lek_prez-2009-d-m-filosofiya.PPT
- Количество слайдов: 14
ФІЛОСОФІЯ ІНТЕРАКТИВНИЙ ПОСІБНИК
Філософія “любов до мудрості” (“філео” – люблю, “софія” – мудрість) – наука про найзагальніші закони розвитку природи, суспільства та людського мислення; форма суспільної свідомості, спрямована на вироблення цілісного погляду на світ та місце у ньому людини.
Філософія як проблема. 1. Філософія як світоглядне знання. 2. Історичні типи світогляду та їх особливості. 3. Специфіка філософського знання. 4. Предмет та функції філософії.
Рекомендована література Ú Канке В. А. Философия. Исторический и Ú Ú Ú Ú систематический курс. – М. , 2001. Кульчицький О. Основи філософії і філософських наук. – Мюнхен-Львів, 1995. Мамардашвили М. К. Как я понимаю философию. – М. , 1990. Мир философии. Книга для чтения: В 2 -х ч. – М. , 2002. Радугин А. А. Хрестоматия по философии: Учебное пособие. – М. , 1998. Світогляд і духовна культура. – К. , 2004. Философский энциклопедический словарь. – 2 -е изд. – М. , 2005. Філософія: Курс лекцій. – К. , 2006.
Спонуки до філософського мислення? ? ?
Філософія - наука світоглядна Світогляд – це сукупність узагальнених уявлень людини про себе, світ, свої взаємини зі світом, про своє місце в світі та своє життєве призначення.
Історичні типи світогляду: Ú Міф (гр. mithos – переказ) - історичний тип світогляду людини, специфічний спосіб пояснення та трактування предметів та явищ, якому притаманне зміщення об’єкта та суб’єкта пізнання, персоніфікація природних сил та наділення їх людськими за характером, але фантастично видозміненими властивостями. Ú Релігія (лат. religio – культ богів) – історичний тип світогляду, який базується на визнанні надприродного як основи розвитку всього сущого.
Становлення і розвиток науки, якісні зміни в діяльності людей, обумовили формування нового типу світогляду – філософії. Передумови виникнення філософії Ú Розподіл суспільства на класи, який супроводився розподілом праці Ú Досягнення людьми відповідного рівня інтелектуального розвитку
Основне питання філософії складається їз специфіки вивчаємих нею проблем, тобто її тематики.
Основне питання філософії по Ф. Енгельсу
Методи філософського пізнання Метод пізнання – це спосіб побудови та обґрунтування системи філософських та наукових знань, сукупність прийомів і операцій, за допомогою яких здобувається нове знання. Ú Метафізичний метод визнає, що і в природі, і в суспільстві, і в духовній сфері об’єкти, процеси, явища існують відокремлено, без взаємного органічного зв’язку, вони не розвиваються. Ú Діалектичний метод визнає універсальний зв’язок усіх явищ природного, соціального і духовного вимірів дійсності та розвиток її.
Предмет філософії Ú Предметом філософії є світ у цілому (природа, суспільство і мислення) у своїх найзагальніших закономірностях.
Складові дисципліни філософії Ú Відповідно до особливої проблематики і предметної сфери у філософії розрізняють самостійні складові дисципліни.
Функції філософії Ú Світоглядна Ú Соціально-аксиологічна Ú Пізнавальна Ú Евристична Ú Методологічна Ú Логіко-гносеологічна Ú Гуманістична Ú Культурно-виховна
lek_prez-2009-d-m-filosofiya.PPT