Заняття 6.2 (2007).pptx
- Количество слайдов: 34
Експрес- контрольна робота з розділу ТАПС студента ____ н. в. ____ прізвище Варіант № 1 1. Суть та види оперативного (бойового) забезпечення. Варіант № 2 1. Суть та види технічного забезпечення. Варіант № 3 1. Суть та види тилового забезпечення. Варіант № 4 1. Суть та види медичного забезпечення.
Факультет підготовки офіцерів запасу Житомирського військового інституту ім. С. П. Корольова НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ Кафедра тактики та загальновійськових дисциплін Групове заняття з дисципліни „ Військова підготовка ” Розділ „ Тактика авіації Повітряних Сил” Тема 6. Базування та перебазування авіаційних підрозділів і частин Заняття 2. Охорона та оборона аеродромів
Мета заняття: Вивчити організацію охорони, протиповітряної та наземної оборони аеродромів, та їх маскування Бути ознайомленим з організацією захисту аеродрому від зброї масового ураження
Навчальні питання: 1. Протиповітряна оборона аеродрому 2. Наземна оборона та охорона аеродрому 3. Маскування аеродрому 4. Захист аеродрому від ЗМУ (СМР)
Література Основна література: 1) 2) 3) 4) 5) Закон України “ Про оборону України ”; Закон України “ Про Збройні Сили України ”; Воєнна доктрина України: Затв. Укз. Презд. Укр. Від 15. 06. 2004 р. ; Програма розвитку Повітряних Сил ЗС України на 2006 -2011 рр. ; Тактика авіації Повітряних Сил. Навчальний посібник. -Житомир. : ЖВІ НАУ, 2009 – с. 178 -189; Додаткова література: 1) 2) 3) Журнали “ Наука і оборона ”, “ Військо України ”, “Зарубежное военное обозрение ”; Інтернет, газети та інші джерела; СВЭ, 1971 т. 5 с 175 -178.
Вступ
Питання 1. Протиповітряна оборона аеродрому Мета ППО аеродрому організовується з метою недопущення ударів засобів повітряного нападу і повітряної розвідки противника та здійснюється за планом Повітряного командування в загальній системі ППО з централізованим використанням винищувальної авіації, зенітно-ракетних і зенітноартилерійських частин, спеціальних частин і підрозділів РЕБ.
Протиповітряна оборона кожного аеродрому включає: Організацію виявлення повітряного противника і своєчасне попередження про нього підрозділів ППО та особового складу Організацію прикриття зенітними засобами, винищувальною авіацією та засобами РЕБ Розосередження і укриття особового складу, авіаційної та техніки забезпечення, засобів та систем навігації і управління, матеріальних засобів Маскування аеродрому Проведення заходів по ліквідації наслідків нападу повітряного противника
Безпосередньо в системі ППО аеродрому організовується своя система виявлєння повітряного противника та попередження про нього, яка включає в себе: Радіолокаційні засоби командного пункту авіаційної частини Засоби розвідки пiдроздiлiв ППО, яка прикриває аеродром Пости візуального повітряного спостереження Заходи з протиповітряної оборони об’єктів авіаційної частини здійснює безпосередньо батальон охорони, до складу якого входить відділення зенітних кулеметів і розрахунок переносного зенітно-рекетного комплексу.
Засоби ППО аеродрому ЗРК С-300 ЗРК “БУК-М 1” ЗРК С-200
Засоби ППО аеродрому ЗУ-23 ЗРК “ОСА-АК” ЗГРК “Тугуска” ПЗРК “ІГЛА”
Засоби ППО аеродрому Наземні засоби РЕБ
Засоби ППО аеродрому:
Винищувальна авіація застосовується для прикриття найбільш важливих аеродромів і діє, як правило, до зони вогню зенітних засобів аеродрому, а також вище їх зони ураження.
Питання 2. Наземна охорона та оборона аеродрому Мета Наземної оборони і охорони аеродромів Наземна оборона і охорона аеродромів організовується з метою: Ø виключення діянь диверсійно-розвідувальних груп, повітряного (морського) десанту противника; Ø військ противника прорвавших нашу оборону; терористичних угрупувань; Ø забезпечення цілістності зброї, техніки і запасів матеріальних засобів; Ø запобігання несанкціонованого зльоту літаків та вертольотів ; Ø для затримки літальних апаратів противника, які приземлилися.
2. 1. Охорона аеродромів Охорона об’єктів може здійснюватися внутрішніми вартами, вартами ВОХОР, сторожовою охороною, патрульними. Батальон охорони здійснює охорону об’єктів несенням вартової та патрульної служб на території дислокації авіаційної частини.
Охорона літаків, військових об’єктів на аеродромі здійснюється вартами згідно з вимогами Статуту гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України. Охорона літаків чергового підрозділу і засобів наземного забезпечення польотів здійснюється особовим складом чергової зміни відповідно до Інструкції по організації бойового чергування, яка затверджена командиром авіаційної частини, виходячи з місцевих умов базування.
Допускати сторонніх осіб до літаків і об’єктів без дозволу командира підрозділу, заступника командира підрозділу з озброєння та їх прямих начальників забороняється.
2. 2. Наземна оборона аеродрому Основний принцип побудови наземної оборони аеродрому Наземна оборона аеродромів будується коловою і ешелонованою за глибиною. Основу її складають система опорних пунктів (оборонних позицій), рухомий резерв, зенітноартилерійські засоби на вогневих позиціях та інженерні загородження. Спорудження оборонних споруд включає: Влаштування вогневих позицій, протитанкових і протипіхотних загороджень Підготовку до оборони окремих об’єктів і споруджень
Опорний пункт представляє собою розвинуту в інженерному відношенні ділянку місцевості шириною по фронту до 400 м, розміщену на відповідному природному рубежі на віддаленні 1000 -1500 м від основних об’єктів, виключаючому можливість враження всіх видів зброї піхоти і в першу чергу кулеметів. Кожний опорний пункт обороняється одним взводом. Відстань між опорними пунктами складає 1200 -1400 м, що забезпечує вогневу взаємодію між взводами.
