Этничные группы украинцев.(География).pptx
- Количество слайдов: 9
ЕТНОГРАФІЧНІ ГРУПИ УКРАЇНЦІВ!
ПІД ЕТНОГРАФІЧНОЮ ГРУПОЮ АБО СУБЕТНОСАМИ РОЗУМІЮТЬ ПЕВНУ ГРУПУ ЛЮДЕЙ, ЩО НАЛЕЖИТЬ ДО КОНКРЕТНОГО ЕТНОСУ. ВОНА ЗБЕРІГАЄ ТРАДИЦІЙНІ ЕЛЕМЕНТИ ПОБУТОВОЇ КУЛЬТУРИ, ДІАЛЕКТНІ ВІДМІННОСТІ В МОВІ І СКЛАДАЄ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНУ СПІЛЬНІСТЬ. ТРАДИЦІЙНО-ПОБУТОВІ ОСОБЛИВОСТІ ЕТНОГРАФІЧНИХ ГРУП (СУБЕТНОСІВ) ВИЯВЛЯЮТЬСЯ В ОДЯЗІ, ЖИТЛІ, ЗВИЧАЯХ, ОБРЯДАХ, ФОЛЬКЛОРІ, НАРОДНІЙ МУЗИЦІ ТА ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОМУ МИСТЕЦТВІ.
БОЙКИ - ЕТНОГРАФІЧНА ГРУПА УКРАЇНСЬКОГО ЕТНОСУ, ЩО РОЗСЕЛЕНА ПО ОБИДВА УЗБІЧЧЯ СЕРЕДНЬОЇ ЧАСТИНИ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ. БОЙКІВЩИНА ЗАЙМАЄ ВИСОКІ БЕСКИДИ. ВИХОДЯЧИ З МІСЦЕВИХ ПРИРОДНИХ УМОВ, БОЙКИ З ДАВНІХ ЧАСІВ ЗАЙМАЛИСЯ СКОТАРСТВОМ, А В НОВІШИХ ЧАСАХ ЗЕМЛЕРОБСТВОМ. ДО ДОДАТКОВИХ ЗАЙНЯТИ БОЙКІВ НАЛЕЖАЛИ РОБОТИ НА ЛІСОРОЗРОБКАХ, НАФТОВИХ ПРОМИСЛАХ, ЗБИРАННЯ ЯГІД І ГРИБІВ, РОЗВЕДЕННЯ В ОКРЕМИХ МІСЦЯХ САДІВ.
ГУЦУЛИ ЯК ЕТНОГРАФІЧНА ГРУПА, МАЮТЬ СВОЮ ГУЦУЛЬСЬКУ ГОВІРКУ, ВИДІЛЯЮТЬСЯ КРАСИВИМ ГУЦУЛЬСЬКИМ ОДЯГОМ, СВОЄРІДНОЮ НАРОДНОЮ АРХІТЕКТУРОЮ, ЗВИЧАЯМИ, ТРАДИЦІЯМИ, БАГАТИМ РОЗМАЇТИМ ФОЛЬКЛОРОМ, ШИРОКИМ РОЗВИТКОМ НАРОДНИХ РЕМЕСЕЛ. ВОНИ МАЮТЬ СВОЮ ЕТНОГРАФІЧНУ ТЕРИТОРІЮ ( УЦУЛЬЩИНУ. В НОВІТНІЙ ЧАС Г ГУЦУЛИ В ЗНАЧНІЙ МІРІ ЗАЙНЯТІ В ЛІСОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ, ЛІСОРОЗРОБКАХ, В ДЕРЕВООБРОБНІЙ ТА ІНШИХ ГАЛУЗЯХ ГОСПОДАРСТВА.
