Ekonomichni_fakti_z_istoriyi_Ukrayini.pptx
- Количество слайдов: 22
Економічні факти з Історії незалежної України
Україна за своїми соціальноекономічними показниками займає місце серед найбідніших країн світу. Номінальний ВВП на душу населення у України за 2014 р. 3014 доларів, за 2015 р. 2109 доларів. Номінальний ВВП на душу населення 2015 р. 60000 55904 50000 41267 40000 32006 30000 20000 12662 8447 10000 10023 6583 3014 0 Україна 2014 2109 Україна 2015 Білорусь Росія Світ Польща ЄС у серд. Німеччина США
Економічні проблеми сучасної України • значна заборгованість держави, окремих галузей і підприємств зарубіжним країнам; • відставання виробничого сектору економіки, від споживчого сектору економіки; • паливно-енергетична залежність від Росії; • надмірний контроль економіки з боку українського уряду, що має ефект придушення виробничого сектору економіки. • криміналізація стосунків між державним установами і бізнесом, розподілення між кланами найприбутковіших секторів економіки України; • «відірваність» України від світової економіки; • військова агресія з боку Російської Федерації; • погіршення економічних відносин з «країнами митного союзу»
За роки суверенітету її реальний ВВП скоротився на 35%. Згідно з даними Світового банку, це - найгірший результат у світі за останні 24 роки.
Однією з причин цього колапсу стала технологічна деградація України. За роки незалежності країна втратила не просто окремі підприємства та наукові комплекси, а цілі галузі. З вітчизняної промисловості і лексикону зникли такі поняття, як мікроелектроніка, верстатобудування, приладобудування, роботи, автоматика. Стрілки прогресу в Україні рушили назад.
Україна стала сировинною економікою
Ще в XVII столітті аграрною наддержавою в Європі намагалася стати Річ Посполита. Європейська промисловість в той час вимагала все більше сировини. Експортувати зерно, шерсть, дерево і подібні товари було надвигідно.
Політична система України і ФПГ Сильна центральна влада олігархи очолюють фінансовопромислові групи (ФПГ) Олігархи за рахунок корупції купують собі певні привілеї
Олігархи, шляхом корупції отримують привілеї Взаємопроникнення Члени фінансово-промислових груп ідуть у владу Державні чиновники стають членами ФПГ і збагачуються
Польська економіка є одним із лідерів у Європі за темпами зростання ВВП у 2011 -2013 роках. Швидше за Польщу в ці три роки зростали лише країни Балтії (Естонія, Латвія та Литва) Польща є єдиною країною ЄС та Центральної та Східної Європи (окрім Косово та Албанії), економіка якої уникла спаду в 2009 році. В результаті за період з 1992 року по сьогодні Польща не знала жодного року від’ємної динаміки ВВП. Однак, вони зазнали глибокого падіння у кризовому 2009 році.
Сталість зростання головна відмінність Польської економіки від української.
План Бальцеровича Крок 1 - тотальна приватизація Крок 2 - реформи. Крок 3 Зниження купівельної спроможності населення Крок 4 Зелений коридор для іноземних інвестицій. Крок 5 Реформа податкової системи
Після Корейської війни країну розділено на багатий Північ і бідний Південь. вся промисловість залишилася в КНДР на півночі жителям півдня дісталися тільки руїни і рисові поля Ситуація була набагато гірше української, але за 25 років незалежності ВВП Кореї виріс в 6 разів, а України - впав на 35%.
У корейців не було корисних копалин і навіть не вистачало електрики. Зате при владі були справжні реформатори на чолі з президентом Пак Чон Хі. Замість розвитку сільського господарства та рибної ловлі президент взяв курс на створення технологічних галузей: машинобудування, електроніки, хімічної промисловості. Економічна політика поєднувала планування і ринкову конкуренцію.
Північна і Південа Корея вночі. Багатий Північ і бідний Південь "помінялися місцями". На нічному фото з космосу видно, у якої країни є гроші.
Плюси економіки: Україна вже в світових лідерах за багатьма позиціями:
Перевага України - близькість до найбільшого ринку продовольства в світі - до Європи Україна - велика і недооцінена країна, з безліччю ринкових ніш, за низькою ціною.
Українські фабрики і заводи - джерело дешевої робочої сили
Вартість життя в Україні - на рівні Пакистану та Індії
Банківський сектор очищюється від кишенькових банків і олігархів
Вперше в історії в парламенті є проєвропейська більшість
Дякую за увагу