Скачать презентацию ФАЗОВИЙ МЕТОД Фазовий метод є найпоширенішим методом геодезичної Скачать презентацию ФАЗОВИЙ МЕТОД Фазовий метод є найпоширенішим методом геодезичної

ФАЗОВИЙ МЕТОД.ppt

  • Количество слайдов: 5

ФАЗОВИЙ МЕТОД Фазовий метод є найпоширенішим методом геодезичної віддалеметрії і використовується практично у всіх ФАЗОВИЙ МЕТОД Фазовий метод є найпоширенішим методом геодезичної віддалеметрії і використовується практично у всіх світло і радіовіддалемірах, а також у більшості радіогеодезичних систем та космічній геодезії. Основою фазового методу є лінійна залежність фази гармонічного коливання від часу. Вимірювання фази за деякий проміжок часу є лінійною функцією відстані, яку проходить за цей час гармонічне коливання. Фазометр вимірює різницю фаз прямого й зворотного дистанційних сигналів Принципова схема фазового метод Таким чином, відстань D можна обчислити, якщо виміряти зсув фаз сигналу з частотою f, який виникає в результаті проходження електромагнітним коливанням дистанції у прямому й зворотному напрямках.

Враховуючи циклічність, зсув фаз у загальному випадку можна показати у вигляді де: N - Враховуючи циклічність, зсув фаз у загальному випадку можна показати у вигляді де: N - ціле число, а φ - приймає значення. Фазометр може вимірювати зсув фаз лише в межах від 0 до 2π, тому ціле число N залишається невідомим. Отримаємо формулу, яка називається основним рівнянням фазової дальнометрії. В цьому рівнянні дві невідомі величини: відстань D та ціле число N, визначення якого отримало назву вирішення неоднозначності. Це рівняння показує, що у вимірюваній відстані вкладається деяке число (N+ΔN), яке складається з цілої і дробової частини, півхвиль λ/2. Іншими словами, величина λ/2 представляє собою лінійну міру за допомогою якої виконується вимірювання відстані – своєрідну масштабну одиницю довжини, яка укладається на вимірюваному відрізку. Відповідну цій довжині хвилі частоту f, називають масштабною частотою.

ВИРІШЕННЯ НЕОДНОЗНАЧНОСТІ ПЛАВНОЮ ЗМІНОЮ ЧАСТОТИ n n=Nn-N 1 ВИРІШЕННЯ НЕОДНОЗНАЧНОСТІ ПЛАВНОЮ ЗМІНОЮ ЧАСТОТИ n n=Nn-N 1

ВИРІШЕННЯ НЕОДНОЗНАЧНОСТІ НА ФІКСОВАНИХ ЧАСТОТАХ Вирішення задачі має місце при вимірюваннях на двох (декількох) ВИРІШЕННЯ НЕОДНОЗНАЧНОСТІ НА ФІКСОВАНИХ ЧАСТОТАХ Вирішення задачі має місце при вимірюваннях на двох (декількох) фіксованих масштабних частотах. При m частотах маємо m незалежних рівнянь виду (2. 31) із m+1 невідомими, де всі величини ΔN вимірюються фазометром. Основна ідея методу полягає в тому, що наближене значення відстані, яке потрібне для визначення числа N на кожній частоті, знаходиться на попередній, більш низькій, меншій у К раз (К - коефіцієнт неоднозначності) частоті, визначення N, на якій дозволяє знати відстань грубіше. Для цього кожна попередня частота повинна бути, в той же час, достатньо високою, щоб забезпечити визначення відстані з точністю, не гірше 1/4 довжини хвилі наступної, більш високої, частоти. Зауважимо, що зменшення частоти коливань у К раз, зменшує в К раз число (N + ΔN), і, відповідно збільшує довжину хвилі, яка вкладається у вимірюваній дистанції.

Швидкість розповсюдження електромагнітних хвиль у вакуумі Схема визначення швидкості світла за дослідом Фізо В Швидкість розповсюдження електромагнітних хвиль у вакуумі Схема визначення швидкості світла за дослідом Фізо В результаті цього експерименту було отримано результат С 0 = 315000 км/с. В 1862 році французький фізик Фуко використав замість зубчатого колеса дзеркала і отримав результат С 0=298000 км/с з СКП 500 км/с. Останні розробки в області визначення швидкості світла базуються на вимірюванні, із дуже високою точністю, довжини хвилі та частоти випромінювання Сучасні електронні засоби дозволяють виміряти частоту й довжину хвилі випромінювання з точністю 10 -8 -10 -10. Так Бергер і Халл в 1972 році повідомили про вимірювання довжини хвилі = 3, 3922314041, 210 -8 мкм і частоти f = 88, 376181627510 -8 ГГц, що дало змогу отримати значення швидкості світла С 0=299792, 45870, 0011 км/с. В 1974 році консультативний комітет по визначенню метра, підтриманий Міжнародним астрономічним союзом, рекомендував прийняти в якості постійної для швидкості розповсюдження світла у вакуумі наступну величину: С 0=299792458 м/с з СКП 410 -9. Така точність забезпечує вимірювання відстані до Місяця з помилкою близько 1, 5 м.