Казначейська справа.pptx
- Количество слайдов: 11
ЕТАПИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА Підготувала Студентка 32 -б групи Дяченко Анастасія
Казначейство - це фінансовий орган, на який покладаються функції з касового виконання державного бюджету України. До середини 1993 року в Україні діяла банківська система виконання державного бюджету , що перейшла у спадок від СРСР із його централізованою економікою та однорівневою банківською системою. Тогочасна практика касового виконання державного бюджету була розрахована на систему єдиного банку й не відповідала дворівневій банківській системі , яка почала формуватися в Україні наприкінці 80 -х років.
Бюджетні кошти зосереджувалися в недержавних банківських установах , для яких виконання бюджету не було пріоритетним напрямком діяльності. Разом з тим , відповідно до діючого на той час законодавства комерційні банки отримали економічну самостійність щодо розпорядження як банківським капіталом , так і залученими коштами. Це призвело до послаблення обліку бюджетних коштів , усунення комерційних банків від контролю за їх використанням.
Ситуація змінилася із запровадженням із 1 липня 19993 року єдиної системи касового виконання бюджету. З метою забезпечення ефективного управління коштами Державного бюджету України , підвищення оперативності у фінансуванні видатків у межах наявних обсягів фінансових ресурсів у Державному бюджеті України Указом Президента України від 27 квітня 1995 року було створено Державне казначейство України при Міністерстві фінансів України.
З утворенням Державного казначейства відбувся перерозподіл функціональних повноважень щодо касового виконання бюджету між головними учасниками бюджетного процесу : органами казначейства , банківськими установами і фінансовими органами з подальшим їх зосередженням у казначейській системі.
Етапи становлення та розвитку системи ДКУ 1 -й етап. Квітень 1995 р. -1997 р. Період функціонально-правового визначення , становлення організаційної структури ДКУ , поетапного запровадження казначейської системи виконання державного бюджету.
1995 -1996 роки. - створення трирівневої організаційної структури Державного казначейства , визначення функціональних завдань діяльності органу ДКУ та розробка перших нормативних документів з казначейського виконання державного бюджету. 1997 рік - початок запровадження казначейської системи виконання державного бюджету за видатками , яка передбачила відкриття реєстраційних рахунків розпорядникам бюджетних коштів в органах ДКУ , відкриття Єдиного казначейства рахунку а НБУ.
2 -й період. 1998 -2000 рр. Періодрозбудови та вдосконалення роботи органів ДКУ. 1998 рік: - Остаточний перехід відомчого до казначейського принципу виконання державного бюджету; - Запровадження нової Бюджетної класифікації та Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів; - Запровадження лімітування видатків бюджету , введено контроль за розпорядниками коштів.
1999 рік : - переведення на казначейське обслуговування позабюджетних коштів бюджетних установ та організацій ; - в порядку експеременту запроваджено у 2 -х областях казначейське обслуговування місцевих бюджетів ; - Надання Державному казначейству статусу учасника Системи електронних платежів Національного банку України
2000 рік- консолідація всіх коштів Державного бюджету на рахунках Державного казначейства в Національному банку України – повний перехід на казначейську систему виконання державного бюджету.
Дякую за увагу !