![Скачать презентацию Енергія в житті людини Зараз як ніколи Скачать презентацию Енергія в житті людини Зараз як ніколи](https://present5.com/wp-content/plugins/kama-clic-counter/icons/ppt.jpg)
fizyka_ppt_008.pptx
- Количество слайдов: 28
Енергія в житті людини
Зараз, як ніколи раніше, гостро постало питання: що чекає на людство – енергетичне голодування чи енергетичний достаток? Очевидно, що зараз людство переживає енергетичну кризу: бажані потреби людства у електричній енергії у декілька разів перевищують виготовлення! І це при тому, що остання цифра є майже фантастичною – 27 -30 трлн. кіловатгодин щороку.
ВІТРОЕНЕРГЕТИКА
Одна з найпотужніших вітроелектростанцій в Україні – Донузлавська ВЕС Вітер – найдоступніше поновлюване джерело енергії
Переваги вітроенергетики ь відсутність витрат на видобуток і транспортування палива; ь низькі питомі трудовитрати на спорудження вітроенергетичних установок (ВЕУ) — ці витрати менші, чим для теплових і атомних електростанцій; ь короткі терміни введення потужностей в експлуатацію; ь порівняна відсутність шкідливої дії вітроустановок на довкілля (в цьому відношенні вітротехніка поступається лише геліоелектростанціям
Вітрові двигуни не забруднюють навколишнє середовище, але вони дуже громіздкі і гучні. Щоб виробити з їхньою допомогою багато електроенергії, необхідні величезні простори Землі. Найкраще вони працюють там, де дмуть сильні вітри.
• завдяки потужному розвитку ринку біопалива у найближчі роки ми зможемо повністю відмовитися від викопних видів палива; • фінські вчені стверджують, що у найближчі 20 -30 років біопаливо зможе забезпечити усі енергетичні потреби.
Біоенергетика — це вибір, який має глобальну перспективу для подальшого успішного розвитку цивілізації.
Особливості: Перша фундаментальна особливість біоенергетики полягає в тому, що будь-які живі об’єкти є термодинамічно відкритими системами, які успішно функціонують лише за умов постійного обміну речовиною та енергією з навколишнім середовищем. Друга надзвичайно важлива особливість біоенергетики пов’язана з тим, що обмінні процеси у клітинах проходять за умов відсутності значних коливань температури, тиску та об’єму.
Біодизельне паливо виробляється із рослинних олій, риб'ячого і тваринного жиру, морських водоростей Крім того, при використанні цього виду палива зменшуються шкідливі викиди в атмосферу.
• Сонце щомиті дає Землі 80 трильйонів кіловат, тобто в кілька тисяч разів більше, ніж усі електростанції світу, потрібно тільки нею скористатися.
Від Сонця планета одержує одну півмільйонну частину випромінюваного тепла, причому 34% цього тепла відбивається атмосферою. Це тепло можуть отримувати сонячні енергетичні станції, що дають теплову і електричну енергії, кожну з яких можна використовувати в прямій сфері призначення.
Потенціальні можливості використання безпосередньо сонячної енергії дуже великі. Якщо ми зможемо використовувати 0, 0125% всієї цієї енергії, то людство було б повністю забезпечене енергією зараз, а використання 0, 5% повністю б покрило всі потреби людства назавжди
Тривалість часу, протягом якого щодня працює сонячна батарея, становить приблизно 4 години (цей показник є середнім по року і враховує хмарні та дощові дні). Модуль потужністю 5 к. Вт виробить щодоби 20 к. Вт/год електроенергії. На місяць – 600 к. Вт/год
Хоча сонячна енергія і безкоштовна, одержання електрики з неї не завжди дешеве
Енергія річок
• Багато тисячолітть вірно служить людині енергія, що міститься в текучій воді. Запаси ціеї енергії величезні. Люди навчились використовувати цю енергію раніше за всі інші. Коли настала доба електрики, водяне колесо заново відродилося, але
Енергія Світового океану
Відомо, що запаси енергії у Світовому океані колосальні. Так теплова енергія, що відповідає перегріву поверхневих вод порівняно з донними на 20 градусів, становить приблизно 1026 Дж. А кінетична енергія океанських течій оцінюється у 1018 Дж. Проте, покищо люди вміють використовувати лише дуже малі частки цих енергій, причому ціною великих інвестицій, що повільно окуповують себе. До останніх часів використання енергії океану здавалося нерентабельним.
Електроенергія зі сміття
Одним з найбільш нетрадиційних видів використання відходів є одержання електроенергії зі сміття.
За наявності ефективної технології ми могли б скоротити кількість сміттєвих “курганів”, а заодно поповнити запаси енергії, адже “дефіциту сировини” для її виробництва не передбачається.
За підрахунками фахівців, газу на смітниках США вистачить для роботи невеликих станцій на 50 років. То чи не варто і нам задуматись над проблемою використання сміття?
Ситуація в Україні Розвиток альтернативних джерел енергії в Україні находиться у зародковому стані, однак, як і в ситуації з вітроенергетикою, ми маємо непоганий потенціал для розвитку сонячної енергетики. Отже, широкомасштабне впровадження альтернативних джерел енергії в Україні дозволить зробити суттєвий крок у зменшенні енергетичної залежності країни, охороні довкілля та створенні умов для входження країни до
ВИСНОВКИ • людство не має права використовувати атмосферу планети для забруднення; • якщо ми не розпочнемо активно діяти, то вже незабаром наблизимося до тієї межі, коли глобальну зміну клімату зупинити буде вже неможливо і життя на планеті у майбутньому буде під загрозою.
Підготував учень 8 класу Чигинцев Георгий