ЛЕМКИ - ЕТНОГРАФІЧНА ГРУПА УКРАЇНСЬКИХ ГОРЯН, ЯКА ДО 1947 Р. ЖИЛА ПО ОБОХ БОКАХКАРПАТСЬКОГО ХРЕБТА. ЇХНЯ ТЕРИТОРІЯ ВИСТУПАЄ ПІВОСТРОВОМ МІЖ ПОЛЬСЬКОЮ І СЛОВАЦЬКОЮ ЕТНОГРАФІЧНОЮ ТЕРИТОРІЄЮ. ЛЕМКИ, ЯК ЕТНОГРАФІЧНА ГРУПА, МАЮТЬ СВОЮ ГОВІРКУ, ДУХОВНУ ТА МАТЕРІАЛЬНУ КУЛЬТУРУЯК. ЗАЗНАЧАЄ В. КУБІЙОВИЧ, З ОДНОГО БОКУ ВОНИ АРХАЇЧНІ, А З ДРУГОГО ЗАЗНАЛИ ВПЛИВУ СЛОВАЦЬКО-ПОЛЬСЬКОГО ОТОЧЕННЯ. ЕМКИ В Л ПОРІВНЯННІ З ІНШИМИ ЕТНІЧНИМИ ГРУПАМИ УКРАЇНСЬКИХ ГОРЯН БІЛЬШЕ ПРИВ'ЯЗАНА ПОВ'ЯЗАНІ ДО СВОЇХ ГІР, ТРАДИЦІЙНИХ ФОРМ ЖИТТЯ І ЦЕРКВИ. -
ІСНУВАЛО НА РІВНИННІЙ ТЕРИТОРІЇУКРАЇНИ - ВПОЛІССІ ТА В СЕРЕДНЬОМУ ПРИДНІПРОВ'Ї. ЇХ ВИНИКНЕННЯ ТА ІСНУВАННЯ БУЛО ЗУМОВЛЕНО РІЗНИМИ ПРИЧИНАМИ. ТАК, ЛИТВИНАМИ НАЗИВАЛИ БІЛОРУСІВ ПІВДЕННОГО ПОЛІССЯ ТА СУСІДНІХ УКРАЇНЦІВ. ЕТНОНІМ ЛИТВИНИ ПОВ'ЯЗАНІСТЬ ЯЗАНИЙ З ДЕРЖАВНО-ПОЛІТИЧНИМИ ЧИННИКАМИ, ВІН ВІДНОСИВСЯ ДО ЧАСТИНИ ПОЛІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ, ЯКЕ ВXIV-XVI СТ. ВХОДИЛО ДО СКЛАДУЛИТОВСЬКОЇ ДЕРЖАВИ. ДО ЛИТВИНІВ НАЛЕЖИТЬ ДРУГИЙПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ЛЕОНІД КУЧМА.
ПІНЧУКИ. НАРЕЧИЕ ПІНЧУКІВ ЯВЛЯЄ СОБОЮ ЩОСЬ ПРОМІЖНЕ МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ І БІЛОРУСЬКОЮ МОВАМИ, АЛЕ ТАКОЖ МАЄ СВОЇ ОСОБЛИВОСТІ. У ПІНЧУКІВ, ЩО ЗАЙМАЮТЬ ПРОМІЖНЕ ПОЛОЖЕННЯ МІЖ УКРАЇНЦЯМИ ТА БІЛОРУСАМИ, ОКРІМ САМОБУТНІХ ПІСЕНЬ, Є БЕЗЛІЧ ПІСЕНЬ УКРАЇНСЬКИХ І БІЛОРУСЬКИХ, ЯКІ ЗАЗНАЛИ ДЕЯКОГО ЗМІНИ У МОВНОМУ ВІДНОШЕННІ.
НАЙБІЛЬШЕ ПОШИРЕНА НАЗВА ПОЛІЩУКИ (ВПЕРШЕ ЗГАДУЄТЬСЯ В ДОКУМЕНТАХ XVII СТ. ). ЦЯ НАЗВА ОХОПЛЮВАЛА УКРАЇНСЬКЕ ТА БІЛОРУСЬКЕ НАСЕЛЕННЯ В МЕЖАХ ІСТОРИКО-ЕТНОГРАФІЧНОЇ ТЕРИТОРІЇ ПОЛІССЯ. ВИХОДЯЧИ З ПРИРОДНО-ГЕОГРАФІЧНИХ УМОВ УКРАЇНСЬКОГО ПОЛІССЯ ПОЛІЩУКИ З ДАВНІХ ДАВЕН ЗАЙМАЛИСЯ ЗЕМЛЕРОБСТВОМ, СКОТАРСТВОМ, РИБАЛЬСТВОМ, МИСЛИВСТВОМ, ПАСІЧНИЦТВОМ. ПОЛІЩУКИ ВИДІЛЯЮТЬСЯ СВОЄЮ НАРОДНОЮ КУЛЬТУРОЮ, ДАВНЬОЮ ОБРЯДОВІСТЮ, ЗВИЧАЯМИ, ТРАДИЦІЯМИ, ОСОБЛИВОСТЯМИ ПІСЕННОГО ФОЛЬКЛОРУ.
БУКОВИНИ, ГАЛИЧИНИ І ЗАКАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ. ПІСЛЯ ІММІГРАЦІЇ РУСИНИ В 18 - 20 СТОЛІТТЯХ ПРОЖИВАЮТЬ ПЕРЕВАЖНО НА СХОДІ СЛОВАЧЧИНИ І СЕРБСЬКІЙ ВОЄВОДИНІ ТА ХОРВАТІЇ, А ТАКОЖ УСША ТА КАНАДИ. ЧАСТИНА МЕШКАЄ У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ УКРАЇНИ ТА КРАЙНЬОМУ ПІВДЕННИЙ ЗАХОДІ ПОЛЬЩІ.
Этничные группы украинцев.(География).pptx