очищення; 12 крани зливу; 13 сигналізатор тиску СД-16 А

Cклад агрегатів та їх призначення o Основний паливний бак виконаний із двошарової гасостійкої гуми Cклад агрегатів та їх призначення o Основний паливний бак виконаний із двошарової гасостійкої гуми і для міцності обклеєний капроновою тканиною. Бак закріплений у контейнері за допомогою розтяжок і шпильок, що перешкоджають деформації стінок при виробленні гасу. У нижній частині бака знаходиться технологічний люк, герметично закритий плитою з магнієвого сплаву. На плиті з внутрішньої сторони закріплені підкачуючі насоси, від яких через стінку плити є вивід електричних проводів. На плиті встановлений кран зливу відстою заправленого палива для передпольотного контролю.

Cклад агрегатів та їх призначення o На верхній частині бака розташована заливна горловина з Cклад агрегатів та їх призначення o На верхній частині бака розташована заливна горловина з герметичною кришкою, датчик паливоміра і штуцер дренажу. На заливній горловині є штуцер для приєднання трубопроводу системи нейтрального газу. Верхня точка трубки дренажу розташовується вище рівня цілком заправлених додаткових баків, щоб виключити витікання палива в результаті статичного підтискування з додаткових баків. У правій і лівій стінці бака встановлені штуцери зі зворотними клапанами для приєднання трубопроводів від додаткових баків після їх встановлення. Коли знімають додатковий бак, штуцер закривають заглушкою.

Паливомір КЭС-2027 А o Паливомір КЭС-2027 А с датчиком важільно-поплавкового типу і покажчиком на Паливомір КЭС-2027 А o Паливомір КЭС-2027 А с датчиком важільно-поплавкового типу і покажчиком на приладовій дошці (рис. 18) забезпечує контроль кількості палива в основному баці, видає сигнали на табло "БАК ПОЛНЫЙ" при заправленні і на табло "ОСТАЛОСЬ ТОПЛИВА 100 Л". Сигнали формуються зміною електричного опору реостата датчика і спрацьовуванням кінцевих вимикачів при зміні рівня палива.

АЗМ, покажчик паливоміра і табло аварійного залишку палива o Паливо заправляється у баки через АЗМ, покажчик паливоміра і табло аварійного залишку палива o Паливо заправляється у баки через заливні горловини у послідовності: спочатку основний, потім додаткові.

3. Електричний відцентровий насос ЕЦН-75: конструкція, основні данні, робота. o Електричні відцентрові насоси ЭЦН 3. Електричний відцентровий насос ЕЦН-75: конструкція, основні данні, робота. o Електричні відцентрові насоси ЭЦН 75 мають продуктивність 750 л/год при тиску на виході 0, 8 кг/см 2. Таким чином, один працюючий насос цілком забезпечує подачу палива до обох двигунів, тому що необхідно, залежно від режиму їх роботи, усього 225. . . 235 кг/год.

o Блок фільтрів встановлений у ніші правого борта вертольота. Складається з корпуса, усередині якого o Блок фільтрів встановлений у ніші правого борта вертольота. Складається з корпуса, усередині якого розміщені: фільтр грубого очищення, два паралельно установлених фільтри тонкого очищення, два пропускних клапани і два пожежних крани.

4. Робота паливної системи. o з додаткових баків самопливом надходить в основний бак, з 4. Робота паливної системи. o з додаткових баків самопливом надходить в основний бак, з якого підкачуючим насосом подається до блоку фільтрів і до сигналізатора тиску. У польоті при справній паливній системі працює насос № 1 і на щитку світиться зелене табло "НАСОС № 1 РАБОТАЕТ" (рис. 19). До повного вироблення з додаткових баків у основному баці рівень палива максимальний і на покажчику паливомера стрілка показує 600 літрів.

o У блоці фільтрів спочатку відбувається груба фільтрація палива, потім по двох каналах паливо o У блоці фільтрів спочатку відбувається груба фільтрація палива, потім по двох каналах паливо надходить до фільтрів тонкого очищення. Якщо пропускна здатність фільтрів тонкого очищення погіршується (відкладення бруду або кристалів льоду), то на них зростає перепад тиску Р. При Р= 0, 5 кг/см 2 відкриється перепускний клапан (або обидва клапани) і паливо у потрібній кількості (частково без тонкого очищення) буде надходити до двигунів.

o При відмовленні насоса № 1 тиск буде знижуватися і при значенні менш 0, o При відмовленні насоса № 1 тиск буде знижуватися і при значенні менш 0, 25 кг/см 2, сигналізатор тиску через блок керування вимкне насос № 1 і увімкне насос № 2. На щитку системи згасне табло "НАСОС № 1 РАБОТАЕТ" і засвітиться табло "НАСОС № 2 РАБОТАЕТ". Після очищення паливо через відкриті пожежні крани надходить до насосіврегуляторів двигунів по окремих трубопроводах.

АЗМ і щиток керування роботою насосів паливної системи o При залишку палива в основному АЗМ і щиток керування роботою насосів паливної системи o При залишку палива в основному баці 100 літрів від датчика паливоміра засвітиться червоне табло на приладовій дошці "ОСТАЛОСЬ ТОПЛИВА 100 ЛИТ" (рис. 18). Точність спрацьовування ± 3 % (± 18 літрів).