Физика.pptx
- Количество слайдов: 12
Екологічні проблеми Підготував учень 8 -Б класу ЗШ№ 1 Москаленко Давид
Що таке екологічна проблема? Екологічна проблема — це зміна природного середовища в результаті антропогенних дій, що веде до порушення структури і функціонування природних систем (ландшафтів) і призводить до негативних соціальних, економічних та інших наслідків.
Термін «екологія» Термін “екологія” увів у науку німецький біолог Е. Геккель 1866 року. У вузькому значенні – це наука про взаємозв’язки живих організмів між собою та з навколишнім середовищем. У широкому розумінні екологія охоплює значне коло питань, пов’язаних з функціонуванням надорганізмових систем (популяцій, видів, біоценозів, біосфери). Тепер під терміном “екологія” часто розуміють увесь комплекс проблем, пов’язаних з охороною навколишнього середовища. Екологія як наука є основою для розробки певних природоохоронних заходів.
Класифікація екологічних проблем • Атмосферні (забруднення атмосфери: радіологічне, хімічне, механічне, теплове); • Важливою екологічною проблемою є забруднення атмосфери різними хімічними викидами промислового характеру. Забруднення атмосферного повітря перевершило всі припустимі межі. Концентрація шкідливих для здоров'я речовин у повітрі перевищує медичні норми в багатьох містах у десятки разів.
ОЗОНОВІ ДІРИ Не менш складна в науковому відношенні екологічна проблема озонового шару. Як відомо, життя на Землі з'явилася тільки після того, як утворився охоронний озоновий шар планети, що прикрив її від жорстокого ультрафіолетового випромінювання. Багато століть ніщо не віщувало біди. Проблема озонового шару виникла в 1982 році, коли зонд, запущений з британської станції в Антарктиді, на висоті 25 - 30 кілометрів виявив різке зниження вмісту озону. З тих пір над Антарктидою весь час реєструється озонова "діра" мінливих форм і розмірів. За останніми даними вона дорівнює 23 мільйона квадратних кілометрів, тобто площі, рівній всій Північній Америці.
Парниковий ефект Це одна з найактуальніших сьогодні екологічних проблем світу. Парниковий ефект виникає внаслідок зростання в атмосфері нашої планети концентрації газів — вуглекислого газу, метану, озону, водяної пари і т. д. Накопичуючись у ній, ці гази, як скло теплиці, вільно пропускають сонячні промені до земної поверхні і затримують тепло, яке залишає атмосферу. Глобальне потепління — ось що чекає нас у результаті.
"Цілком припустимо, що до 2100 року захисне озонове покривало зникне, ультрафіолетові промені висушать Землю, тварини і рослини загинуть. Людина буде шукати порятунку під гігантськими куполами штучного скла, і годуватися їжею космонавтів". На думку фахівців, змінена обстановка позначиться на рослинному і тваринному світі. Озонове Покривало
Забруднення природного середовища виражається в смогу, мертвих озерах, воді, яку не можна пити, смертоносної радіації і вимирання біологічних видів. Вплив людини на земні екосистеми, які у своїй сукупності, взаємозв'язку і взаємозалежності утворюють екосистему Землі як планети, викликає зміни в комплексній системі людського середовища. А негативний наслідок цього виражається як загроза екологічних умов цілісного існуванню людей, загроза здоров'ю через повітря, воду і їжу, які забруднені речовинами, виробленими людиною.
Приклад локальної екологічної проблеми - завод, що скидає без очищення в річку свої промстоки, шкідливі для здоров'я людей. Це - порушення закону. Органи охорони природи або навіть громадськість повинні через суд оштрафувати такий завод і під загрозою закриття змусити його будувати очисні споруди. Особливою науки при цьому не вимагається.
Глабальне Потепління За останню сотню років середня температура повітря над суходолом зросла, як стверджується, більш, ніж на півградуси. За даними доповіді Міжнародної групи експертів з питань зміни клімату, це зростання становить за останні сто років 0, 74 {displaystyle pm } pm 0, 18 °C
Забруднення навколишнього середовища, виснаження природних ресурсів і порушення екологічних зв'язків в екосистемах стали глобальними проблемами. І якщо людство продовжуватиме йти нинішнім шляхом розвитку, то його загибель, як вважають провідні екологи світу, через два - три покоління неминуча Висновок
КІНЕЦЬ
Физика.pptx