Управління підрозділами в обороні q З метою зручності в управлінні підрозділами в обороні в ході відбиття нападу противника вся територія аеродрому розбивається на сектори, які прикривають найбільш важливі напрямки і об’єкти. В обороні аеродрому створюється три-п’ять секторів, між якими організовується тактична і вогнева взаємодія. q Для управління обороною кожного сектора призначаються начальники секторів оборони, які підкоряються начальнику наземної оборони аеродрому.
Успіх оборони аеродрому досягається: 1. вмілим обладнанням опорних пунктів в інженерному відношенні і маскуванням 2. чіткою організацією системи вогню 3. створенням системи протитанкових та протипіхотних загороджень 4. знанням завдань і порядку дії особового складу 5. вмілим управлінням особовим складом 6. чіткою організацією взаємодії всіх сил і засобів, які ведуть оборону аеродрому
Питання 3. Маскування аеродрому Суть та мета маскування Маскування аеродромів є одним з основних видів забезпечення бойових дій авіаційних частин та спрямоване на підвищення їх живучості і збереження боєздатності в ході бойових дій. Воно організовується і здійснюється з метою збереження боєздатності авіації, приховування даних і введення противника в оману відносно дійсного базування, складу, ступені бойової готовності і бойових можливостей авіаційних частин, системи управління і замислів командування на їх бойове застосування, забезпечення несподіваності дій.
Основні способи маскування: приховування імітація демонстративні дії дезінформація
Приховування - створення умов, що ускладнюють отримання противником розвідувальних даних, усунення або послаблення демаскуючих ознак, характерних для базування й бойової діяльності авіації. Демаскуючі ознаки Видові § ЗПС § РД §Дороги § Засоби АТЗ § Инженернотехнічні забудови, казарми § Радіотехнічні та світлотехнічні засоби § Загородження §Укриття Експлуатаційні § Зльоти, посадки і руління літаків § Пересування засобів АТЗ § Робота світлотехнічних і радіотехнічних засобів управління § Радіопереговори § Світлові і звукові випромінювання § Накопичення о. с. Специфічні § Зміна магнітного поля землі в місцях зосередження техніки § Радіолокаційні контрасти льотного поля, аеродромних споруджень і АТ § Контрасти ЕМ випромінювань
Імітація полягає в створенні хибних об'єктів і цілей шляхом використання макетів, радіоелектронних, піротехнічних та інших технічних засобів маскування. Імітація досягається: створенням і роботою хибних аеродромів з правильною розстановкою імітаційного обладнання і техніки, розгортанням хибних пунктів управління авіацією, частковим розгортанням засобів ППО, організацією зв'язку між хибними пунктами управління і об'єктами, між хибними і реальними, а також із штабами частин і об'єктами, виділеними для забезпечення імітації перегрупування і бойових дій авіації, встановленням режимів роботи радіозв'язку, забезпечуючих приховане управління військами і виконання замислу оперативного маскування.
Ø Демонстративні дії полягають в навмисному показі дій реальних частин на хибних напрямках шляхом перебазування окремих частин на нові аеродроми, виконанням польотів на хибних напрямках, переміщенням наземних ешелонів по хибних напрямках. Ø Дезінформація полягає в доведенні до противника таких відомостей, які б вводили його в оману відносно дійсного складу, групування і дій авіації, а також намірів командування.
Прийоми маскування Використання природних умов маскування Використання технічних прийомів маскування Дотримання о. с. апч вимог маскувальної дисципліни Властивості місцевості Фарбування Піротехнічні димові засоби Темний час доби Штучні маски Зміна кольору та фактури Погана погода, обмежена видимість Жива рослинність Світломаскування, звукомаскування Інші природні сприятливі умови Влаштування макетів Табельні маскувальні засоби
Зменшення імовірності виявлення АТ і засобів АТЗ, що розташовані відкрито, досягається: q- їх розосередження на аеродромі; q - маскування з використанням маскуючи властивостей місцевості; q - маскувальною обробкою місць стоянки і фарбуванням чохлів; q - застосуванням підручних матеріалів; q - застосуванням технічних засобів маскування.
Висновки… Сучасні аеродроми є першочерговими об’єктами для дій противника. Для виводу аеродромів з ладу, знищення літаків і вертольотів на них, запасів зброі і МТЗ, захвату аеродромів, для забезпечення бойовиз дій своєї авіції і повітряних військ, противник, в ході ведення бойових дій буде наносити удари по ним авіцією і крилатими ракетами, сухопутними військами і диверсіними групами, викидати десанти. Все це вимагає створення системи охорони та протиповітряної оборони аеродромів, проведення заходів по ЗЗМУ і маскуванню.
Завдання на самостійну роботу Вивчити матеріал заняття: Тактика авіації Повітряних Сил. Навчальний посібник. Житомир. : ЖВІ НАУ, 2009 – с. 178 -189; • • СВЭ, т. 5 с 175 -178; • Справочник. Военная авиация. Минск. Попурри, 2000 с344 -348, 354 -357, 358 -360; • Самостійно вивчити захист аеродрому від зброї масового ураження. • Робочий конспект тема 6. 2.
Тема наступного заняття: “Перебазування авіаційних частин”
Заняття 6.2 (2007).pptx